Mai 222013
 

Luciana Rusan

Informatii generale

Nume: Luciana Rusan
Data nasterii: 16 Iulie
Antrenoare, fosta gimnasta de performanta
Club: CNS Cetate Deva (pana in 2012)

Din gimnastele antrenate

  • Maria Balea, Alisia Botnaru, Olivia Cimpian, Vasilica Filipescu, Denisa Florea, Tatiana Geamparoiu, Carmen Ghiciuc, Beatris Margarit, Emanuela Parva, Asiana Peng, Diana Rusu, Andreea Tufa
Mai 222013
 

Luciana Rusan

General Info

Name: Luciana Rusan
Birthday: 16 July
Coach, former elite gymnast
Club: CNS Cetate Deva (until 2012)

Coached gymnasts

  • Maria Balea, Alisia Botnaru, Olivia Cimpian, Vasilica Filipescu, Denisa Florea, Tatiana Geamparoiu, Carmen Ghiciuc, Beatris Margarit, Emanuela Parva, Asiana Peng, Diana Rusu, Andreea Tufa
Feb 052013
 
Maria Balea

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Maria Balea
Data nasterii: 8 Septembrie 1996
Campeni, Alba
Club: CNS Cetate Deva
Antrenori club: Cristinel Micu, Luciana Rusan Menciu, Lenuta Slabu
Componenta a lotului national de junioare Deva in perioada 2009-2010
Antrenori lot junioare Deva: Ramona Micu, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Gheorghe Orban (coordonator), Adela Popa, coregraf Corina Dorean
Componenta lotului olimpic Izvorani in perioada 2010-2011
Antrenori lot olimpic Izvorani: Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Raluca Bugner, Florin Cotutiu, Lucian Sandu,  Marius Vintila, coregraf Mariana Ristea
In 2012 continua pregatirea alaturi de lotul national de junioare Deva
Status actual: retrasa din activitatea sportiva (2012)

Rezultate competitii

  • 2011: Trofeo Citta di Lugano – locul 3 individual compus; Gym Festival, Trnava – locul 3 individual compus, locul 2 paralele, locul 3 sol; Bilateral Marea Britanie, Lileshall – locul 1 cu echipa Romaniei; Festivalul Olimpic al Tineretului European, Trabzonmedalie de argint cu echipa Romaniei, locul 8 sol; CN Maestre – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 8 individual compus, locul 8 sarituri si paralele
  • 2010: Triunghiular Fra-Gbr-Rou, Arques – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 8 individual compus, Internationalele Romaniei, Bucuresti – al 10-lea punctaj individual compus (HC); CN Echipe Junioare – primul punctaj individual (categoria I); CN Maestre/Sperante – locul 3 cu echipa CSS Cetate Deva II, locul 5 individual compus, locul 2 paralele, locul 3 sarituri, locul 5 barna; Tournoi International, Schiltigheim – locul 5 individual compus, locul 3 sol, locul 5 paralele, locul 7 sarituri, locul 7 barna
  • 2009: Championnat de France, Lievin – locul 12 cu echipa La Madeleine; DKMT Cup, Deva – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 1 individual compus; CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, al 5-lea punctaj individual (categoria II); CN Maestre/Sperante – locul 2 individual compus, locul 3 sarituri, locul 4 paralele, barna si sol; CN Individual Junioare – locul 4 individual compus, locul 2 barna si sarituri (categoria II); Coupe Avenir, Malmedy – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 7 individual compus, locul 2 barna
  • 2008: CN Scolar – locul 1 cu echipa CSS Cetate Deva, locul 5 individual compus, locul 3 barna, locul 5 sarituri (categoria III); DKMT Cup, Deva – locul 1 cu echipa CSS Cetate Deva, locul 1 individual compus (junioare 11-13 ani); CN Echipe Junioare – locul 2 cu echipa CNS – CSS Cetate Deva, al 8-lea punctaj individual (categoria III); CN Individual Junioare – locul 4 individual compus, locul 2 paralele, locul 3 barna, locul 4 sol (categoria III); Memorial Zifcakovcov, Detva – locul 8 individual compus, locul 1 sol
  • 2007: CN Echipe Junioare – al 33-lea punctaj individual (categoria III); CN Individual Junioare – locul 13 individual compus (categoria III); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 2 individual compus (categoria 9-10 ani)
  • 2006: CN Scolar – locul 5 cu echipa CSS Cetate Deva, locul 48 individual compus (categoria IV); CN Mica Gimnasta – locul 6 cu echipa CSS Cetate Deva, locul 46 individual compus (categoria IV)

