Feb 072015
 

Ana Maria Huma

Informatii generale

Nume: Ana Raluca Huma
Data nasterii: 15 Aprilie 2005
Piatra Neamt
Club: CS Nadia Comaneci Onesti
Antrenor: Tabita Trandafir
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2015: CN Mica Gimnasta - locul 41 individual compus (categoria III, nivel 2)
  • 2014: CN Scolar – locul 33 individual compus (categoria III, nivel 1); CN Mica Gimnasta - locul 51 individual compus (categoria III, nivel 1)

Galerie foto

  • 2014 Cupa Nadia Comaneci, Onesti (© Dan Mares)
Mai 192013
 
Tabita Trandafir

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Tabita Trandafir
Data nasterii: 26 August
Club: CS Nadia Comaneci Onesti
Antrenoare, arbitra federala

Activitate la loturile nationale

  • Lotul National de Junioare Onesti (2010-2011)

Din gimnastele antrenate

  • Mirela Gradinaru (CS Nadia Comaneci Onesti)
  • Bianca Ceobanu, Larisa Culbece, Diana Damian, Andreea Georgescu, Anca Horciu, Aida Orheanu, Denisa Nastase, Andreea Puiu, Cristina Spis, Andra Stoica, Diana Teodoru, Dora Vulcan, Silvia Zarzu (Lotul National)
Mai 192013
 
Tabita Trandafir

© Dan Mares

General Info

Name: Tabita Trandafir
Birthday: 26 August
Club: CS Nadia Comaneci Onesti
Coach, federal judge

National Teams Activity

  • Onesti Junior National Team (2010-2011)

Coached gymnasts

  • Mirela Gradinaru (CS Nadia Comaneci Onesti)
  • Bianca Ceobanu, Larisa Culbece, Diana Damian, Andreea Georgescu, Anca Horciu, Aida Orheanu, Denisa Nastase, Andreea Puiu, Cristina Spis, Andra Stoica, Diana Teodoru, Dora Vulcan, Silvia Zarzu (National Team)
Oct 022012
 
Mara Misu

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Mara Misu
Data nasterii: 20 Octombrie 2002
Onesti, Bacau
Club:CS Nadia Comaneci Onesti
Antrenori: Aurica Nistor, Daniel Nistor, Tabita Trandafir, Mirela Tufa, antrenor-coregraf Carmen (Bogasiu) Ruja
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2014: CN Scolar – locul 17 individual compus – participare la 2 aparate (categoria II, nivel 4); CN Echipe Junioare – al 32-lea punctaj individual – participare la 2 aparate (categoria II, nivel 4)
  • 2013: CN Scolar – locul 16 individual compus – participare la 2 aparate (categoria III, nivel 3); CN Echipe Junioare – al 32-lea punctaj individual – participare la 2 aparate (categoria III, nivel 3)
  • 2012: CN Scolar – locul 36 individual compus (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 41 individual compus (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

      • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
      • 2012 Cupa CSM Onesti (© Dan Mares)
Oct 022012
 
Izabela Georgiana Dorcu

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Izabela Georgiana Dorcu
Data  nasterii: 9 Mai 2002
Traian, Neamt
Club: CS Nadia Comaneci Onesti
Antrenori: Aurica Nistor, Daniel Nistor, Tabita Trandafir, Mirela Tufa, antrenor-coregraf Carmen (Bogasiu) Ruja
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2013: CN Scolar – locul 17 individual compus – participare la 2 aparate (categoria III, nivel 3); CN Echipe Junioare – al 33-lea punctaj individual - participare la 2 aparate (categoria III, nivel 3)
  • 2012: CN Scolar – locul 14 individual compus (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 29 individual compus (categoria IV, nivel 2)
  • 2011: CN Scolar – locul 25 individual compus, locul 7 sarituri (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 39 individual compus (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 Cupa CSM Onesti (© Dan Mares)
  • 2011 Cupa CSM Onesti (© CSM Onesti)
Oct 022012
 
