Aug 012013
 

Lavinia Jitea

Informatii generale

Nume: Lavinia – Petronela Jitea
Data nasterii: 5 Martie 2003
Club: CNS Cetate Deva
Antrenori: Mirela Dicu, Cristian Enoiu
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2016: CN Scolar – locul 3 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 7 individual compus, locul 3 sarituri, locul 5 paralele, locul 8 sol (categoria II, nivel 4); CN Echipe Junioare – locul 6 cu echipa CNS Cetate Deva, al 18-lea punctaj individual (categoria II, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 14 individual compus (categoria II, nivel 4)
  • 2015: CN Scolar – locul 2 individual compus, locul 1 paralele, locul 3 sarituri si barna, locul 6 sarituri (categoria II, nivel 4); CN Echipe Junioare – al 19-lea punctaj individual (categoria II, nivel 4); CN Individual Junioare – participare doar la paralele (categoria II, nivel 4)
  • 2014: CN Scolar – locul 10 individual compus, locul 2 sol, locul 4 paralele (categoria II, nivel 3); CN Echipe Junioare – al 18-lea punctaj individual (categoria II, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 9 individual compus, locul 8 sarituri, locul 8 paralele (categoria II, nivel 3); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 3 individual compus (level 3)
  • 2013: CN Scolar – locul 21 individual compus (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 35 individual compus (categoria IV, nivel 2)

Galerie foto

  • 2014 CN Scolar, Buzau (© Dan Mares)
  • 2013 CN Mica Gimnasta, Buzau (© Dan Mares)
  • 2013 CN Scolar, Buzau (© Dan Mares)
Mai 212013
 
Mirela Dicu

© CNS Cetate Deva

Informatii generale

Nume: Mirela Carmen Dicu
Data nasterii: 9 Octombrie
Antrenor
Club: CNS Cetate Deva

Din gimnastele antrenate

  • Mirabela Alexandru, Miriam Aribasoiu, Denisa Golgota, Carina Hasenohrl, Alexandra Marcu, Andreea Munteanu, Ana Maria Ocolisan, Stefania Stanila, Loredana Sucar, Georgiana Vieru

Galerie foto
(© Monagym foto 1, 2; © CNS Cetate Deva foto 3)

Mai 212013
 
Mirela Dicu

© CNS Cetate Deva

General Info

Name: Mirela Carmen Dicu
Birthday: 9 Octomber
Coach
Club: CNS Cetate Deva

Coached gymnasts

  • Mirabela Alexandru, Miriam Aribasoiu, Denisa Golgota, Carina Hasenohrl, Alexandra Marcu, Andreea Munteanu, Ana Maria Ocolisan, Stefania Stanila, Loredana Sucar, Georgiana Vieru

Photo Gallery
(© Monagym foto 1, 2; © CNS Cetate Deva foto 3)

Oct 022012
 

Denisa Golgota

Informatii generale

Nume: Denisa Golgota
Data nasterii: 8 Martie 2002
Alimpesti, Gorj
Club: CNS Cetate Deva
Antrenori:  Mirela Dicu, Cristian Enoiu
Componenta a lotului de junioare Deva 2015 – 2016
Antrenori lot junioare Deva: Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator), Ramona Micu, Daniela Maranduca Nicolai, Remus Nicolai, coregraf Corina Dorean
Componenta a Lotului Olimpic Deva din 2016
Antrenori Lot Olimpic Deva: Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator), Daniela Maranduca Nicolai (2016-2017), Remus Nicolai (2016-2017), Adela Popa, Marius Vintila (din 2018), Florin Uzum (din 2018)