Galerie foto

  • 2011 Trofeo Citta di Lugano (© Stefan Wurzer)
  • 2010 Tournoi International, Schiltigheim (© Florian Dal Gobbo)
Oct 022012
 

Carmen Ghiciuc

Informatii generale

Nume: Carmen Adela Ghiciuc
Data nasterii: 10 Mai 2001
Campulung Moldovenesc, Suceava
Club: CNS Cetate Deva
Antrenori club: Liliana Cosma, Gheorghe Orban (2013)
Ioan Coroiu, Adela Popa (pana in 2010, 2012)
Gina Gogean, Cristinel Micu, Luciana Rusan Menciu, Lenuta Slabu (2010-2011)
Componenta a Lotului de Junioare Deva in perioada 2013-2016
Antrenori Lot Junioare Deva: Liliana Cosma (coordonator 2013-2014), Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator din 2014), Ramona Micu, Daniela Maranduca Nicolai (din 2014), Remus Nicolai (din 2014), Gheorghe Orban (2013), coregraf Corina Dorean
Componenta a Lotului Olimpic Deva din 2016
Antrenori Lot Olimpic Deva: Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator), Daniela Maranduca Nicolai (2016-2017), Remus Nicolai (2016-2017), Adela Popa, Marius Vintila (din 2018), Florin Uzum (din 2018)

Rezultate competitii

  • 2017: CN Maestre – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 10 individual compus, locul 2 paralele; World Cup, Szombathely – locul 19 calificari paralele
  • 2016: Nadia Comaneci International Invitational, Oklahoma - locul 2 cu echipa Romaniei, locul 2 individual compus, locul 1 paralele si sol, locul 3 sarituri; Bilateral Bel-Rou, Mouscron – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 1 individual compus; Bilateral Fra-Rou, Hagenau – locul 1 cu echipa Romaniei; Campionatele Europene de Junioare, Berna - medalie de bronz cu echipa Romaniei, locul 8 individual compus; CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva ,al 3-lea punctaj individual (categoria I, nivel 5); CN Maestre – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 6 individual compus, locul 6 sol, locul 7 sarituri, locul 8 paralele; Gimnaziada, Trabzon - medalie de argint cu echipa Romaniei, medalie de argint paralele, locul 16 individual compus; CN Individual Junioare – locul 3 paralele (categoria I, nivel 5)
  • 2015: Trofeo Citta di Lugano – locul 5 individual compus; CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva II, al 5-lea punctaj individual (categoria I, nivel 5); CN Maestre – locul 3 cu echipa CNS Cetate Deva II, locul 13 individual compus, locul 5 sarituri; CN Individual Junioare – locul 4 individual compus, locul 2 paralele, locul 3 sarituri, locul 4 sol, locul 6 barna (categoria I, nivel 5)
  • 2014: CN Echipe Junioare -  al 9-lea punctaj paralele(categoria II, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 11 individual compus, locul 4 paralele (categoria II, nivel 4); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 3 individual compus (juniorinen)
  • 2013: CN Scolar – locul 4 individual compus, locul 3 paralele, locul 5 sarituri, barna si sol (categoria III, nivel 4); CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, al 6-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 13 individual compus, locul 7 sarituri (categoria III, nivel 4); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 1 individual compus (jugendstufe)
  • 2012: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 4 individual compus, locul 6 paralele, barna si sol (categoria III, nivel 3); CN Echipe Junioare – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, al 9-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 17 individual compus (categoria III, nivel 3); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 6 individual compus (nachwuchsstufe)
  • 2011: CN Scolar – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 14 individual compus, locul 8 sol (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 3 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 11 individual compus, locul 8 barna (categoria IV, nivel 2)
  • 2010: CN Scolar – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 8 individual compus, locul 2 barna, locul 6 paralele si sol (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 5 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 26 individual compus (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2014 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 Alpen Adria Cup, Klagenfurt (© Alpen Adria Cup)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
Oct 022012
 
