Mai 192013
 
Lacramioara Moldovan

© Benoit Bonatre

Informatii generale

Nume: Lacramioara Moldovan (Filip)
Data nasterii: 4 Aprilie
Club: CS Dinamo Bucuresti (din 2007)
CSS 7 Dinamo Bucuresti

Activitate la loturile nationale

  • Lotul National de Junioare Onesti (2007-2009)
  • Lotul National de Junioare Deva (2009-2012)
  • Lotul Olimpic Izvorani (din 2013)

Din gimnastele antrenate

  • Elena Chiric, Georgiana Gheorghe (Dinamo)
  • Daniela Andrei, Miriam Aribasoiu, Maria Balea, Ana Maria Baicu, Diana Bulimar, Anda Butuc, Diana Chelaru, Bianca Ciobanu, Andreea Ciurusniuc, Diana Damian, Larisa Iordache, Beatris Margarit, Andreea Eugenia Munteanu, Madalina Neagu, Ana Maria Ocolisan, Irina Paun, Maria Rauta,Diana Rusu, Stefania Stanila, Andra Stoica, Diana Teodoru, Paula Tudorache, Cristina Vrabie, Silvia Zarzu (Loturile Nationale)

Galerie foto
(© Ela Enea foto 1, Els de Nil foto 2, 3, 5, © Gymnet.org foto 3, 4, © Dan Mares foto 7, 8, © Benoit Bonatre foto 9)

Mai 192013
 
Lacramioara Moldovan

© Benoit Bonatre

General Info

Name: Lacramioara Moldovan (Filip)
Birthday: 4 April
Club: CS Dinamo Bucharest (since 2007)
CSS 7 Dinamo Bucharest

National Teams Activity

  • Onesti Junior National Team (2007-2009)
  • Deva Junior National Team (2009-2012)
  • Izvorani Olympic Team (since 2013)

Coached gymnats

  • Elena Chiric, Georgiana Gheorghe (Dinamo)
  • Daniela Andrei, Miriam Aribasoiu, Maria Balea, Ana Maria Baicu, Diana Bulimar, Anda Butuc, Diana Chelaru, Bianca Ciobanu, Andreea Ciurusniuc, Diana Damian, Larisa Iordache, Beatris Margarit, Andreea Eugenia Munteanu, Madalina Neagu, Ana Maria Ocolisan, Irina Paun, Maria Rauta,Diana Rusu, Stefania Stanila, Andra Stoica, Diana Teodoru, Paula Tudorache, Cristina Vrabie, Silvia Zarzu (National Teams)

Photo Gallery
(© Ela Enea photo 1, Els de Nil photo 2, 3, 5, © Gymnet.org photo 3, 4, © Dan Mares photo 7, 8, © Benoit Bonatre photo 9)

Feb 052013
 
Maria Balea

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Maria Balea
Data nasterii: 8 Septembrie 1996
Campeni, Alba
Club: CNS Cetate Deva
Antrenori club: Cristinel Micu, Luciana Rusan Menciu, Lenuta Slabu
Componenta a lotului national de junioare Deva in perioada 2009-2010
Antrenori lot junioare Deva: Ramona Micu, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Gheorghe Orban (coordonator), Adela Popa, coregraf Corina Dorean
Componenta lotului olimpic Izvorani in perioada 2010-2011
Antrenori lot olimpic Izvorani: Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Raluca Bugner, Florin Cotutiu, Lucian Sandu,  Marius Vintila, coregraf Mariana Ristea
In 2012 continua pregatirea alaturi de lotul national de junioare Deva
Status actual: retrasa din activitatea sportiva (2012)

