Oct 022012
 
Anya Teodora Pilca

© gimnastica.net

Informatii generale

Nume: Anya Teodora Pilca
Data nasterii: 23 Martie 2002
Barlad, Vaslui
Club: CSS Barlad
Antrenori: Paula Bicu, Ionita Chirila
Status actual: retrasa din gimnastica artistica

Rezultate competitii

  • 2012: CN Scolar – locul 6 cu echipa CSS Barlad II, locul 15 individual compus, locul 8 sarituri (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 10 cu echipa CSS Barlad II, locul 26 individual compus (categoria IV, nivel 2)
  • 2011: CN Scolar – locul 3 cu echipa CSS Barlad II, locul 9 individual compus (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 6 cu echipa CSS Barlad I, locul 16 individual compus (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • Cupa CSM Onesti (2011 © CSM Onesti foto 1; 2012 © Dan Mares foto 2-3)
Oct 022012
 
Alexandra Pelin

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Alexandra Pelin
Data nasterii: 22 Martie 2002
Barlad, Vaslui
Club: CSS Barlad
Antrenori: Paula Bicu, Ionita Chirila
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2013: CN Scolar – locul 14 individual compus (categoria III, nivel 3); CN Echipe Junioare – al 30-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3)
  • 2012: CN Scolar – locul 6 cu echipa CSS Barlad II, locul 19 individual compus (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 10 cu echipa CSS Barlad II, locul 33 individual compus (categoria IV, nivel 2)
  • 2011: CN Scolar – locul 3 cu echipa CSS Barlad II, locul 13 individual compus (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 6 cu echipa CSS Barlad I, locul 23 individual compus (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 Cupa CSM Onesti (© Dan Mares)

 

Oct 022012
 
Miruna Marinescu

© gimnastica.net

Informatii generale

Nume: Miruna Marinescu
Data nasterii: 21 Ianuarie 2002
Barlad Vaslui
Club: CSS Barlad
Antrenori: Paula Bicu, Ionita Chirila
Status actual: retrasa din gimnastica artistica

Rezultate competitii

  • 2012: CN Scolar – locul 6 cu echipa CSS Barlad II, locul 20 individual compus (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 10 cu echipa CSS Barlad II, locul 32 individual compus (categoria IV, nivel 2)
  • 2011: CN Scolar – locul 3 cu echipa CSS Barlad II, locul 21 individual compus (categoria I, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 6 cu echipa CSS Barlad I, locul 36 individual compus (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • Cupa CSM Onesti (2011 © CSM Onesti foto 1; 2012 © Dan Mares foto 2-3)
Oct 022012
 

Laura Iacob

Informatii generale

Nume: Laura Gabriela Iacob
Data nasterii: 9 Aprilie 2002
Barlad, Vaslui
Club: CSM Onesti (din septembrie 2012); CSS Barlad (pana in 2012)
Antrenori: Ileana Hrisca (septembrie 2012-2014)
Paula Bicu, Ionita Chirila (2010-2012)
Gabriela Iordachita, Sebastian Panaite (2009-2010)
Liviu Iordache (2008-2009)
Ana Maria Iordache, Liviu Iordache (2007-2008)
Componenta a lotului national de junioare Onesti (2014)
Antrenori lot Onesti: Daniela Maranduca Nicolai, Remus Nicolai, Benoni Pereteanu (coordonator)
Componenta a lotului de junioare Deva (august 2014-septembrie 2016)
Antrenori lot Deva: Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator), Ramona Micu, Daniela Maranduca Nicolai, Remus Nicolai, coregraf Corina Dorean
Componenta a lotului olimpic Deva din septembrie 2016
Antrenori lot olimpic Deva: Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator), Daniela Maranduca Nicolai (2016-2017), Remus Nicolai (2016-2017), Adela Popa, Marius Vintila (din 2018), Florin Uzum (din 2018)