Denisa Florea

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Denisa Florea
Data nasterii: 15 Mai 2001
Club: CNS Cetate Deva
Antrenori club: Gina Gogean, Cristinel Micu
Luciana Rusan Menciu, Lenuta Slabu
Componenta a lotului de junioare Deva in perioada 2014 – 2016
Antrenori lot Deva: Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator), Ramona Micu, Daniela Maranduca Nicolai, Remus Nicolai, coregraf Corina Dorean
Status actual: reprezinta Spania

Rezultate competitii

  • 2016: CN Individual Junioare – locul 6 individual compus, locul 5 paralele, locul 6 sarituri si sol, locul 8 barna (categoria I, nivel 5)
  • 2015: CN Echipe Junioare – locul 3 cu echipa CNS Cetate Deva I, al 12-lea punctaj individual (categoria I, nivel 5)
  • 2014: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 4 individual compus, locul 2 paralele, locul 5 sol, locul 8 barna (categoria II, nivel 4); CN Echipe Junioare – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, al 4-lea punctaj individual (categoria II, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 6 individual compus, locul 1 paralele, loucl 4 barna, locul  5 sol (categoria II, nivel 4); CN Echipe – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva I; Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva,  locul 2 individual compus (juniorinnenstufe)
  • 2013: CN Scolar -  locul 5 individual compus, locul 2 sarituri, locul 3 sol, locul 7 paralele si barna (categoria III, nivel 4); CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, al 17-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare - locul 12 individual compus, locul 5 sol, locul 6 sarituri si paralele (categoria III, nivel 4); Jana Gajdose Memorial, Brno - locul 3 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 2 individual compus, locul 1 perechi - Dan Ponizil; Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 7 individual compus(juniorinnenstufe)
  • 2012: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 12 individual compus, locul 4 sarituri (categoria III, nivel 3); CN Echipe Junioare – al 10-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 21 individual compus, locul 1 sol (categoria III, nivel 3); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 1o individual compus (nachwuchsstufe); Krstic & Dzelatovic Memorial Tournament, Novi Sad – locul 7 individual compus, locul 2 sol, locul 6 paralele, locul 7 barna (categoria 2, 11-13 ani)
  • 2011: CN Mica Gimnasta  – locul 3 cu echipa CNS Cetate Deva,  locul 14 indivdual compus, locul 1 sol (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2014 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 Krstic & Dzelatovic Memorial Tournament, Novi Sad (© L. Hribar)
  • 2012 Alpen Adria Cup, Klagenfurt (© Alpen Adria Cup)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
Oct 022012
 
Olivia Cimpian

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Olivia Cimpian
Data nasterii: 1 Ianuarie 2001
Arad
Club: CNS Cetate Deva 2010-2017
CSM Arad pana in 2010
Antrenori club: Liliana Cosma, Gheorghe Orban (CNS Cetate Deva 2013)
Ioan Coroiu, Adela Popa (CNS Cetate Deva 2010, 2012)
Gina Gogean, Cristinel Micu, Luciana Rusan Menciu, Lenuta Slabu (CNS Cetate Deva 2011)
Carina Franiov, Ciprian Hegyi (CSM Arad)
Componenta a Lotului de Junioare Deva in perioada 2013-2016
Antrenori Lot Junioare Deva: Liliana Cosma (coordonator 2013-2014), Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator din 2014) Ramona Micu, Daniela Maranduca Nicolai (din 2014), Remus Nicolai (din 2014), Gheorghe Orban (2013), coregraf Corina Dorean
Componenta a Lotului Olimpic Deva in perioada 2016-2017
Antrenori Lot Olimpic Deva: Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator), Daniela Maranduca Nicolai, Remus Nicolai, Adela Popa
Status actual: reprezinta Ungaria (din 2018)

