Oct 032012
 
Patricia Bec

© Tare!

Informatii generale

Nume: Patricia Bec
Data nasterii: 11 Noiembrie 1998
Aiud, Alba
Club: CNS Cetate Deva
Antrenori club: Adela Popa, Ioan Coroiu,
Ulpia Barbu (prima antrenoare)
Status actual: retrasa din gimnastica artistica (2012)

Rezultate competitii

  • 2012: CN Echipe Junioare – locul 1 (al 6-lea punctaj individual) cu echipa CNS Cetate Deva (categoria II)
  • 2011: CN Echipe Junioare –locul 1 (al 8-lea punctaj individual) cu echipa CNS Cetate Deva (categoria II); CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, locul 1 paralele, locul 2 barna, locul 3 sol, locul 6 sarituri) (categoria II); Alpen Adria Cup, Klagenfurt -  locul 12 individual compus (juniorinnenstufe)
  • 2010: CN Scolar – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 5 individual compus (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 5 cu echipa CNS Cetate Deva , locul 20 individual compus (categoria IV, nivel 2); CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva (categoria III, nivel 3), CN Individual Junioare – locul 13 individual compus, locul 8 la sol (categoria III, nivel 3); Alpen Adria Cup, Klagenfurt - locul 31 indivisual compus -3 aparate- (juniorinnenstufe)

Galerie foto

  • 2010 Alpen Adria Cup, Klagenfurt (© Alpen Adria Cup)
  • Alte poze (© Tare!)
Oct 022012
 

Laura Jurca

Informatii generale

Nume: Laura Jurca
Data nasterii: 14 Septembrie 1999
Club: SSV Ulm
CNS Cetate Deva (pana in 2017)
STV Lenzburg (dubla legitimare 2010-2011)
Antrenori club Deva: Ioan Coroiu, Adela Popa
Ulpia Barbu (prima antrenoare)
Componenta a lotului olimpic Izvorani 2013-2016
Antrenori lot olimpic Izvorani: Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Ioan Coroiu, Alexandru Militaru (2013), Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Adela Popa, Lucian Sandu
Componenta a Lotului Olimpic Deva 2016 – 2017
Antrenori Lot Olimpic Deva: Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator), Daniela Maranduca Nicolai, Remus Nicolai, Adela Popa

