Dec 062012
 
Larisa Iordache

© COSR

Informatii generale

Nume: Larisa Andreea Iordache
Data nasterii: 19 Iunie 1996
Bucuresti
Club: CS Dinamo Bucuresti (din 2010)
CSS 7 Dinamo Bucuresti (pana in 2010)
Antrenori club CSS 7: Mariana Campeanu-Silisteanu in  colaborare cu  Raluca Suciu Popescu, Valadimir Potop
Componenta a lotului national de junioare Onesti in perioada 2007-2009
Antrenori lot junioare Onesti:  Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Aurica Nistor, Daniel Nistor (coordonator), antrenor-coregraf Carmen (Bogasiu) Ruja
Componenta a lotului national de junioare Deva in perioada 2009-2010
Antrenori lot junioare Deva:  Ramona Micu, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Gheorghe Orban (coordonator), Adela Popa, coregraf Corina Dorean
Componenta a lotului olimpic din 2010
Antrenori lot olimpic Izvorani (2010-2012): Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Raluca Bugner, Liliana Cosma (2010), Florin Cotutiu, Lucian Sandu, Marius Vintila, coregraf  Mariana Ristea, coregraf colaborator Adriana Pop
Antrenori lot olimpic Izvorani (din 2013): Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Ioan Coroiu, Alexandru Militaru (2013), Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Adela Popa, Lucian Sandu