Rezultate competitii

  • 2011: Trofeo Citta di Lugano – locul 3 individual compus; Gym Festival, Trnava – locul 3 individual compus, locul 2 paralele, locul 3 sol; Bilateral Marea Britanie, Lileshall – locul 1 cu echipa Romaniei; Festivalul Olimpic al Tineretului European, Trabzonmedalie de argint cu echipa Romaniei, locul 8 sol; CN Maestre – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 8 individual compus, locul 8 sarituri si paralele
  • 2010: Triunghiular Fra-Gbr-Rou, Arques – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 8 individual compus, Internationalele Romaniei, Bucuresti – al 10-lea punctaj individual compus (HC); CN Echipe Junioare – primul punctaj individual (categoria I); CN Maestre/Sperante – locul 3 cu echipa CSS Cetate Deva II, locul 5 individual compus, locul 2 paralele, locul 3 sarituri, locul 5 barna; Tournoi International, Schiltigheim – locul 5 individual compus, locul 3 sol, locul 5 paralele, locul 7 sarituri, locul 7 barna
  • 2009: Championnat de France, Lievin – locul 12 cu echipa La Madeleine; DKMT Cup, Deva – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 1 individual compus; CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, al 5-lea punctaj individual (categoria II); CN Maestre/Sperante – locul 2 individual compus, locul 3 sarituri, locul 4 paralele, barna si sol; CN Individual Junioare – locul 4 individual compus, locul 2 barna si sarituri (categoria II); Coupe Avenir, Malmedy – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 7 individual compus, locul 2 barna
  • 2008: CN Scolar – locul 1 cu echipa CSS Cetate Deva, locul 5 individual compus, locul 3 barna, locul 5 sarituri (categoria III); DKMT Cup, Deva – locul 1 cu echipa CSS Cetate Deva, locul 1 individual compus (junioare 11-13 ani); CN Echipe Junioare – locul 2 cu echipa CNS – CSS Cetate Deva, al 8-lea punctaj individual (categoria III); CN Individual Junioare – locul 4 individual compus, locul 2 paralele, locul 3 barna, locul 4 sol (categoria III); Memorial Zifcakovcov, Detva – locul 8 individual compus, locul 1 sol
  • 2007: CN Echipe Junioare – al 33-lea punctaj individual (categoria III); CN Individual Junioare – locul 13 individual compus (categoria III); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 2 individual compus (categoria 9-10 ani)
  • 2006: CN Scolar – locul 5 cu echipa CSS Cetate Deva, locul 48 individual compus (categoria IV); CN Mica Gimnasta – locul 6 cu echipa CSS Cetate Deva, locul 46 individual compus (categoria IV)

Galerie foto

  • 2011 Trofeo Citta di Lugano (© Stefan Wurzer)
  • 2010 Tournoi International, Schiltigheim (© Florian Dal Gobbo)
Dec 062012
 
Georgiana Florentina Gheorghe

© Benoit Bonatre

Informatii generale

Nume: Georgiana Florentina Gheorghe
Data nasterii: 5 August 1996
Bucuresti
Club: CS Dinamo Bucuresti (din 2005)
CSS 7 Dinamo Bucuresti (pana in 2005)
Antrenori club: Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan
Componenta a lotului national de junioare Onesti in perioada 2007-2009
Antrenori lot junioare Onesti: Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Aurica Nistor, Daniel Nistor (coordonator), antrenor-coregraf Carmen (Bogasiu) Ruja
Componenta a lotului national de junioare Deva in perioada 2009-2010
Antrenori lot junioare Deva:  Ramona Micu, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Gheorghe Orban (coordonator), Adela Popa, coregraf  Corina Dorean
Componenta a lotului olimpic Izvorani in perioada 2010-2011
Antrenori lot olimpic Izvorani: Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Raluca Bugner, Liliana Cosma (2010), Florin Cotutiu, Lucian Sandu, Marius Vintila, coregraf  Mariana Ristea
In 2012 continua pregatirea alaturi de lotul de junioare de la Deva
Status actual: retrasa din gimnastica artistica (2012)

Rezultate competitii

  • 2011: Trofeo Citta di Lugano  – locul 4 individual compus, locul 1 barna; Gym Festival, Trnava – locul 7 individual compus, locul 5 barna; Bilateral Marea Britanie, Lileshall – locul 1 cu echipa Romaniei; Festivalul Olimpic al Tineretului European, Trabzonmedalie de argint cu echipa Romaniei, locul 10 individual compus
  • 2010: Nadia Comaneci Invitational, Oklahoma – locul 3 individual compus; CN Echipe Junioare – al 3-lea punctaj individual (categoria I, nivel 6); CN Maestre/Sperante – locul 2 cu echipa CS Dinamo Bucuresti, locul 7 individual compus, locuri 3 paralele, locul 6 sarituri, locul 7 sol
  • 2009: Tournoi International Arques – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 3 individual compus, locul 1 barna, locul 3 paralele si sol (espoir)
  • 2008: CN Echipe Junioare – al 2-lea punctaj individual (categoria III); CN Individual Junioare – locul 3 individual compus, locul 1 paralele si sol, locul 6 sarituri (categoria III); Tournoi International Arques – locul 1 sol
  • 2007: CN Individual Junioare – locul 9 individual compus, locul 4 barna, locul 8 paralele (categoria III)
  • 2006: CN Mica Gimnasta – locul 5 cu echipa CSS 7- CS Dinamo Bucuresti, locul 9 individual compus, locul 7 sarituri (categoria IV)
  • 2005: CN Scolar – locul 34 individual compus (categoria IV); CN Mica Gimnasta – locul 38 individual compus (categoria IV)