Rezultate competitii

  • 2017: Saintegym Cup, St.Etienne - locul 8 cu echia Romaniei; CN Maestre - locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 5 paralele si sarituri; World Cup Szombathely (FIG World Challenge Cup, C III) – locul 6 paralele
  • 2015: Challenge Cup, Doha (FIG World Challenge Cup, C III) – locul 2 sol, locul 4 paralele si barna;  Campionatele Europene, Montpellier – locul 7 individual compus; Trofeo 4 Nazzioni, Torino – locul 3 cu echipa Romaniei, locul 7 individual compus; Jocurile Europene, Baku – locul 7 cu echipa Romaniei, locul 9 individual compus; CN Maestre – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva I, locul 6 individual compus, locul 2 paralele, locul 3 sol; Novara Cup – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 7 individual compus; Campionatele Mondiale, Glasgow – locul 13 cu echipa Romaniei, locul 8 individual compus; Elite Gym Massilia, Marseille – locul 3 cu echipa Romaniei, locul 8 individual compus, locul 1 sarituri si barna
  • 2014Trofeo Citta di Jesolo - locul 2 cu echipa Romaniei locul 4 individual compus, locul 2 sol, locul 3 sarituri, locul 8 paralele; Triunghiular Fra-Bel-Rou, Avoine - locul 1 cu echipa Romaniei, locul 3 individual compus; Campionatele Europene de Junioare, Sofia - medalie de bronz cu echipa Romaniei, medalie de argint individual compus, medalie de argint sarituri, locul 5 sol; Jocurile Olimpice de Tineret, Nanjing - locul 7 individual compus locul 4 sarituri, locul 7 paralele, locul 8 barna, locul 4 sol
  • 2013: L’International Gymnix, Montreal – locul 7 cu echipa Romaniei; Trofeo Citta di Lugano – locul 7 individual compus; Bilateral Fra-Rou, Andrezieux-Boutheon - locul 1 cu echipa Romaniei, locul 7 individual compus, locul 3 sarituri, locul 5 sol; CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, al 2-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5); Festivalul Olimpic al Tineretului European, Utrechtmedalie de bronz cu echipa Romaniei, locul 7 individual compus, medalie de argint sarituri, loucl 6 barna; CN Maestre – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva I, locul 6 individual compus, locul 1 sarituri, locul 4 sol
  • 2012: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 2 individual compus, locul 1 sarituri, locul 2 barna, locul 3 sol, locul 4 paralele (categoria II, nivel 5); Gymnova Cup, Keerbergen – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 4 individual compus (categoria Juniors), locul 2 sol, locul 4 sarituri; Gym Festival, Trnava – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva (Adela Florea); CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, al 2-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5); Hamburg Gymnastics Cup – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva; CN Individual Junioare – locul 2 paralele (categoria II, nivel 5); CN Maestre/Sperante – locul 5 cu echipe CNS Cetate Deva II, locul 4 sarituri, locul 7 sol
  • 2011: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 2 individual compus, locul 2 barna si paralele, locul 3 sarituri, locul 5 sol (categoria III, nivel 4);  Campionatul  cantonului Aargau, Lenzburg - locul 1 cu echipa STV Lenzburg, locul 1 individual compus, locul 1 barna si sol, locul 3 paralele, locul 4 sarituri (categoria P4); CN Junioare Elevtia, Ruti - locul 4 cu reprezentativa AG, locul 3 individual compus, locul 1 sol, locul 6 barna (categoria P4); CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, al 4-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Echipe Elvetia, Niederlinz – locul 1 cu reprezentativa AG1; Hamburg Gymnastics Cup – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva; CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, sarituri, barna si sol, locul 3 paralele (categoria III, nivel 4); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 2 individual compus (juniorinnenstufe); Krstic & Dzelatovic Memorial Tournament, Novi Sad – locul 1 individual compus, locul 1 paralele si barna, locul 2 sarituri, locul 5 sol (categoria 2, 11-13 ani)
  • 2010: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva I, locul 4 individual compus, locul 5 paralele, locul 4 sol (categoria III, nivel 3); Gym Cup, Linderhof – locul 2 cu echipa STV Lenzburg, locul 8 individual compus(categoria P4); Campionatul  cantonului Aargau, Mohlin – locul 3 individual compus (al 6-lea punctaj sarituri, al 5-lea punctaj paralele, al 2-lea punctaj barna, al 4-lea punctaj barna) (categoria P4); Concurs de calificare  Luzern, Meggen – locul 1 individual compus (categoria P4); CN Junioare Elvetia, Uetendorf - locul 8 individual compus, locul 2 sol, locul 3 barna, locul 4 paralele (categoria P4)DKMT Cup, Deva – participare HC – al 6-lea punctaj individual compus (categoria 11-13 ani); CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva I, al 3-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3);  CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, locul 3 barna si locul 6 sarituri (categoria III, nivel 3); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 2 individual compus (jugendstufe)
  • 2009: CN Scolar – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 11 individual compus (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 27 individual compus (categoria IV, nivel 2); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 7 individual compus (nachwuchsstufe)