Rezultate competitii

  • 2017: CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, al doilea punctaj individual (categoria I, nivel 5); Festivalul Olimpic al Tineretului European, Gyor – locul 10 cu echipa Romaniei, locul 15 individual compus, medalie de argint sarituri; CN Maestre – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 2 individual compus, locul 1 sarituri, locul 3 sol, locul 8 paralele; Japan Junior International, Yokohama – participare limitata de accidentare
  • 2016: L’International Gymnix, Coupe Junior, Montreal - locul 5 cu echipa Romaniei, locul 22 individual compus, locul 4 sarituri; Bilateral Bel-Rou, Mouscron – locul 1 cu echipa Romaniei; Bilateral Fra-Rou, Hagenou – locul 1 cu echipa Romaniei; Campionatele Europene de Junioare, Bernamedalie de bronz cu echipa Romaniei, medalie de aur sol, medalie de argint sarituri; CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, primul punctaj individual (categoria I, nivel 5); CN Maestre – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 5 individual compus, locul 1 sarituri, locul 2 sol; CN Individual Junioare – locul 4 individual compus, locul 1 sarituri, locul 2 sol, locul 5 barna, locul 7 paralele (categoria I, nivel 5)
  • 2015: CN Echipe Junioare – primul punctaj individual (categoria II, nivel 4); CN Maestre – locul 3 cu echipa CNS Cetate Deva II, locul 8 indivdiaul compus, locul 1 sarituri, locul 6 sol, locul 8 barna; CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, locul 1 sarituri, paralele, barna, sol (categoria II, nivel 4)
  • 2014CN Echipe Junioare - al 13-lea punctaj individual (categoria II, nivel 4); CN Individual Junioare - locul 13 individual compus, locul 3 sarituri (categoria II, nivel 4); Alpen Adria Cup, Klagenfurt - locul 3 individual compus (level 2)
  • 2013: CN Scolar – locul 3 individual compus, locul 2 sarituri, locul 3 sol, locul 4 barna, locul 7 paralele (categoria III, nivel 3); CN Echipe Junioare - al 3-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 5 individual compus, locul 2 sol, locul 3 paralele, locul 4 sarituri (categoria III, nivel 3), Jana Gajdose Memorial, Brno – locul 3 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 19 individual compus; Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 1 individual compus ( nachwuchsstufe)
  • 2012: CN Scolar – locul 8 individual compus, locul 3 paralele (categoria IV, nivel 1); Krstic & Dzelatovic Memorial Tournament, Novi Sad – locul 6 individual compus, locul 2 barna, locul 3 sol, locul 6 paralele, locul 7 sarituri (categoria 8-10 ani)

Galerie foto

  • 2014 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 Antrenamente (© Puzzlegym)
  • 2012 Krstic & Dzelatovic Memorial Tournament, Novi Sad (© L. Hribar)
  • 2012 CN Scolar, Buzau (© gimnastica.net)
Oct 022012
 
Mirabela Alexandru

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Elena Mirabela Alexandru
Data nasterii: 27 Februarie 2003
Club: CNS Cetate Deva
Antrenori: Mirela Dicu, Cristian Enoiu
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2013: CN Mica Gimnasta – locul 33 individual compus (categoria IV, nivel 2)
  • 2012: CN Scolar – locul 27 individual compus, locul 7 barna (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2013 CN Mica Gimnasta, Buzau (© Dan Mares)
  • 2012 © Puzzlegym

 

Oct 022012
 
Giorgiana Vieru

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Giorgiana Andreea Vieru
Data nasterii: 10 Septembrie 2002
Mintia, Hunedoara
Club: CNS Cetate Deva
Antrenori: Mirela Dicu, Cristian Enoiu
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2013: CN Scolar – locul 4 individual compus, locul 1 paralele, locul 2 barna, locul 7 sol (categoria III, nivel 3); CN Echipe Junioare - al 6-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3)
  • 2012: CN Scolar – locul 8 individual compus, locul 2 barna, locul 6 paralele (categoria IV, nivel 1); Krstic & Dzelatovic Memorial Tournament, Novi Sad – locul 3 individual compus, locul 2 sol, locul 4 sarituri, locul 6 barna, locul 7 paralele (categoria 8-10 ani)

Galerie foto

  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2013 CN Scolar, Buzau (© Dan Mares)
  • Antrenament de acomodare
  • Concurs
  • 2012 Krstic & Dzelatovic Memorial Tournament, Novi Sad (© L. Hribar)
  • 2012 CN Scolar, Buzau (© CNS Cetate Deva)
  • Alte poze (© G. Vieru)
Oct 012012
 