Galerie foto

  • 2011 Trofeo Citta di Lugano (© Stefan Wurzer)
  • 2009 Tournoi International Arques (© Benoit Bonatre)
  • 2008 Tournoi International Arques (© Benoit Bonatre)

 

Dec 062012
 
Larisa Iordache

© COSR

Informatii generale

Nume: Larisa Andreea Iordache
Data nasterii: 19 Iunie 1996
Bucuresti
Club: CS Dinamo Bucuresti (din 2010)
CSS 7 Dinamo Bucuresti (pana in 2010)
Antrenori club CSS 7: Mariana Campeanu-Silisteanu in  colaborare cu  Raluca Suciu Popescu, Valadimir Potop
Componenta a lotului national de junioare Onesti in perioada 2007-2009
Antrenori lot junioare Onesti:  Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Aurica Nistor, Daniel Nistor (coordonator), antrenor-coregraf Carmen (Bogasiu) Ruja
Componenta a lotului national de junioare Deva in perioada 2009-2010
Antrenori lot junioare Deva:  Ramona Micu, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Gheorghe Orban (coordonator), Adela Popa, coregraf Corina Dorean
Componenta a lotului olimpic din 2010
Antrenori lot olimpic Izvorani (2010-2012): Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Raluca Bugner, Liliana Cosma (2010), Florin Cotutiu, Lucian Sandu, Marius Vintila, coregraf  Mariana Ristea, coregraf colaborator Adriana Pop
Antrenori lot olimpic Izvorani (din 2013): Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Ioan Coroiu, Alexandru Militaru (2013), Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Adela Popa, Lucian Sandu