Rezultate competitii

  • 2017: Challenge Cup, Doha (FIG World Challenge Cup, CIII)- locul 10 paralele, locul 12 sol, locul 14 barna in calificari; Campionatele Europene, Cluj-Napoca – locul 23 individual compus
  • 2016: L’International Gymnix, Coupe Junior, Montreal - locul 5 cu echipa Romaniei, locul 12 individual compus, locul 3 sol; Bilateral Bel-Rou, Mouscron – locul 1 cu echipa Romaniei; Bilateral Fra-Rou, Hagenou – locul 1 cu echipa Romaniei; Campionatele Europene de Junioare, Bernamedalie de bronz cu echipa Romaniei; locul 8 sarituri, locul 3 in calificari sol (retrasa din finala din motive medicale); CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, locul 1 paralele, barna si sol, locul 2 sarituri (categoria I, nivel 5); Top Gym, Charleroi – locul 3 individual compus, locul 1 sarituri si sol, locul 2 paralele si barna, locul 2 cu echipa Suedia/Romania
  • 2015: Nadia Comaneci International Invitational, Oklahoma - locul 1 cu echipa Romaniei, locul 1 individual compus si sol, locul 2 sarituri, locul 3 paralele; CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva II, al 2-lea punctaj individual (categoria I, nivel 5); Festivalul Olimpic al Tineretului European, Tbilisi – locul 4 cu echipa Romaniei, locul 14 individual compus, locul 7 sol; CN Maestre – locul 3 cu echipa CNS Cetate Deva II, locul 5 individual compus, locul 3 sarituri si paralele, locul 5 sol; CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, sarituri, paralele, barna si sol (categoria I, nivel 5)
  • 2014: Nadia Comaneci International Invitational, Oklahoma - locul 3 cu echipa Romaniei, locul 3 individual compus;  CN Scolar - locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 2 individual compus, locul 1 paralele, locul 2 sarituri si sol, locul 3 barna (categoria II, nivel 4); CN Echipe Junioare - locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, primul punctaj individual (categoria II, nivel 4); CN Indiviudal Junioare - locul 2 individual compus, locul 2 sarituri, paralele, barna, locul 7 sol (categoria II, nivel 4); CN Echipe - locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva I; Master Massilia, Marseille - locul 9 cu echipa Romaniei; locul 24 individual compus, locul 2 sol; Top Gym, Charleroi – locul 10 individual compus, locul 1 sol, locul 11 paralele, locul 4 cu echipa Romania-Israel
  • 2013: CN Scolar–  locul 1 individual compus, locul 1 paralele si sol, locul 2 barna, locul 3 sarituri (categoria III, nivel 4); CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, primul punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare - locul 2 individual compus, locul 3 sol, locul 4 sarituri, locul 5 paralele (categoria III, nivel 4); Alpen Adria Cup, Klagenfurt - locul 2 individual compus (jugendstufe)
  • 2012: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 3 individual compus, locul 1 sol si paralele, locul 3 barna, locul 6 sarituri (categoria III, nivel 3); Gymnova Cup, Keerbergen – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 3 individual compus (categoria Youngster); CN Echipe Junioare – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, al 20-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 4 individual compus, locul 3 sol, locul 4 sarituri, locul 7 barna (categoria III, nivel 3); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 1 individual compus (nachwuchsstufe)
  • 2011: CN Scolar – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 7 individual compus, locul 6 paralele, locul 7 sarituri si sol (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 3 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 6 individual compus, locul 2 barna si sol (categoria IV, nivel 2); Krstic & Dzelatovic Memorial Tournament, Novi Sad – locul 2 individual compus, locul 1 sol, locul 7 sarituri si barna (categoria 1, 8-10 ani)
  • 2010: CN Scolar – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 3 individual compus, locul 1 paralele, locul 2 sol, locul 6 paralele (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 5 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 8 individual compus, locul 7 sol (categoria IV, nivel 1); DKMT Cup, Novi Sad – locul 2 individual compus, sarituri, paralele, barna si sol (categoria 8-10 ani); Krstic & Dzelatovic Memorial Tournament, Novi Sad – locul 5 individual compus, locul 6 sol (categoria I, 8-10 ani)