Rezultate competitii

  • 2014: Challenge Cup, Doha (FIG World Challenge Cup, CIII) – locul 1 barna, sarituri si sol; Triunghiular Fra-Bel-Rou, Avoine - locul 1 cu echipa Romaniei, locul 1 individual compus; Campionatele Europene, Sofia - medalie de aur cu echipa Romaniei, medalie de aur sol, medalie de argint barna, medalie de bronz sarituri, locul 6 paralele; CN Maestre – locul 1 individual compus, locul 1 sarituri, paralele, sol, locul 2 barna; Triunghiular Ger-Rou-Sui, Obersiggenthal - locul 2 cu echipa Romaniei, locul 1 individual compus; Campionatele Mondiale, Nanning – locul 4 cu echipa Romaniei, medalie de argint individual compus, medalie de argint sol, locul 5 barna; Arthur Gander Memaorial, Chiasso – locul 2; castigatoarea Cupei Orasului Chiasso (pentru cel mai bun sol);  Swiss cup, Zurich – locul 7 cu Marius Berbecar; World Cup, Stuttgart (FIG World Cup, CII) – locul 1 individual compus; World Cup, Glasgow (FIG World Cup, CII) – locul 1 individual compus
  • 2013Challenge Cup, Doha (FIG World Challenge Cup, CIII) – locul 1 barna, locul 2 sarituri si sol, locul 6 paralele; Campionatele Europene, Moscovamedalie de argint individual compus, medalie de aur barna, medalii de argint sarituri si sol; Challenge Cup, Anadia (FIG World Challenge Cup, CIII) – locul 1 barna si sol; CN Maestre – locul 2 cu echipa Dinamo Bucuresti, locul 1 individual compus, locul 1 paralele si barna, locul 2 sol; Campionatele Mondiale, Antwerp – locul 4 individual compus, medalie de bronz sol, locul 7 barna; Arthur Gander Memaorial, Morges – locul 1; Swiss cup, Zurich – locul 1 cu Andrei Muntean; Master Massilia Cup – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 1 individual compus, locul 1 barna si sol, locul 2 sarituri; World Cup, Stuttgart (FIG World Cup, CII) – locul 2 indiviudal compus; World Cup, Glasgow (FIG World Cup, CII) – locul 1 individual compus
  • 2012: American Cup, New York (FIG World Cup, CII) – locul 3 individual compus; Challenge Cup, Doha (FIG Challenge Cup, C III) – locul 4 paralele; Bilateral Franta, Cholet – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 1 individual compus (primle punctaje sarituri si sol); Triunghiular Ger-Fra-Rou, Ulm – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 1 individual compus (primele punctaje sarituri, paralele, barna); Campionatele Europene, Bruxellesmedalie de aur cu echipa Romaniei, medalie de aur sol, medalie de argint barna, retrasa din finala la paralele (calificata de pe locul 8, al 9-lea punctaj); Patrulater Rou-Fra-Ger-Ita, Bucuresti – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 1 individual compus (primele punctaje barna si sol); Jocurile Olimpice, Londra medalie de bronz cu echipa Romaniei, locul 9 individual compus, locul 6 barna
  • 2011: Championnat de France DN1, Toulouse – locul 1 cu echipa Alliance Dijon Gym (primul punctaj individual); Gym Festival, Trnava – locul 1 individual compus, locul 1 paralele, barna si sol; Bilateral Marea Britanie, Lilleshal – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 1 individual compus; Festivalul Olimpic al Tineretului European, Trabzon medalie de argint cu echipa Romaniei, medalii de aur individual compus, barna si sol, medalii de argint sarituri si paralele; Grand Prix, Catania – locul 2 paralele
  • 2010: Gymnix Junior Cup, Montreal – locul 2 barna, locul 7 paralele; Triunghiular Fra-Gbr-Rou, Arques – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 1 individual compus (junioare); Internationalele Romaniei, Bucuresti – al 6-lea punctaj individual compus (HC), primele punctaje finalele barna si sol (HC), al 2-lea punctaj finala sarituri (HC), al 3-lea punctaj finala paralele (HC); Campionatele Europene de Junioare, Birminghammedalie de argint cu echipa Romaniei, medalie de bronz individual compus, medalie de aur sol, medalie de argint barna, locul 4 sarituri; CN Maestre/Sperante – locul 2 cu echipa CS Dinamo, locul 1 individual compus, locul 1 sarituri, paralele, barna si sol; Tournoi International, Schiltigheim – locul 1 individual compus, locul 1 paralele, barna si sol, locul 2 sarituri
  • 2009: CN Echipe Junioare – primul punctaj individual (categoria II); Cupa Bosfor, Istanbul – locul 1 individual compus, sarituri, paralele, barna si sol; CN Maestre/Sperante – locul 1 individual compus, locul 1 sarituri, barna si sol, locul 2 paralele; CN Individual Junioare – locul 2 individual compus, locul 1 sarituri, paralele, barna, locul 2 sol (categoria II); Coupe Avenir, Malmedy – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 2 individual compus, locul 1 sarituri, paralele, sol; Top-Gym, Charleroi – locul 3 cu echipa mixta Slovenia – Romania, locul 1 individual compus, locul 1 barna, locul 7 paralele
  • 2008: Pre Olympic Youth Cup, Bergisch Gladbach – locul 1 individual compus; CN Echipe Junioare – primul punctaj individual (categoria III); CN Individual Junioare – locul 2 individual compus, locul 1 barna, locul 2 sarituri, locul 4 paralele, locul 8 sol (categoria III); Top Gym, Charleroi – locul 4 individual compus, locul 1 sol, locul 2 barna; Challenge International, Woluwe Saint Lambert – locul 4 individual compus
  • 2007: CN Echipe Junioare – al 3-lea punctaj individual (categoria III); Coupe Avenir, Malmedy – locul 2 cu echipa Romaniei, locul 2 individual compus; Tournoi du Blanc Mesnil – locul 6 cu echipa Romaniei, locul 2 individual compus, locul 1 barna si sol; CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, locul 1 paralele si barna, locul 2 sol, locul 3 sarituri (categoria III); Turneul International Arques – locul 1 barna
  • 2006CN Scolar – locul 3 individual compus, locul 1 sarituri si sol, locul 4 paralele, locul 7 barna (categoria IV); CN Mica Gimnasta – locul 5 cu echipa CSS 7- CS Dinamo Bucuresti, locul 3 individual compus, locul 1 barna si sol (categoria IV); CN Echipe Junioare – al 45-lea punctaj individual (categoria III); CN Individual Junioare – locul 16 individual compus (categoria III); participare Cupa Voronin, Moscova
  • 2005: CN Scolar – locul 4 individual compus, locul 3 barna si sol, locul 4 sarituri, locul 7 paralele (categoria IV); CN Mica Gimnasta – locul 2 cu echipa CSS7 – CS Dinamo Bucuresti, locul 3 individual compus, locul 2 barna, locul 3 sol si paralele, locul 4 sarituri (categoria IV)
  • 2004 : CN Scolar – locul 7 cu echipa CSS 7 Dinamo Bucuresti, locul 51 individual compus (categoria IV); CN Mica gimnasta – participare HC – al 83-lea punctaj individual

Vizitati si Larisa Iordache online  si Larisa Iordache – fan site !