Rezultate competitii

  • 2014: Challenge Cup, Doha (FIG World Challenge Cup, CIII) – locul 1 barna, sarituri si sol; Triunghiular Fra-Bel-Rou, Avoine - locul 1 cu echipa Romaniei, locul 1 individual compus; Campionatele Europene, Sofia - medalie de aur cu echipa Romaniei, medalie de aur sol, medalie de argint barna, medalie de bronz sarituri, locul 6 paralele; CN Maestre – locul 1 individual compus, locul 1 sarituri, paralele, sol, locul 2 barna; Triunghiular Ger-Rou-Sui, Obersiggenthal - locul 2 cu echipa Romaniei, locul 1 individual compus; Campionatele Mondiale, Nanning – locul 4 cu echipa Romaniei, medalie de argint individual compus, medalie de argint sol, locul 5 barna; Arthur Gander Memaorial, Chiasso – locul 2; castigatoarea Cupei Orasului Chiasso (pentru cel mai bun sol);  Swiss cup, Zurich – locul 7 cu Marius Berbecar; World Cup, Stuttgart (FIG World Cup, CII) – locul 1 individual compus; World Cup, Glasgow (FIG World Cup, CII) – locul 1 individual compus
  • 2013Challenge Cup, Doha (FIG World Challenge Cup, CIII) – locul 1 barna, locul 2 sarituri si sol, locul 6 paralele; Campionatele Europene, Moscovamedalie de argint individual compus, medalie de aur barna, medalii de argint sarituri si sol; Challenge Cup, Anadia (FIG World Challenge Cup, CIII) – locul 1 barna si sol; CN Maestre – locul 2 cu echipa Dinamo Bucuresti, locul 1 individual compus, locul 1 paralele si barna, locul 2 sol; Campionatele Mondiale, Antwerp – locul 4 individual compus, medalie de bronz sol, locul 7 barna; Arthur Gander Memaorial, Morges – locul 1; Swiss cup, Zurich – locul 1 cu Andrei Muntean; Master Massilia Cup – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 1 individual compus, locul 1 barna si sol, locul 2 sarituri; World Cup, Stuttgart (FIG World Cup, CII) – locul 2 indiviudal compus; World Cup, Glasgow (FIG World Cup, CII) – locul 1 individual compus
  • 2012: American Cup, New York (FIG World Cup, CII) – locul 3 individual compus; Challenge Cup, Doha (FIG Challenge Cup, C III) – locul 4 paralele; Bilateral Franta, Cholet – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 1 individual compus (primle punctaje sarituri si sol); Triunghiular Ger-Fra-Rou, Ulm – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 1 individual compus (primele punctaje sarituri, paralele, barna); Campionatele Europene, Bruxellesmedalie de aur cu echipa Romaniei, medalie de aur sol, medalie de argint barna, retrasa din finala la paralele (calificata de pe locul 8, al 9-lea punctaj); Patrulater Rou-Fra-Ger-Ita, Bucuresti – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 1 individual compus (primele punctaje barna si sol); Jocurile Olimpice, Londra medalie de bronz cu echipa Romaniei, locul 9 individual compus, locul 6 barna
  • 2011: Championnat de France DN1, Toulouse – locul 1 cu echipa Alliance Dijon Gym (primul punctaj individual); Gym Festival, Trnava – locul 1 individual compus, locul 1 paralele, barna si sol; Bilateral Marea Britanie, Lilleshal – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 1 individual compus; Festivalul Olimpic al Tineretului European, Trabzon medalie de argint cu echipa Romaniei, medalii de aur individual compus, barna si sol, medalii de argint sarituri si paralele; Grand Prix, Catania – locul 2 paralele