Alexandra Adascalitei

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Alexandra Adascalitei
Data  nasterii: 5 Noiembrie 2000
Roman, Neamt
Club: CS Nadia Comeneci Onesti
Antrenori: Aurica Nistor, Daniel Nistor, Tabita Trandafir, Mirela Tufa, antrenor-coregraf Carmen (Bogasiu) Ruja
Status actual: retrasa

Rezultate competitii

  • 2013: CN Scolar – locul 10 individual – participare la 2 aparate, locul 8 sarituri (categoria III, nivel 3); CN Echipe Junioare – al 27-lea punctaj individual – participare la 1 aparat (categoria III, nivel 3)
  • 2012: CN Scolar – locul 17 individual compus (categoria III, nivel 3); CN Echipe Junioare – al 39-lea (3 aparate) punctaj individual (categoria III, nivel 3)
  • 2011: CN Scolar – locul 22 individual compus, locul 3 sarituri (categoria IV, nivel 2);  CN Mica Gimnasta – locul 42 individual compus (categoria IV, nivel 2)
  • 2010: CN Scolar – locul 27 individual compus (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 36 individual compus (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 CN Echipe Junioare, Constanta (© AndraF)
Oct 022012
 
Andra Stoica

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Andra Stoica
Data nasterii: 27 August 2000
Giurgiu
Club: CS Dinamo Bucuresti
CSS 7 Dinamo Bucuresti (pana in 2014)
Antrenor club: Mariana Cimpeanu Silisteanu
Componenta a lotului national de junioare Onesti in 2011
Antrenori lot Onesti: Corneliu Agop (coordonator), Tabita Trandafir
Componenta a lotului national de junioare Deva (2011 – 2012)
Antrenori lot Deva: Alexandru Militaru, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Gheorghe Orban (coordonator), Adela Popa, coregraf Corina Dorean
Componenta a lotului olimpic Izvorani (2013 – 2015)
Antrenori lot olimpic Izvorani: Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Ioan Coroiu, Alexandru Militaru, (2013) Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Adela Popa, Lucian Sandu
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2014: Trofeo Citta di Jesolo - locul 2 cu echipa Romaniei; Triunghiular Fra-Bel-Rou, Avoine- locul 1 cu echipa Romaniei, locul 5 individual compus; Campionatele Europene, Sofia - medalie de bronz cu echipa de junioare a Romaniei; CN Maestre -  locul 6 individual compus, locul 6 barna
  • 2013: Trnava Gym Festival – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 2 individual compus; CN Echipe Junioare – al 12-lea punctaj paralele – singura participare (categoria II, nivel 5); CN Maestre – locul 2 cu echipa Dinamo Bucuresti, locul 10 individual compus, locul 7 sol; CN Individual Junioare – locul 9 individual compus, locul 1 sol, locul 2 sarituri, locul 3 barna (categoria II, nivel 5)
  • 2012: CN Scolar – locul 1 individual compus, locul 2 sarituri si sol, locul 3 paralele, locul 6 barna (categoria III, nivel 4); CN Echipe Junioare – al 2-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 6 paralele – singura participare (categoria III, nivel 4)
  • 2010: CN Scolar – locul 3 individual compus, locul 2 paralele, locul 3 sol, locul 5 sarituri, locul 6 barna (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 7 individual compus, locul 3 sarituri si paralele, locul 7 barna (categoria IV, nivel 2)
  • 2009: CN Scolar – locul 3 cu echipa CSS7 Dinamo I, locul 9 individual compus, locul 6 sarituri (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 3 individual compus, locul 3 sarituri si barna, locul 8 sol (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2013 CN Maestre, Bucuresti (© Dan Mares)
  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2012 CN Scolar, Buzau (© gimnastica.net)
Oct 022012
 