Galerie Foto

  • 2014 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 Alpen Adria Cup, Klagenfurt (© Alpen Adria Cup)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva
  • Individual compus (© Dan Mares)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)
  • 2012 CN Scolar (© gimnastica.net)

 

Oct 022012
 
Alisia Botnaru

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Alisia Corina Botnaru
Data nasterii: 23 Mai 2001
Alba Iulia, Alba
Club: CNS Cetate Deva
Antrenori: Cristinel Micu, Gina Gogean
Luciana Rusan Menciu, Lenuta Slabu
Componenta a Lotului de Junioare Deva 2014 -2016
Antrenori Lot Junioare Deva: Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator), Ramona Micu, Daniela Maranduca Nicolai, Remus Nicolai, coregraf Corina Dorean
Componenta a Lotului Olimpic Deva 2016-2017
Antrenori Lot Olimpic Deva: Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator),Daniela Maranduca Nicolai, Remus Nicolai, Adela Popa
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2016: L’International Gymnix, Coupe Junior, Montreal – locul 5 cu echipa Romaniei, locul 14 individual compus, locul 3 barna, locul 7 sol; Bilateral Bel-Rou, Mouscron – locul 1 cu echipa Romaniei; Bilateral Fra-Rou, Hagenou – locul 1 cu echipa Romaniei; Campionatele Europene de Junioare, Bernamedalie de bronz cu echipa Romaniei; CN Individual Junioare – locul 9 individual compus (3 aparate) (categoria I, nivel 5)
  • 2015: Trofeo Citta di Lugano – locul 7 individual compus; CN Echipe Junioare – locul 3 cu echipa CNS Cetate Deva I, al 7-lea punctaj individual (categoria I, nivel 5); CN Maestre – locul 3 cu echipa CNS Cetate Deva II, locul 7 individual compus, locul 4 sarituri, locul 5 barna, locul 6 paralele, locul 8 sol; CN Individual Junioare – locul 2 individual compus, locul 2 sarituri, locul 3 barna si sol, locul 7 paralele (categoria II, nivel 4)
  • 2014CN Scolar - locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 3 individual compus, locul 1 sarituri, locul 2 barna, paralele si sol (categoria II, nivel 4); CN Echipe Junioare – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, al 19-lea punctaj individual (categoria II, nivel 4); CN Individual Junioare - locul 8 individual compus, locul 5 barna, locul 8 sol (categoria II, nivel 4)
  • 2013CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, al 16-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 6 sol (categoria III, nivel 4); Jana Gajdose Memorial, Brno – locul 3 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 3 inidvidual compus, locul 4 perechi – Thom Roeg; Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 2 individual compus (juniorinnenstufe)
  • 2012: CN Scolar – locul 7 individual compus, locul 7 sol,  locul 8 sarituri si paralele (categoria III, nivel 3); CN Echipe Junioare – al 19-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 3 individual compus, locul 2 sol, locul 5 barna (categoria III, nivel 3); Krstic & Dzelatovic Memorial Tournament, Novi Sad – locul 10 individual compus (categoria 2, 11-13 ani)
  • 2011: CN Scolar – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 18 individual compus (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 3 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 20 individual compus (categoria IV, nivel 2)

Galerie foto

  • 2014 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
Oct 022012
 
Madalina Rotariu

© AndraF

Informatii generale

Nume: Madalina Rotariu
Data nasterii: 21 Mai 1998
Simand, Arad
Club: CNS Cetate Deva
Antrenori: Cristinel Micu, Alexandru Militaru, Luciana Rusan Menciu, Lenuta Slabu, Sorin Tolteanu
Status actual: retrasa din gimnastica artistica