Rezultate competitii

  • 2017: Nadia Comaneci International Invitational, Oklahoma – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 1 individual compus, locul 1 paralele si barna, locul 2 sarituri, locul 3 sol
  • 2016: Nadia Comaneci International Invitational, Oklahoma – locul 2 cu echipa Romaniei, locul 3 individual compus, locul 2 barna; Bilateral Spania, Alcorcon – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 2 individual compus (junioare); Bilateral Franta, Haguenau – participare in afara concursului; CN Echipe Junioare – al 5-lea punctaj individual (categoria I, nivel 5); CN Maestre – participare paralele; CN Individual Junioare – locul 2 individual compus, locul 2 barna, locul 3 sol, locul 4 paralele, locul 5 sarituri (categoria I, nivel 5)
  • 2015: CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CSM Onesti, al 4-lea punctaj individual (categoria II, nivel 4)
  • 2014: CN Echipe Junioare – locul 3 cu echipa CSM Onesti, al 8-lea punctaj individual (categoria II, nivel 4)
  • 2013: CN Echipe Junioare – locul 3 cu echipa CSM Onesti, primul punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, barna si sol, locul 3 sarituri, locul 4 paralele (categoria III, nivel 3)
  • 2012: CN Scolar – locul 6 cu echipa CSS Barlad II, locul 7 individual compus, locul 2 sarituri, locul 7 paralele (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 6 cu echipa CSS Barlad I, locul 9 individual compus, locul 4 sarituri (categoria IV, nivel 2); CN Echipe Junioare – al 37-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3)
  • 2011: CN Scolar – locul 3 cu echipa CSS Barlad II, locul 3 individual compus, locul 3 sarituri, locul 5 paralele (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 6 cu echipa CSS Barlad I, locul 8 individual compus, locul 3 sarituri (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 ( © gimnastica.net)

Laura Iacob

  • 2012 Cupa CSM Onesti (© Dan Mares)
  • 2011 Cupa CSM Onesti (© CSM Onesti)

Laura Iacob

Oct 022012
 
Delia Solca

© Tare!

Informatii generale

Nume: Maria Delia Solca
Data nasterii: 7 Aprilie 2001
Barlad, Vaslui
Club: CSS Barlad
Antrenori:  Paula Bicu, Ionita Chirila
Status actual: retrasa din gimnastica artistica

Rezultate competitii

  • 2012: CN Echipe Junioare – al 36-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3)
  • 2011: CN Scolar – locul 3 cu echipa CSS Barlad II, locul 21 individual compus (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 22 individual compus (categoria IV, nivel 2); CN Echipe Junioare – al 35-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 25 individual compus (categoria III, nivel 3)
  • 2010: Grand Prix de la Ville de Nimes – locul 1 cu echipa CSS Barlad, locul 4 individual compus; CN Scolar – locul 7 individual compus (acetgoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 7 cu echipa CSS Barlad, locul 15 individual compus, locul 7 paralele (categoria IV, nivel 1)
Oct 022012
 

© gimnastica.net

Informatii generale

Nume: Irina Buturca
Data nasterii: 1 Februarie 2000
Barlad, Vaslui
Club: CSS Barlad
Antrenori: Paula Bicu, Ionita Chirila
Status actual: retrasa din gimnastica artistica

Rezultate competitii

  • 2012: CN Echipe Junioare – al 16-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4)
  • 2011: CN Echipe Junioare – al 18-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 22 individual compus (categoria III, nivel 3)
  • 2010Grand Prix de la Ville de Nimes  - locul 2 cu echipa CSS Barlad, locul 6 individual compus;  CN Scolar – locul 6 cu echipa CSS Barlad I, locul 7 individual compus, locul 3 sarituri (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 7 cu echipa CSS Barlad, locul 22 individual compus (categoria IV, nivel 2)
  • 2009: Grand Prix de la Ville de Nimes - locul 15 individual compus; CN Scolar – locul 7 cu echipa CSS Barlad II, locul 24 individual compus (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 8 cu echipa CSS Barlad I, locul 23 individual compus (cat. IV, nivel 1)

Continue reading »