  • 2010: Gymnix Junior Cup, Montreal – locul 2 barna, locul 7 paralele; Triunghiular Fra-Gbr-Rou, Arques – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 1 individual compus (junioare); Internationalele Romaniei, Bucuresti – al 6-lea punctaj individual compus (HC), primele punctaje finalele barna si sol (HC), al 2-lea punctaj finala sarituri (HC), al 3-lea punctaj finala paralele (HC); Campionatele Europene de Junioare, Birminghammedalie de argint cu echipa Romaniei, medalie de bronz individual compus, medalie de aur sol, medalie de argint barna, locul 4 sarituri; CN Maestre/Sperante – locul 2 cu echipa CS Dinamo, locul 1 individual compus, locul 1 sarituri, paralele, barna si sol; Tournoi International, Schiltigheim – locul 1 individual compus, locul 1 paralele, barna si sol, locul 2 sarituri
  • 2009: CN Echipe Junioare – primul punctaj individual (categoria II); Cupa Bosfor, Istanbul – locul 1 individual compus, sarituri, paralele, barna si sol; CN Maestre/Sperante – locul 1 individual compus, locul 1 sarituri, barna si sol, locul 2 paralele; CN Individual Junioare – locul 2 individual compus, locul 1 sarituri, paralele, barna, locul 2 sol (categoria II); Coupe Avenir, Malmedy – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 2 individual compus, locul 1 sarituri, paralele, sol; Top-Gym, Charleroi – locul 3 cu echipa mixta Slovenia – Romania, locul 1 individual compus, locul 1 barna, locul 7 paralele
  • 2008: Pre Olympic Youth Cup, Bergisch Gladbach – locul 1 individual compus; CN Echipe Junioare – primul punctaj individual (categoria III); CN Individual Junioare – locul 2 individual compus, locul 1 barna, locul 2 sarituri, locul 4 paralele, locul 8 sol (categoria III); Top Gym, Charleroi – locul 4 individual compus, locul 1 sol, locul 2 barna; Challenge International, Woluwe Saint Lambert – locul 4 individual compus
  • 2007: CN Echipe Junioare – al 3-lea punctaj individual (categoria III); Coupe Avenir, Malmedy – locul 2 cu echipa Romaniei, locul 2 individual compus; Tournoi du Blanc Mesnil – locul 6 cu echipa Romaniei, locul 2 individual compus, locul 1 barna si sol; CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, locul 1 paralele si barna, locul 2 sol, locul 3 sarituri (categoria III); Turneul International Arques – locul 1 barna
  • 2006CN Scolar – locul 3 individual compus, locul 1 sarituri si sol, locul 4 paralele, locul 7 barna (categoria IV); CN Mica Gimnasta – locul 5 cu echipa CSS 7- CS Dinamo Bucuresti, locul 3 individual compus, locul 1 barna si sol (categoria IV); CN Echipe Junioare – al 45-lea punctaj individual (categoria III); CN Individual Junioare – locul 16 individual compus (categoria III); participare Cupa Voronin, Moscova
  • 2005: CN Scolar – locul 4 individual compus, locul 3 barna si sol, locul 4 sarituri, locul 7 paralele (categoria IV); CN Mica Gimnasta – locul 2 cu echipa CSS7 – CS Dinamo Bucuresti, locul 3 individual compus, locul 2 barna, locul 3 sol si paralele, locul 4 sarituri (categoria IV)
  • 2004 : CN Scolar – locul 7 cu echipa CSS 7 Dinamo Bucuresti, locul 51 individual compus (categoria IV); CN Mica gimnasta – participare HC – al 83-lea punctaj individual

Vizitati si Larisa Iordache online  si Larisa Iordache – fan site !