Andreea Munteanu

Informatii generale

Nume: Andreea Eugenia Munteanu
Data nasterii: 29 Mai 1998
Bustuchin, Gorj
Club: CNS Cetate Deva
Antrenori club: Mirela Dicu, Alexandru Militaru, Lenuta Slabu, Sorin Tolteanu
Componenta a lotului national de junioare Deva (2011-2012)
Antrenori lot junioare: Ramona Micu (2011), Alexandru Militaru, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Gheorghe Orban (coordonator), Adela Popa, coregraf Corina Dorean
Componenta a lotului olimpic Izvorani (2013-2015)
Antrenori lot olimpic Izvorani: Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Ioan Coroiu, Alexandru Militaru (2013), Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Adela Popa, Lucian Sandu
Componenta a lotului national Deva in 2016
Antrenori lot Deva: Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator) Ramona Micu, Daniela (Maranduca) Nicolai, Remus Nicolai, coregraf Corina Dorean
Status actual: retrasa din activitatea de performanta

Rezultate competitii

  • 2015: FIG Challenge Cup, Cottbus (FIG World Challenge Cup, C III) – locul 1 barna, locul 2 sol; Campionatele Europene, Montpelliermedalie de aur barna, locul 8 sol; Campionatele Mondiale, Glasgow – rezerva
  • 2014: FIG Challenge Cup, Cottbus (FIG World Challenge Cup, C III) - locul 3 barna, locul 5 sol; Trofeo Citta di Jesolo – locul 2 cu echipa Romaniei, locul 13 individual compus, locul 1 barna, locul 3 sol; Triunghiular Fra-Bel-Rou, Avoine – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 6 individual compus; Campionatele Europene, Sofiamedalie de aur cu echipa Romaniei; CN Senioare – locul 1 barna, locul 2 sol; Triunghiular Germania – Elvetia, Obersiggenthal – locul 2 cu echipa Romaniei; Campionatele Mondiale, Nanning – locul 4 cu echipa Romaniei; CN Echipe – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva II
  • 2013: L’International Gymnix-Coupe Junior, Montreal – locul 7 cu echipa Romaniei, locul 4 individual compus, locul 1 barna si sol, locul 3 sarituri; Triunghiular Ger-Rou-SUA, Chemnitz – locul 3 cu echipa Romaniei, locul 2 individual junioare; Trofeo Citta di Lugano – locul 1 individual compus, sarituri, barna, sol;  Bilateral Fra-Rou, Andrezieux-Boutheon – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 1 individual compus, locul 1 sarituri, barna si sol, locul 5 paralele; CN Maestre – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 2 individual compus, locul 2 barna, locul 3 sol, locul 6 sarituri; Japan Junior International, Yokohama – locul 5 individual compus, locul 2 barna si sol; Master Massilia Cup – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 2 individual compus, locul 2 barna si sol
  • 2012: Bilateral Fra-Rou, Cholet – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 4 individual compus, cea mai mare nota la barna 14.50 (junioare);  Campionatele Europene de Junioare, Bruxelles medalie de bronz cu echipa Romaniei, medalie de bronz la individual compus, medalie de argint la barna, medalie de bronz la sol
  • 2011: CN Maestre/Sperante – locul 4 individual compus, locul 2 sarituri, locul 3 sol, locul 4 paralele, locul 5 barna; CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, locul 1sarituri si barna, locul 2 paralele si sol (categoria I, nivel 6); Patrulater Junioare Ita-Fin-Ger-Rou, Capo D’Orlando – locul 2 cu echipa Romaniei
  • 2010CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva II, locul 1 individual compus si barna, locul 2 la paralele si sol (categoria III, nivel 4); CN Echipe Junioare - locul 4 (al 5-lea punctaj individual) cu echipa CNS Cetate Deva II (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 6 individual compus, locul 1 la paralele, locul 7 la sol (categoria III, nivel 4); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 5 individual compus (jugendstufe)
  • 2009CN Scolar - locul 3 cu echipa  CNS Cetate Deva II, locul 16 individual compus, locul 7 barna (categoria III); CN Echipe Junioare - locul 2  (al 13-lea punctaj individual) cu echipa  CNS Cetate Deva I (categoria III)
  • 2008CN Scolar – locul 2 cu echipa  CNS Cetate Deva, locul 13 individual compus, locul 7 paralele (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 6 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 17 individual compus (categoria IV, nivel 2)