Oct 022012
 
Nicoleta Stratulat

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Nicoleta Stratulat
Data Nasterii: 22 Noiembrie 1999
Barlad, Vaslui
Club: CSS Barlad
Antrenori: Paula Bicu, Ionita Chirila
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2013: Grand Prix de la Ville de Nimes, Challenge Ville de Nimes - locul 3 cu echipa CSS Barlad, locul 7 individual compus; CN Scolar – locul 9 individual compus, locul 2 barna, locul 7 sol (categoria I, nivel 6); CN Echipe Junioare – al 10-lea punctaj individual (categoria I, nivel 6)
  • 2012: CN Scolar – locul 17 individual compus, locul 7 sarituri, locul 8 barna (categoria II, nivel 5); CN Echipe Junioare – al 17-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5); CN Individual Junioare – locul 11 individual compus (categoria II, nivel 5)
  • 2011: CN Scolar – locul 15 individual compus (categoria III, nivel 4); CN Echipe Junioare – al 20-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare – locu 14 individual compus, locul 4 barna (categoria III, nivel 4)
  • 2010: Grand Prix de la Ville de Nimes – locul 2 cu echipa CSS Barlad, locul 3 individual compus; CN Scolar – locul 6 cu echipa CSS Barlad I, locul 10 individual compus (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 7 cu echipa CSS Barlad, locul 19 individual compus (categoria IV, nivel 2); CN Echipe Junioare – al 38-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 25 individual compus (categoria III, nivel 3)
  • 2009: Grand Prix de la Ville de Nimes – locul 4 individual compus; CN Scolar – locul 7 cu echipa CSS Barlad II, locul 10 individual compus, locul 3 sol, locul 9 barna (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 8 cu echipa CSS Barlad I, locul 8 individual compus, locul 2 barna (categoria IV, nivel 1)
  • 2008: CN Scolar – locul 8 cu echipa CSS Barlad, locul 38 individual compus (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 9 cu echipa CSS Barlad, locul 20 individual compus (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2012 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
Oct 012012
 

Madalina Neagu

Informatii generale

Nume: Madalina Neagu
Data nasterii: 15 Iulie 1998
Barlad, Vaslui
Club: CSS Barlad
Antrenori: Paula Bicu, Ionita Chirila
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2014: Grand Prix de la Ville de Nimes, Challenge Maurice Nolhac - locul 4 individual compus
  • 2013: Grand Prix de la Ville de Nimes, Challenge Ville de Nimes - locul 3 cu echipa CSS Barlad, locul 8 individual compus; CN Scolar – locul 8 individual compus, locul 6 barna, locul 7 sarituri (categoria I, nivel 6); CN Echipe Junioare – al 9-lea punctaj individual (categoria I, nivel 6)
  • 2012: CN Scolar – locul 3 sarituri (categoria II, nivel 5); CN Echipe Junioare – al 13 lea punctaj individual (categoria I, nivel 6)
  • 2011: CN Scolar – locul 5 individual compus, locul 1 sarituri, locul 4 paralele, locul 5 sol (categoria II, nivel 5); CN Echipe Junioare – al 16-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5); CN Individual Junioare – locul 7 individual compus, locul 5 sarituri, locul 6 barna, locul 8 sol (categoria II, nivel 5)
  • 2010Grand Prix de la Ville de Nimes - locul 2 cu echipa CSS Barlad, locul 5 individual compus; CN Scolar – locul 14 individual compus (categoria III, nivel 3); CN Echipe Junioare - al 37-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3)
  • 2009: Grand Prix de la Ville de Nimes – locul 11 individual compus; CN Scolar - locul 7 cu echipa  CSS Barlad II, locul 22 individual compus (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 8 cu echipa CSS Barlad I, locul 40 individual compus (categoria IV, nivel 2)
  • 2008CN Scolar – locul 8 cu echipa  CSS Barlad, locul 20 individual compus (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 9 cu echipa CSS Barlad, locul 20 individual compus (categoria IV, nivel 1)