Rezultate competitii

  • 2012: CN Scolar – locul 4 cu echipa CNS Cetate Deva II, locul 15 individual compus (categoria II, nivel 5); CN Echipe junioare – locul 5 cu echipa CNS Cetate Deva II, al 18-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5)
  • 2011: CN Echipe Junioare – al 12-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5)
  • 2010: CN Echipe Junioare  –  locul 4 cu echipa CNS Cetate Deva II, al 12-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 12 individual compus (categoria III, nivel 4)
  • 2009: CN Scolar – locul 3 cu echipa CNS Cetate Deva II, locul 18 individual compus (categoria III); CN Echipe Junioare – locul 5 cu echipa CNS Cetate Deva II, al 32-lea punctaj individual (categoria III)
  • 2008: CN Scolar – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 12 individual compus, locul 7 sol (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 6 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 15 individual compus (categoria IV, nivel 2)
Oct 022012
 
Emanuela Parva

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Emanuela Adriana Parva
Data nasterii: 25 Ianuarie 1999
Club: CNS Cetate Deva
Antrenori: Gina Gogean, Cristinel Micu
Alexandru Militaru, Luciana Rusan Menciu, Lenuta Slabu, Sorin Tolteanu
Componenta a lotului de junioare Deva din 2014
Antrenori lot Deva: Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator), Ramona Micu, Daniela Maranduca Nicolai, Remus Nicolai, coregraf Corina Dorean
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2014 CN Echipe Junioare – al 3-lea punctaj individual (categoria I, nivel 5); CN Senioare – locul 7 individual compus, locul 5 paralele
  • 2013: CN Scolar – locul 5 individual compus, locul 1 paralele (categoria II, nivel 5); CN Echipe Junioare – al 7-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5); CN Individual Junioare – locul 4 individual compus, locul 2 paralele (categoria II, nivel 5); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 6 indvidual compus ( Juniorinnenstufe)
  • 2012: CN Scolar – locul 4 cu echipa CNS Cetate Deva II, locul 9 individual compus, locul 3 paralele (categoria II, nivel 5); CN Echipe junioare – locul 5 cu echipa Cetate Deva II, al 12-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5); CN Individual Junioare – locul 4 individual compus, locul 3 paralele, locul 4 barna, locul 6 sarituri, locul 7 sol (categoria II, nivel 5); CN Maestre/Sperante – locul 5 cu echipa CNS Cetate Deva II, al 12-lea punctaj individual; Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva (Ioana Nicoara),  locul 10 individual compus (juniorinnenstufe)
  • 2011: CN Scolar – locul 4 individual compus, locul 3 sarituri si paralele, locul 5 barna, locul 6 sol (categoria III, nivel 4); CN Echipe Junioare – al 12-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 5 individual compus, locul 4 paralele, locul 5 barna (categoria III, nivel 4)
  • 2010: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva I, locul 1 individual compus, locul 2 paralele si sol, locul 6 barna (categoria III, nivel 3); DKMT Cup, Deva – locul 3 individual compus (categoria 11-13 ani); CN Echipe Junioare  –  locul 4 cu echipa CNS Cetate Deva II,  al 8-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 14 individual compus (categoria III, nivel 3)
  • 2009: CN Scolar – locul 15 individual compus, locul 3 paralele (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 10 individual compus, locul 8 paralele (categoria IV, nivel 2); CN Echipe Junioare – locul 5 cu echipa CNS Cetata Deva II (al 42-lea punctaj individual – 3 aparate) (categoria III)
  • 2008: CN Scolar – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 11 individual compus, locul 6 barna (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 6 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 23 individual compus (categoria IV, nivel 2)

Galerie foto

  • 2013 CN Echipe, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 Alpen Adria Cup, Klagenfurt (© Alpen Adria Cup)
  • 2012 CN Maestre/Sperante, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)