Dec 062012
 
Diana Bulimar

© COSR

Informatii generale

Nume: Diana Laura Bulimar
Data nasterii: 22 August 1995
Timisoara
Club: CS Dinamo Bucuresti (din 2010)
CSS 1 Timisoara (pana in 2010)
Componenta a lotului national de junioare Onesti in perioada 2007-2009
Antrenori lot junioare Onesti:  Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Aurica Nistor, Daniel Nistor (coordonator), antrenor-coregraf Carmen (Bogasiu) Ruja
Componenta a lotului national de junioare Deva in perioada 2009-2010
Antrenori lot junioare Deva:  Ramona Micu, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Gheorghe Orban (coordonator), Adela Popa, coregraf Corina Dorean
Componenta a lotului olimpic din 2010
Antrenori lot olimpic Izvorani (2010 – 2012): Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Raluca Bugner, Liliana Cosma (2010), Florin Cotutiu, Lucian Sandu, Marius Vintila, coregraf  Mariana Ristea
Antrenori lot olimpic Izvorani (din 2013): Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Ioan Coroiu, Alexandru Militaru (2013), Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Adela Popa, Lucian Sandu

Rezultate competitii

  • 2014Challenge Cup, Doha (FIG World Challenge Cup, C III) – locul 2 sol, locul 4 barna; Triunghiular Fra-Bel-Rou, Avoine - locul 1 cu echipa Romaniei, locul 2 individual compus;  Campionatele Europene, Sofiamedalie de aur cu echipa Romaniei, locul 4 sol
  • 2013: Internationaux de France, Roche-sur-Yon (FIG World Cup, CIII) – locul 2 sol; Challenge Cup, Doha (FIG Challenge Cup, C III) – locul 1 sol, locul 4 barna, locul 5 paralele; Campionatele Europene, Moscova – locul 4 individual compus, medalie de argint barna, medalie de bronz sol; Challenge Cup, Anadia (FIG Challenge Cup, C III) – locul 1 sol, locul 3 barna; Vitality4Me International, Alphen aan den Rijn – locul 1 individual compus, barna si sol, locul 3 paralele
  • 2012: Challenge Cup, Doha (FIG Challenge Cup, C III) – locul 2 sol, locul 5 paralele; Bilateral Franta, Cholet – locul 1 cu echipa Romaniei; Triunghiular Ger-Fra-Rou, Ulm – locul 1 cu echipa Romaniei; Campionatele Europene, Bruxellesmedalie de aur cu echipa Romaniei, locul 4 la barna si 6 la sol in calificari; Challenge Cup, Ghent (FIG Challenge Cup, CIII) – locul 1 sol, locul 2 barna; Patrulater Rou-Fra-Ger-Ita, Bucuresti – locul 1 cu echipa Romaniei; Jocurile Olimpice, Londramedalie de bronz cu echipa Romaniei, calificata pentru finala de la barna de pe pozitia 8 (al 10-lea punctaj) – retrasa din finala in vederea participarii Larisei Iordache (al 11-lea punctaj in calificare); participare Grand Prix, Cagliari
  • 2011: CN Maestre – locul 2 cu echipa CS Dinamo Bucuresti, locul 4 individual compus, locul 3 sol, locul 5 paralele, locul 6 sarituri si barna; Triunghiular Ger–Rou–Sui, Erzingen – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 3 individual compus; Bilateral Marea Britanie, Lilleshall – locul 2 cu echipa Romaniei; Campionatele Mondiale, Tokio – locul 4 cu echipa Romaniei, calificata in finala de la sol de pe locul 8, retrasa in urma unei accidentari
  • 2010: Gymnix Junior Cup, Montreal – locul 4 individual compus, locul 1 sol, locul 2 sarituri, locul 4 paralele; Triunghiular Fra-Gbr-Rou, Arques – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 3 individual compus (junioare); Internationalele Romaniei, Bucuresti – al 4-lea punctaj individual compus (HC), al 4-lea punctaj finala paralele (HC), al 4-lea punctaj finala barna (HC), al 5-lea punctaj finala sol (HC); Campionatele Europene de Junioare, Birmingham - medalie de argint cu echipa Romaniei, locul 4 individual compus, medalie de bronz paralele, locul 4 sol; Competitie Internationala, Budapesta – locul 2 individual compus; Jocurile Olimpice de Tineret, Singapore – locul 6 individual compus, medalie de argint sol, locul 7 sarituri si paralele; CN Maestre/Sperante – locul 2 cu echipa CS Dinamo Bucuresti, locul 2 individual compus, locul 2 barna, locul 4 sol, locul 5 paralele
  • 2009: Internationalele Romaniei, Ploiesti – al 5-lea punctaj individual compus (HC), al 5-lea punctaj finala paralele (HC); CN Echipe Junioare – al 3-lea punctaj individual (categoria II); Cupa Bosfor, Istanbul – locul 2 individual compus, paralele, barna si sol; CN Maestre/Sperante – locul 2 individual compus, locul 1 paralele si barna, locul 2 sarituri si sol; CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, locul 1 sol, locul 3 paralele si barna (categoria II); Coupe Avenir, Malmedy – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 1 individual compus, locul 1 barna, locul 2 sol, locul 4 paralele; Top-Gym, Charleroi – locul 3 cu echipa mixta Slovenia – Romania, locul 5 individual compus, locul 2 sol, locul 4 sarituri
  • 2008: CN Echipe Junioare – al 4-lea punctaj individual (categoria II); CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, locul 1 sarituri, paralele si sol, locul 4 barna (categoria II); Tournoi Blanc Mesnil – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 2 individual compus, locul 1 sol, locul 2 paralele; Turneul International, Arques – locul 4 paralele
  • 2007: DKMT Cup, Deva – locul 1 individual compus, locul 1 sarituri si sol, locul 2 paralele si barna (junioare 11-13 ani); CN Echipe Junioare – primul punctaj individual (categoria III); CN Individual Junioare – locul 3 individual compus, locul 1 sarituri, locul 2 paralele, locul 3 barna (categoria III)
  • 2006: CN Scolar – locul 1 cu echipa CSS 1 Timisoara, locul 1 individual compus, locul 1 sarituri, barna si sol, locul 8 paralele (categoria III); CN Echipe Junioare – locul 2 cu echipa CSS 1 Timisoara, primul punctaj individual (categoria III); CN Individual Junioare – locul 5 individual compus, locul 2 sarituri , locul 5 sol, locul 6 paralele  (categoria III)
  • 2005: CN Scolar – locul 4 cu echipa CSS 1 Timisoara, locul 3 individual compus, locul 1 paralele, locul 2 barna, locul 4 sarituri (categoria IV); CN Mica Gimnasta – locul 4 cu echipa CSS 1 Timisoara, locul 6 individual compus, locul 8 paralele (categoria IV)
  • 2004: CN Scolar – locul 2 cu echipa CSS 1 Timisoara, locul 14 individual compus, locul 3 paralele (categoria IV); CN Mica Gimnasta – locul 1 cu echipa CSS 1 Timisoara, locul 8 individual compus, locul 1 paralele, locul 3 sol