Galerie foto

  • 2013 CN Maestre, Bucuresti (© Dan Mares)
  • 2013 Trofeo Citta di Lugano ( © Petre Oprea)
  • 2013 Triunghiular Ger-Rou-SUA, Chemnitz (© Martina Eggeling)
  • 2012 Campionatele Europene de Junioare, Bruxelles
  • Antrenamente (© Grace Chiu)
  • Calificari/Finala pe echipe (© Gymnet.org 1-5, 12; © Els de Nil 7-9; © UEG 6; © G. Chiu 10)
  • Individual compus (© Els de Nil 1, 3, 4; © UEG 2; © Radio Resita 6)
  • Finalele pe aparate (© Els de Nil 1-8, 9, 11; © Grace Chiu 9-10; © UEG 12)
  • 2011 CN Maestre/Sperante, Onesti (© Ela Enea)
Oct 012012
 

© Steafan Wurzer

Informatii generale

Nume: Miriam Aribasoiu
Data nasterii
: 19 Septembrie 1998
Targu-Jiu, Gorj
Club: CNS Cetate Deva
Antrenori club: Ulpia Barbu, Mirela Dicu, Alexandru Militaru, Lenuta Slabu, Sorin Tolteanu, coregraf Gheorghe Cosma
Componenta a lotului national de junioare Deva din 2011
Antrenori lot junioare Deva (2011-2012): Ramona Micu (2011), Alexandru Militaru, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Gheorghe Orban (coordonator), Adela Popa, coregraf Corina Dorean
Antrenori lot junioare Deva (din 2013): Liliana Cosma (coordonator), Florin Cotutiu, Ramona Micu, Gheorghe Orban, coregraf Corina Dorean
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2013: CN Echipe Junioare – al 4-lea punctaj individual (categoria I, nievl 6); CN Maestre – locul 4 cu echipa CNS Cetate Deva II, locul 16 individual compus; CN Individual Junioare – locul 5 individual compus, locul 2 paralele si barna, locul 4 sol, locul 5 sarituri (categoria I, nivel6)
  • 2012: Trofeo Cita di Jesolo – locul 4 cu echipa Romaniei, locul 17 individual compus (junioare); Bilateral Fra-Rou, Cholet – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 10 individual compus (junioare); Campionatele Europene de Junioare, Bruxellesmedalie de bronz cu echipa Romaniei, al 21-lea punctaj individual in calificari; CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa  CNS Cetate Deva, al 5-lea punctaj individual (categoria I, nivel 6)
  • 2011: CN Echipe Junioare - locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva II, al 6-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5); CN Maestre/Sperante – locul 7 individual compus, locul 3 paralele si barna, locul 7 sarituri
  • 2010: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva II, locul 2 individual compus, locul 1 sol, locul 3 barna, locul 5 paralele (categoria III, nivel 4);  DKMT Cup, Deva – participare HC- al 8-lea punctaj individual compus (categoria 11-13 ani); CN Individual Junioare – locul 10 individual compus (categoria III, nivel 4); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 13 individual compus (jugendstufe)
  • 2009: CN Scolar – locul 3 cu echipa CNS Cetare Deva II, locul 21 individual compus (categoria III); CN Echipe Junioare – locul 5 cu echipa CNS Cetate Deva II, al 34-lea punctaj individual (categoria III);  CN Individual Junioare – locul 10 individual compus (categoria III)
  • 2008CN Scolar – locul 8 individual compus, locul 1 barna (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 6 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 22 individual compus (categoria IV, nivel 2)

Galerie foto

  • 2013 CN Maestre, Bucuresti
  • (© Dan Mares)
  • (© Laura Andreea)
  • 2013 CN EChipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 Campionatele Europene de Junioare, Bruxelles (© Grace Chiu 1; © Gymnet.org 2-6)
  • 2011 CN Maestre/Sperante, Onesti (© Ela Enea foto 1-3; © Dan Mares foto 4-6)