Cristina Spis

© C. Spis

Informatii generale

Nume: Crsitina Spis
Data nasterii: 6 Septembrie 2000
Bucuresti
Club: CSA Steaua Bucuresti (din 2011)
CS Dinamo Bucuresti (pana in 2011)
Antrenori club: Angela Cacoveanu, Gheorghe Neagu, Eliza Stoica, coregraf Mariana Ristea (Steaua)
Anca Draghici, Dan Potra (Dinamo)
Componenta a lotului de junioare Onesti in 2011
Antrenori lot Onesti: Corneliu Agop (coordonator), Tabita Trandafir
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2013CN Echipe Junioare – al 19-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5); CN Individual Junioare – locul 19 individual compus (categoria II, nivel 5)
  • 2011: CN Echipe Junioare – al 30-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3)
  • 2010: CN Mica Gimnsta – locul 11 individual compus (categoria IV, nivel 2); CN Echipe Junioare – al 29-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 27 individual compus (categoria III, nivel 3)
  • 2009: CN Scolar – locul 9 cu echipa CSS 7 Dinamo Bucuresti II, locul 64 individual compus (categoria IV, nivel 1)

Photo Gallery

  • 2013 CN Echipe, Onesti (© Dan Mares)
  • Antrenament (© C. Spis)

CristinaSpis1

 

Oct 022012
 
Diana Rahela Damian

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Diana Rahela Damian
Data nasterii: 6 Iunie 2000
Focsani, Vrancea
Club: CSSG Focsani
Antrenori club:  Nicoleta Raducan, Florin Rosioru
Componenta a lotului national de junioare Onesti in perioada 2010-2011
Antrenori lot Onesti: Corneliu Agop (coordonator 2011), Martin Simo (coordonator 2010), Carmen Smeu, Tabita Trandafir
Componenta a lotului national de junioare Deva din 2011
Antrenori lot Deva (2011 – 2012): Alexandru Militaru, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Gheorghe Orban (coordonator), Adela Popa, coregraf Corina Dorean
Antrenori lot Deva (2013): Liliana Cosma (coordonator), Florin Cotutiu, Ramona Micu, Gheorghe Orban, coregraf Corina Dorean
Status actual: retrasa din gimnastica artistica (2013)

Rezultate competitii

  • 2012: CN Scolar – locul 2 cu echipa CSSG Focsani, locul 3 individual compus, locul 1 sol,locul 3 sarituri, locul 7 barna, locul 8 paralele (categoria III, nivel 4); CN Echipe Junioare – locul 3 cu echipa CSSG Focsani, al 6-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 2 individual compus, locul 1 barna, locul 2 sol, locul 5 paralele (categoria III, nivel 4); CN Maestre/Sperante – locul 3 cu echipa CSSG Focsani, al 9-lea punctaj individual compus, locul 2 sol, locul 7 barna
  • 2011: CN Scolar – locul 2 cu echipa CSSG Focsani, locul 2 individual compus, locul 2 paralele si barna (categoria III, nivel 3); CN Echipe Junioare – locul 2  cu echipa CSSG Focsani, al 6-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 3 individual compus, locul 1 barna, locul 5 paralele, locul 6 sarituri (categoria III, nivel 3)
  • 2010: CN Scolar – locul 3 cu echipa CSSG Focsani, locul 1 individual compus, locul 1 sarituri si sol, locul 2 paralele, locul 3 barna (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta –  locul 3 cu echipa CSSG Focsani, locul 3 individual compus, locul 2 barna si sol, locul 5 sarituri, locul 6 paralele; CN Echipe Junioare – locul 2  cu echipa CSSG Focsani, al 5-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 7 individual compus, locul 6 sarituri si sol, locul 8 paralele (categoria III, nivel 3)
  • 2009: CN Scolar – locul 1 cu echipa CSSG Focsani, locul 3 individual compus, locul 2 barna si sol (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 1 cu echipa CSSG Focsani, locul 2 individual compus, locul 1 sol, locul 2 paralele, locul 7 sarituri, locul 9 barna (categoria IV, nivel 2)

Galerie foto

  • 2012 CN Maestre/Sperante, Onesti
  • Finala pe echipe (© Dan Mares)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva
  • Individual compus (© Dan Mares)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)