Galerie foto

  • 2013 CN Maestre, Bucuresti (© Dan Mares)
  • 2013 Festivalul Olimpic al Tineretului European, Utrecht (© Jan de Koning)
  • Finala pe echipe
  • Individual compus
  • Finale pe aparate
  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2013 Bilateral Fra-Rou, Andrezieux-Boutheon (© Benoit Bonatre)
  • Echipe/Individual compus
  • Finale pe aparate
  • 2013 Trofeo Citta di Lugano (© Petre Oprea)
  • 2012 CN Maestre/Sperante, Onesti
  • Finala pe echipe (© Dan Mares)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2011 Hamburg Gymnastics Cup
  • Ziua 1 (© D.R. Photographie – foto 1; © Petre Oprea – foto 2-3)
  • Ziua 2 (© DR Photographie – foto 1-2; © Petre Oprea – foto 3)
  • 2011 CN Echipe Elvetia, Niederlinz (© Petre Oprea)
  • 2011 CN Echipe Junioare, Deva (© Petre Oprea)
  • 2011 Campionatul  cantonului Aargau, Lenzburg (© Petre Oprea)
  • 2010 Alpen Adria Cup, Klagenfurt (© Alpen Adria Cup)
  • 2010 CN Junioare Elvetia, Uetendorf (© Petre Oprea)
  • 2010 Concurs de calificare  Luzern, Meggen (© Petre Oprea)
  • 2010 Campionatul  cantonului Aargau, Mohlin (© Petre Oprea)
  • Alte poze (© Tare!)
Oct 022012
 

Andreea Iridon

Informatii generale

Nume: Andreea Maria Iridon
Data nasterii: 23 Noiembrie 1999
Tilisca, Sibiu
Club: CNS Cetate Deva
Antrenori club: Ioan Coroiu,  Adela Popa
Ulpia Barbu (prima antrenoare)
Componenta a lotului olimpic Izvorani in perioada 2013-2016
Antrenori lot olimpic Izvorani: Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Ioan Coroiu, Alexandru Militaru (2013), Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Adela Popa, Lucian Sandu
Status actual: retrasa din activitatea de performanta

Rezultate competitii

  • 2016: Triunghiular Bel-Rou-Ger, Mouscron – locul 2 cu echipa Romaniei; Turneu Recalificare, Rio de Janeiro – rezerva pentru echipa Romaniei
  • 2015FIG Challenge Cup, Cottbus (FIG World Challenge Cup, C III) – locul 11 barna, locul 17 paralele in calificari;  Campionatele Europene, Montpelier – locul 9 barna si locul 44 paralele in calificari; Trofeo 4 Nazzioni, Torino – locul 3 cu echipa Romaniei; Jocurile Europene, Baku – locul 7 cu echipa Romaniei, medalie de argint barna, medalie de bronz paralele; CN Maestre – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva I, locul 6 paralele, locul 7 barna; Novara Cup – locul 1 cu echipa Romaniei; Campionatele Mondiale, Glasgow – locul 13 cu echipa Romaniei
  • 2014: Trofeo Citta di Jesolo – locul 2 cu echipa Romaniei, locul 3 barna; Triunghiular Fra-Bel-Rou, Avoine – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 1 individual junioare; Campionatele Europene de Junioare, Sofiamedalie de bronz cu echipa Romaniei, locul 6 individual compus, medalie de argint barna, medalie de argint sol; CN Maestre – locul 3 individual compus, locul 2 paralele, locul 3 barna, locul 5 sol
  • 2013: Triunghiular Ger-Rou-SUA, Chemnitz – locul 3 cu echipa Romaniei, locul 4 individual junioare; Bilateral Fra-Rou, Andrezieux-Boutheon - locul 1 cu echipa Romaniei, locul 3 individual compus, locul 1 paralele, locul 2 barna si sol; CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, primul punctaj individual (categoria II, nivel 5); Festivalul Olimpic al Tineretului European, Utrechtmedalie de bronz cu echipa Romaniei, medalie de bronza barna, locul 4 sol; CN Maestre – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 3 individual compus, locul 3 paralele, locul 6 barna; Japan Junior International, Yokohama – locul 12 individual compus, locul 2 paralele
  • 2012: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 3 individual compus, locul 2 paralele, locul 4 barna, locul 5 sol (categoria II, nivel 5); Gymnova Cup, Keerbergen – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 3 individual compus (categoria Juniors), locul 2 paralele, locul 7 sol; CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, primul punctaj individual (categoria II, nivel 5); CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, locul 1 barna, paralele si sol, locul 5 sarituri (categoria II, nivel 5); CN Maestre/Sperante – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva I, primul punctaj individual compus, locul 1 barna, locul 2 paralele, locul 8 sol
  • 2011: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 3 individual compus, locul 2 sol, locul 3 barna, locul 4 paralele (categoria III, nivel 4); CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, al 3-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); Hamburg Gymnastics Cup – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva; CN Individual Junioare – locul 4 individual compus, locul 2 paralele, locul 3 barna si sol, locul 5 sarituri (categoria III, nivel 4); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 1 individual compus (jugendstufe)
  • 2010: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva I, locul 9 individual compus, locul 2 paralele, locul 4 barna (categoria III, nivel 3); DKMT Cup, Deva – locul 1 individual compus (categoria 11-13 ani); CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva I, al 7-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 12 individual compus, locul 1 barna si sol (categoria III, nivel 3); DKMT Cup, Novi Sad – locul2 individual compus, sarituri,barna si sol, locul 3 paralele (categoria 8-10 ani)
  • 2009: CN Scolar – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 28 individual compus (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 32 individual compus, locul 3 barna (categoria IV, nivel 2)