Vizitati si Diana Bulimar - site oficial !

 

Dec 062012
 
Daniela Andrei

© Bernhard Schwall

Informatii generale

Nume: Daniela Andrei
Data nasterii: 29 Octombrie 1993
Buzau
Club: CSS Buzau
Antrenori club: Constantin Clinciu, Constanta Patrut
Componenta a lotului national de junioare Onesti in perioada 2006-2008
Antrenori lot junioare Onesti: Cristian Moldovan (din 2007), Lacramioara Moldovan (din 2007), Aurica Nistor, Daniel Nistor (coordonator), antrenor coregraf Carmen (Bogasiu) Ruja
Componenta a lotului olimpic din 2008
Antrenori lot olimpic Deva (2008-2010): Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator), Lucian Sandu, Marius Vintila, coregraf Valer Puia
Antrenori lot olimpic Izvorani (2010-2012): Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Raluca Bugner,  Liliana Cosma (2010), Florin Cotutiu, Lucian Sandu, Marius Vintila, coregraf Mariana Ristea
Antrenori lot olimpic Izvorani (in 2013): Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Ioan Coroiu, Alexandru Militaru, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Adela Popa, Lucian Sandu
Status actual: retrasa din activitatea competitionala (2013)

Rezultate competitii

  • 2011: Championnat de France DN1, Toulouse – locul 1 cu echipa Alliance Dijon Gym; CN Maestre – locul 5 individual compus, locul 6 sarituri si sol, locul 7 paralele si barna; Triunghiular Ger–Rou–Sui, Erzingen – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 6 individual compus; Campionatele Mondiale, Tokio -  rezerva echipei Romaniei
  • 2010: Internationalele Romaniei, Bucuresti – participare HC paralele; Challenge International de Woluwé-Saint-Lambert – locul 3 individual compus; Bilateral Marea Britanie, Ipswich – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 2 individual compus, locul 2 sol, locul 3 paralele, locul 5 sarituri, locul 6 barna; CN Maestre – locul 8 individual compus, locul 3 paralele, locul 2 sarituri si sol, locul 6 barna; Tournoi International, Schiltigheim – locul 2 individual compus, locul 2 paralele si sol, locul 3 sarituri, locul 4 barna
  • 2009:CN Maestre – locul 5 individual compus, locul 3 sarituri si paralele, locul 5 barna, locul 6 sol
  • 2008: CN Echipe Junioare – al 5-lea punctaj individual (categoria I); CN Maestre/Sperante – locul 7 sarituri; CN Individual Junioare – locul 6 individual compus, locul 4 barna, locul 5 sarituri si paralele, locul 6 sol (categoria I)
  • 2007: CN Maestre/Sperante – locul 16 individual compus, locul 6 sarituri, locul 8 sol
  • 2006: CN Scolar – locul 5 individual compus, locul 2 sol, locul 5 sarituri si paralele (categoria II); CN Echipe Junioare – al 13-lea punctaj individual (categoria II); CN Maestre / Sperante – locul 4 sarituri; CN Individual Junioare – locul 8 individual compus, locul 6 sarituri, locul 8 barna si sol (categoria II)
  • 2005: CN Individual Junioare – locul 14 individual compus, locul 7 barna (categoria III)
  • 2004: CN Scolar – locul 1 cu echipa CSS Buzau, locul 2 individual compus, locul 3 sol si  barna , locul 5 paralele, locul 8 sarituri (categoria III); CN Echipe Junioare – locul 4 cu echipa CSS Buzau, al 11-lea punctaj individual (categoria III); CN Individual Junioare – locul 17 individual compus (categoria III)
  • 2003: CN Mica Gimnasta – locul 6 cu echipa CSS Buzau, locul 7 individual compus, locul 2 sarituri, locul 4 sol, locul 6 barna

Galerie foto

  • 2011 Triunghiular Ger–Rou–Sui, Erzingen (© Bernhard Schwall)
  • 2011 CN Maestre, Onesti
  • Finala pe echipe (© Dan Mares)
  • Finalele pe aparate-ziua 1 (© Dan Mares)
  • Finalele pe aparate-ziua 2 (© Dan Mares)
  • 2011 Championnat de France DN1, Toulouse
  • Antrenamente (© Benoit Bonatre)
  • Finala pe echipe (© Benoit Bonatre)
  • 2010 Tournoi International, Schiltigheim
  • Antrenamente (© Florian Dal Gobbo)
  • Competitia individuala (© Florian Dal Gobbo)

Vizitati si Daniela Andrei – fan site!

Oct 022012
 
Cristina Vrabie

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Cristina Vrabie
Data nasterii: 9 Martie 2000
Bucuresti
Club: CSA Steaua Bucuresti
Antrenori club: Angela Cacoveanu, Gheorghe Neagu, Eliza Stoica, coregraf Mariana Ristea
Componenta a lotului national de junioare Deva in 2012
Antrenori lot Deva: Alexandru Militaru, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Gheorghe Orban (coordonator),  Adela Popa, coregraf Corina Dorean
Componenta a lotului olimpic Izvorani / Bucuresti (2013 – 2015)
Antrenori lot olimpic Izvorani / Bucuresti: Ocatvian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Ioan Coroiu, Alexandru Militaru (2013), Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Adela Popa, Lucian Sandu
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Continue reading »