Oct 102012
 

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Andra Ana-Maria Anghelescu
Data nasterii: 11 Februarie 2001
Bucuresti
Club: CSS 7 Dinamo Bucuresti
Antrenori club: Mariana Cimpeanu Silisteanu in colaborare cu  Adriana Musat, Vladimir Potop, Amelia Racea, Mihai Sarbu, coregraf Alexandra Tudorache
Componenta a lotului national de junioare Onesti (2013 – 2014)
Antrenori lot Onesti: Daniela Maranduca Nicolai, Remus Nicolai, Benoni Pereteanu (coordonator)
Componenta a lotului de junioare Deva din august 2014
Antrenori lot Deva: Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator), Ramona Micu, Daniela Maranduca Nicolai, Remus Nicolai, coregraf Corina Dorean

Rezultate competitii

  • 2014: CN Echipe Junioare – al 10-lea punctaj individual (categoria II, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 4 individual compus, locul 2 barna, locul 5 sol, locul 8 paralele (categoria II, nivel 4)
  • 2013: CN Echipe Junioare – al 10-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 9 individual compus (categoria III, nivel 4)
  • 2012: CN Scolar – locul 2 individual compus, locul 1 sol si sarituri, locul 2 barna, locul 3 paralele (categoria III, nivel 3); CN Echipe Junioare –  al 13-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 9 individual compus, locul 2 paralele, locul 4 sarituri (categoria III, nivel 3)
  • 2011: CN Scolar – locul 1 individual compus, locul 1 paralele, locul 2 barna si sol (categoria I, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 4 individual compus, locul 3 sol, locul 4 barna, locul 5 paralele (categoria IV, nivel 2); CN Echipe Junioare – al 19-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 11 individual compus, locul 6 barna (categoria III, nivel 3)
  • 2010: CN Scolar – locul 9 individual compus, locul 3 barna (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 21 individual compus, locul 1 sarituri, locul 3 barna (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2014 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2012 CN Scolar (© gimnastica.net)
  • 2012 Cupa CSM Onesti (© Dan Mares)
  • 2011 Cupa CSM Onesti (© CSM Onesti)
Oct 022012
 
Alexandra Susnea

© A. Susnea

Informatii generale

Nume: Alexandra Susnea
Data nasterii: 21 Aprilie 2002
Barlad, Vaslui
Club: CSS 7 Dinamo Bucuresti (2012 – 2013)
CSM Onesti (pana in 2012)
Antrenori: Mariana Cimpeanu-Silisteanu in colaborare cu Adriana Musat, Vladimir Potop, Amelia Racea, Mihai Sarbu, coregraf Adriana Tudorache (Dinamo)
Anamaria Zaharia, Martin Simo (CSM Onesti)
Status actual: retrasa

Rezultate competitii

  • 2013: CN Scolar – locul 18 individual compus -participare la 2 aparate (categoria III, nivel 3)
  • 2012: CN Mica Gimnasta – locul 24 individual compus (categoria IV, nivel 2)
  • 2011: CN Mica Gimnasta – locul 5 cu echipa CSM Onesti, locul 50 individual compus (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2012 Cupa CSM Onesti (© Dan Mares)
  • 2011 Cupa CSM Onesti (© CSM Onesti)
Oct 022012
 
Andra Stoica

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Andra Stoica
Data nasterii: 27 August 2000
Giurgiu
Club: CS Dinamo Bucuresti
CSS 7 Dinamo Bucuresti (pana in 2014)
Antrenor club: Mariana Cimpeanu Silisteanu
Componenta a lotului national de junioare Onesti in 2011
Antrenori lot Onesti: Corneliu Agop (coordonator), Tabita Trandafir
Componenta a lotului national de junioare Deva (2011 – 2012)
Antrenori lot Deva: Alexandru Militaru, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Gheorghe Orban (coordonator), Adela Popa, coregraf Corina Dorean
Componenta a lotului olimpic Izvorani (2013 – 2015)
Antrenori lot olimpic Izvorani: Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Ioan Coroiu, Alexandru Militaru, (2013) Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Adela Popa, Lucian Sandu
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2014: Trofeo Citta di Jesolo - locul 2 cu echipa Romaniei; Triunghiular Fra-Bel-Rou, Avoine- locul 1 cu echipa Romaniei, locul 5 individual compus; Campionatele Europene, Sofia - medalie de bronz cu echipa de junioare a Romaniei; CN Maestre -  locul 6 individual compus, locul 6 barna
  • 2013: Trnava Gym Festival – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 2 individual compus; CN Echipe Junioare – al 12-lea punctaj paralele – singura participare (categoria II, nivel 5); CN Maestre – locul 2 cu echipa Dinamo Bucuresti, locul 10 individual compus, locul 7 sol; CN Individual Junioare – locul 9 individual compus, locul 1 sol, locul 2 sarituri, locul 3 barna (categoria II, nivel 5)
  • 2012: CN Scolar – locul 1 individual compus, locul 2 sarituri si sol, locul 3 paralele, locul 6 barna (categoria III, nivel 4); CN Echipe Junioare – al 2-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 6 paralele – singura participare (categoria III, nivel 4)
  • 2010: CN Scolar – locul 3 individual compus, locul 2 paralele, locul 3 sol, locul 5 sarituri, locul 6 barna (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 7 individual compus, locul 3 sarituri si paralele, locul 7 barna (categoria IV, nivel 2)
  • 2009: CN Scolar – locul 3 cu echipa CSS7 Dinamo I, locul 9 individual compus, locul 6 sarituri (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 3 individual compus, locul 3 sarituri si barna, locul 8 sol (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2013 CN Maestre, Bucuresti (© Dan Mares)
  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2012 CN Scolar, Buzau (© gimnastica.net)
Oct 022012
 

