Oct 022012
 

Laura Iacob

Informatii generale

Nume: Laura Gabriela Iacob
Data nasterii: 9 Aprilie 2002
Barlad, Vaslui
Club: CSM Onesti (din septembrie 2012); CSS Barlad (pana in 2012)
Antrenori: Ileana Hrisca (septembrie 2012-2014)
Paula Bicu, Ionita Chirila (2010-2012)
Gabriela Iordachita, Sebastian Panaite (2009-2010)
Liviu Iordache (2008-2009)
Ana Maria Iordache, Liviu Iordache (2007-2008)
Componenta a lotului national de junioare Onesti (2014)
Antrenori lot Onesti: Daniela Maranduca Nicolai, Remus Nicolai, Benoni Pereteanu (coordonator)
Componenta a lotului de junioare Deva (august 2014-septembrie 2016)
Antrenori lot Deva: Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator), Ramona Micu, Daniela Maranduca Nicolai, Remus Nicolai, coregraf Corina Dorean
Componenta a lotului olimpic Deva din septembrie 2016
Antrenori lot olimpic Deva: Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator), Daniela Maranduca Nicolai (2016-2017), Remus Nicolai (2016-2017), Adela Popa, Marius Vintila (din 2018), Florin Uzum (din 2018)

Rezultate competitii

  • 2017: Nadia Comaneci International Invitational, Oklahoma – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 1 individual compus, locul 1 paralele si barna, locul 2 sarituri, locul 3 sol
  • 2016: Nadia Comaneci International Invitational, Oklahoma – locul 2 cu echipa Romaniei, locul 3 individual compus, locul 2 barna; Bilateral Spania, Alcorcon – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 2 individual compus (junioare); Bilateral Franta, Haguenau – participare in afara concursului; CN Echipe Junioare – al 5-lea punctaj individual (categoria I, nivel 5); CN Maestre – participare paralele; CN Individual Junioare – locul 2 individual compus, locul 2 barna, locul 3 sol, locul 4 paralele, locul 5 sarituri (categoria I, nivel 5)
  • 2015: CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CSM Onesti, al 4-lea punctaj individual (categoria II, nivel 4)
  • 2014: CN Echipe Junioare – locul 3 cu echipa CSM Onesti, al 8-lea punctaj individual (categoria II, nivel 4)
  • 2013: CN Echipe Junioare – locul 3 cu echipa CSM Onesti, primul punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, barna si sol, locul 3 sarituri, locul 4 paralele (categoria III, nivel 3)
  • 2012: CN Scolar – locul 6 cu echipa CSS Barlad II, locul 7 individual compus, locul 2 sarituri, locul 7 paralele (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 6 cu echipa CSS Barlad I, locul 9 individual compus, locul 4 sarituri (categoria IV, nivel 2); CN Echipe Junioare – al 37-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3)
  • 2011: CN Scolar – locul 3 cu echipa CSS Barlad II, locul 3 individual compus, locul 3 sarituri, locul 5 paralele (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 6 cu echipa CSS Barlad I, locul 8 individual compus, locul 3 sarituri (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 ( © gimnastica.net)

Laura Iacob

  • 2012 Cupa CSM Onesti (© Dan Mares)
  • 2011 Cupa CSM Onesti (© CSM Onesti)

Laura Iacob