Oct 022012
 
Andra Stoica

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Andra Stoica
Data nasterii: 27 August 2000
Giurgiu
Club: CS Dinamo Bucuresti
CSS 7 Dinamo Bucuresti (pana in 2014)
Antrenor club: Mariana Cimpeanu Silisteanu
Componenta a lotului national de junioare Onesti in 2011
Antrenori lot Onesti: Corneliu Agop (coordonator), Tabita Trandafir
Componenta a lotului national de junioare Deva (2011 – 2012)
Antrenori lot Deva: Alexandru Militaru, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Gheorghe Orban (coordonator), Adela Popa, coregraf Corina Dorean
Componenta a lotului olimpic Izvorani (2013 – 2015)
Antrenori lot olimpic Izvorani: Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Ioan Coroiu, Alexandru Militaru, (2013) Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Adela Popa, Lucian Sandu
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2014: Trofeo Citta di Jesolo - locul 2 cu echipa Romaniei; Triunghiular Fra-Bel-Rou, Avoine- locul 1 cu echipa Romaniei, locul 5 individual compus; Campionatele Europene, Sofia - medalie de bronz cu echipa de junioare a Romaniei; CN Maestre -  locul 6 individual compus, locul 6 barna
  • 2013: Trnava Gym Festival – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 2 individual compus; CN Echipe Junioare – al 12-lea punctaj paralele – singura participare (categoria II, nivel 5); CN Maestre – locul 2 cu echipa Dinamo Bucuresti, locul 10 individual compus, locul 7 sol; CN Individual Junioare – locul 9 individual compus, locul 1 sol, locul 2 sarituri, locul 3 barna (categoria II, nivel 5)
  • 2012: CN Scolar – locul 1 individual compus, locul 2 sarituri si sol, locul 3 paralele, locul 6 barna (categoria III, nivel 4); CN Echipe Junioare – al 2-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 6 paralele – singura participare (categoria III, nivel 4)
  • 2010: CN Scolar – locul 3 individual compus, locul 2 paralele, locul 3 sol, locul 5 sarituri, locul 6 barna (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 7 individual compus, locul 3 sarituri si paralele, locul 7 barna (categoria IV, nivel 2)
  • 2009: CN Scolar – locul 3 cu echipa CSS7 Dinamo I, locul 9 individual compus, locul 6 sarituri (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 3 individual compus, locul 3 sarituri si barna, locul 8 sol (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2013 CN Maestre, Bucuresti (© Dan Mares)
  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2012 CN Scolar, Buzau (© gimnastica.net)
Oct 022012
 
Diana Rahela Damian

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Diana Rahela Damian
Data nasterii: 6 Iunie 2000
Focsani, Vrancea
Club: CSSG Focsani
Antrenori club:  Nicoleta Raducan, Florin Rosioru
Componenta a lotului national de junioare Onesti in perioada 2010-2011
Antrenori lot Onesti: Corneliu Agop (coordonator 2011), Martin Simo (coordonator 2010), Carmen Smeu, Tabita Trandafir
Componenta a lotului national de junioare Deva din 2011
Antrenori lot Deva (2011 – 2012): Alexandru Militaru, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Gheorghe Orban (coordonator), Adela Popa, coregraf Corina Dorean
Antrenori lot Deva (2013): Liliana Cosma (coordonator), Florin Cotutiu, Ramona Micu, Gheorghe Orban, coregraf Corina Dorean
Status actual: retrasa din gimnastica artistica (2013)

Rezultate competitii

  • 2012: CN Scolar – locul 2 cu echipa CSSG Focsani, locul 3 individual compus, locul 1 sol,locul 3 sarituri, locul 7 barna, locul 8 paralele (categoria III, nivel 4); CN Echipe Junioare – locul 3 cu echipa CSSG Focsani, al 6-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 2 individual compus, locul 1 barna, locul 2 sol, locul 5 paralele (categoria III, nivel 4); CN Maestre/Sperante – locul 3 cu echipa CSSG Focsani, al 9-lea punctaj individual compus, locul 2 sol, locul 7 barna
  • 2011: CN Scolar – locul 2 cu echipa CSSG Focsani, locul 2 individual compus, locul 2 paralele si barna (categoria III, nivel 3); CN Echipe Junioare – locul 2  cu echipa CSSG Focsani, al 6-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 3 individual compus, locul 1 barna, locul 5 paralele, locul 6 sarituri (categoria III, nivel 3)
  • 2010: CN Scolar – locul 3 cu echipa CSSG Focsani, locul 1 individual compus, locul 1 sarituri si sol, locul 2 paralele, locul 3 barna (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta –  locul 3 cu echipa CSSG Focsani, locul 3 individual compus, locul 2 barna si sol, locul 5 sarituri, locul 6 paralele; CN Echipe Junioare – locul 2  cu echipa CSSG Focsani, al 5-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 7 individual compus, locul 6 sarituri si sol, locul 8 paralele (categoria III, nivel 3)
  • 2009: CN Scolar – locul 1 cu echipa CSSG Focsani, locul 3 individual compus, locul 2 barna si sol (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 1 cu echipa CSSG Focsani, locul 2 individual compus, locul 1 sol, locul 2 paralele, locul 7 sarituri, locul 9 barna (categoria IV, nivel 2)

Galerie foto

  • 2012 CN Maestre/Sperante, Onesti
  • Finala pe echipe (© Dan Mares)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva
  • Individual compus (© Dan Mares)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)