Dora9

Informatii Generale

Nume: Dora Gabriela Vulcan
Data nasterii: 21 August 1999
Focsani, Vrancea
Club: CSS 7 Dinamo Bucuresti (din 2013)
CSM Onesti (2011-2012)
CSSG Focsani (2002- 2010)
Antrenori club: Mariana Cimpeanu-Silisteanu (CSS 7 Dinamo Bucuresti)
Doinita Vulcan (CSSG Focsani si CSM Onesti)
Componenta a lotului national de junioare Onesti in 2010
Antrenori lot Onesti: Martin Simo (coordonator), Carmen Smeu, Tabita Trandafir
Componenta a lotului de junioare Deva (2013 – 2015)
Antrenori lot Deva: Liliana Cosma (coordonator 2013-2014), Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator din 2014), Ramona Micu, Daniela Maranduca Nicolai (din 2014),  Remus Nicolai (din 2014), Gheorghe Orban (2013), coregraf Corina Dorean
Componenta a Lotului Olimpic Izvorani din 2015
Antrenori lot Izvorani: Mariana Bitang (coordonator), Octavian Bellu (coordonator), Ioan Coroiu, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Adela Popa, Lucian Sandu, coregraf Maria Fumea

Rezultate competitii

  • 2014: L’International Gymnix, Junior Cup, Montreal - locul 5 cu echipa Romaniei,  locul 17 individual compus, locul 4 sarituri; CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, sarituri, paralele, barna  si sol (categoria I, nivel 5); CN Echipe – locul 4 cu echipa CSS Dinamo – CSS 2 Bucuresti; Master Massilia, Marseille – locul 9 cu echipa Romaniei, locul 13 individual compus
  • 2013: CN Scolar – locul 1 individual compus, locul 1 sol, locul 2 paralele, locul 7 sarituri, locul 8 barna (categoria II, nivel 5); CN Echipe Junioare – al 6-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5); CN Maestre – locul 2 cu echipa CS Dinamo Bucuresti, locul 11 individual compus, locul 3 sarituri; CN Individual Junioare – locul 2 individual compus, locul 1 sarituri, locul 3 sol, locul 7 paralele (categoria II, nivel 5)
  • 2012: CN Echipe Junioare – locul 3 cu echipa CSM Onesti, al 7-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5); CN Individual Junioare – a 10-a nota calificari paralele -participare doar la acest aparat (categoria II, nivel 5)
  • 2010: CN Scolar – locul 3 cu echipa CSSG Focsani, locul 6 individual compus, locul 2 sol (categoria III, nivel 3); CN Echipe Junioare – locul 2 cu echipa CSSG Focsani, al 13-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 9 individual compus (categoria III, nivel 3)
  • 2009: CN Scolar – locul 1 cu echipa CSSG Focsani, locul 5 individual compus, locul 5 barna, locul 6 paralele, locul 7 sol (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 1 cu echipa CSSG Focsani, locul 3 individual compus, locul 4 barna, locul 5 sol, locul 7 paralele (categoria IV, nivel 2)
  • 2008: CN Scolar – locul 5 cu echipa CSSG Focsani I, locul 12 individual compus, locul 3 sol, locul 7 sarituri (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 7 cu echipa CSSG Focsani, locul 16 individual compus, locul 3 barna (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2014 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2013 CN Maestre, Bucuresti (© Dan Mares)
  • 2013 CN Echipe, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2012 Cupa CSM Onesti (© Dan Mares)