Galerie foto

  • 2013 CN Maestre, Bucuresti (© Dan Mares)
  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2013 Triunghiular Ger-Rou-SUA, ChemnitzDR Photographie 1-3, © Martina Eggeling 4-6)
  • 2012 CN Maestre/Sperante, Onesti
  • Finala pe echipe (© Dan Mares)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva
  • Individual compus (© Dan Mares)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)
  • 2011 Alpen Adria Cup, Klagenfurt (© Alpen Adria Cup)
  • 2011 Hamburg Gymnastics Cup
  • Ziua 1 (© Hamburg Gymnastics)
  • 2010 CN Individual Junioare, Bacau (© Ionut Branzei)
  • Alte Poze (© Tare – foto 1-3; © A. Iridon – foto 4-6)
Oct 022012
 
Madalina Blendea

© Petre Oprea

Informatii generale

Nume: Madalina Blendea
Data nasterii: 8 Ianuarie 1999
Borascu, Gorj
Club: CNS Cetate Deva
Antrenori club:  Ioan Coroiu, Adela Popa
Ulpia Barbu (prima antrenoare)
Componenta a lotului olimpic Izvorani in 2013
Antrenori lot Izvorani: Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Ioan Coroiu, Alexandru Militaru, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Adela Popa, Lucian Sandu
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2013Bilateral Fra-Rou, Andrezieux-Boutheon - locul 1 cu echipa Romaniei, locul 4 individual compus, locul 2 paralele, locul 3 barna; CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, al 3-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5)
  • 2012: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 1 individual compus, paralele, barna, sol, locul 3 sarituri (categoria II, nivel 5)
  • 2011: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 1 individual compus, sarituri, paralele, barna, sol (categoria III, nivel 4); CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, primul punctaj individual (categoria III, nivel 4); Hamburg Gymnastics Cup – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva; CN Individual Junioare – locul 3 individual compus, locul 1 paralele, locul 2 sarituri si sol (categoria III, nivel 4); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 1 individual compus (juniorinenstufe); Patrulater Junioare Ita-Fin-Ger-Rou, Capo D’Orlando – locul 2 cu echipa Romaniei, locul 6 individual compus
  • 2010: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva I, locul 1 individual compus, locul 1 paralele si barna, locul 5 sol, locul 6 sarituri (categoria III, nivel 3); DKMT Cup, Deva – locul 2 individual compus (categoria 11-13 ani); CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva I, primul punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 3 individual compus, locul 1 sarituri, locul 2 paralele si sol (categoria III, nivel 3); Top-Gym, Charleroi – locul 7 cu echipa Suedia-Romania, locul 14 individual compus (a 2-a nota ca executie la paralele), locul 12 paralele, locul 11 barna
  • 2009: CN Scolar – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 1 individual compus, locul 1 paralele si barna, locul 6 sol (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 1 individual compus, locul 1 paralele si barna, locul 2 sol (categoria IV, nivel 2)

Galerie foto

  • 2013 CN Junioare Echipe, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 CN Scolar, Buzau (© gimnastica.net)
  • 2011 Hamburg Gymnastics Cup
  • Ziua 1 (© Petre Oprea foto 1; © Hamburg Gymnastics foto 2-3)
  • Ziua 2 (© DR Photographie)
  • 2011 CN Echipe Junioare, Deva (© Petre Oprea)
  • 2010 Top-Gym, Charleroi
  • Antrenamente (© Benoit Bonatre)
  • Calificari/Individual compus (© Benoit Bonatre)
  • Finalele pe aparate (© Benoit Bonatre 1-3; © Tofgym 4-6)
Oct 012012
 

© Steafan Wurzer

Informatii generale

Nume: Miriam Aribasoiu
Data nasterii
: 19 Septembrie 1998
Targu-Jiu, Gorj
Club: CNS Cetate Deva
Antrenori club: Ulpia Barbu, Mirela Dicu, Alexandru Militaru, Lenuta Slabu, Sorin Tolteanu, coregraf Gheorghe Cosma
Componenta a lotului national de junioare Deva din 2011
Antrenori lot junioare Deva (2011-2012): Ramona Micu (2011), Alexandru Militaru, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Gheorghe Orban (coordonator), Adela Popa, coregraf Corina Dorean
Antrenori lot junioare Deva (din 2013): Liliana Cosma (coordonator), Florin Cotutiu, Ramona Micu, Gheorghe Orban, coregraf Corina Dorean
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2013: CN Echipe Junioare – al 4-lea punctaj individual (categoria I, nievl 6); CN Maestre – locul 4 cu echipa CNS Cetate Deva II, locul 16 individual compus; CN Individual Junioare – locul 5 individual compus, locul 2 paralele si barna, locul 4 sol, locul 5 sarituri (categoria I, nivel6)
  • 2012: Trofeo Cita di Jesolo – locul 4 cu echipa Romaniei, locul 17 individual compus (junioare); Bilateral Fra-Rou, Cholet – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 10 individual compus (junioare); Campionatele Europene de Junioare, Bruxellesmedalie de bronz cu echipa Romaniei, al 21-lea punctaj individual in calificari; CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa  CNS Cetate Deva, al 5-lea punctaj individual (categoria I, nivel 6)
  • 2011: CN Echipe Junioare - locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva II, al 6-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5); CN Maestre/Sperante – locul 7 individual compus, locul 3 paralele si barna, locul 7 sarituri
  • 2010: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva II, locul 2 individual compus, locul 1 sol, locul 3 barna, locul 5 paralele (categoria III, nivel 4);  DKMT Cup, Deva – participare HC- al 8-lea punctaj individual compus (categoria 11-13 ani); CN Individual Junioare – locul 10 individual compus (categoria III, nivel 4); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 13 individual compus (jugendstufe)
  • 2009: CN Scolar – locul 3 cu echipa CNS Cetare Deva II, locul 21 individual compus (categoria III); CN Echipe Junioare – locul 5 cu echipa CNS Cetate Deva II, al 34-lea punctaj individual (categoria III);  CN Individual Junioare – locul 10 individual compus (categoria III)
  • 2008CN Scolar – locul 8 individual compus, locul 1 barna (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 6 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 22 individual compus (categoria IV, nivel 2)

Galerie foto

  • 2013 CN Maestre, Bucuresti
  • (© Dan Mares)
  • (© Laura Andreea)
  • 2013 CN EChipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 Campionatele Europene de Junioare, Bruxelles (© Grace Chiu 1; © Gymnet.org 2-6)
  • 2011 CN Maestre/Sperante, Onesti (© Ela Enea foto 1-3; © Dan Mares foto 4-6)