Ian 302014
 

Asa cum ne-a obisnuit, clubul barladean a deschis anul competitional 2014 cu multe medalii stralucitoare la traditionala competitie Grand Prix de Nimes.

CSS Barlad

Tinerele gimnaste care au reprezentat cu mandrie clubul moldovean sunt: Denisa Spanache (8 ani), Daniela Trica (9 ani), Teodora Grigore (10 ani), Maria Lupu (10 ani), Teodora Manolache (10 ani), Ștefania Vârlan (11 ani) si Madalina Neagu (15 ani). Echipa formata din Daniela Trica, Teodora Grigore, Maria Lupu, Teodora Manolache si Stefania Varlan (antrenori Liviu si Ana Maria Iordache) a castigat trofeul Coupe de la Ville de Nimes, dominand si clasmaentul individual compus: medalie de aur Maria Lupu, medalie de argint Daniela Trica, medalie de bronz Stefania Varlan, locul 4 Teodora Manolache si locul 7 Teodora Grigore. Mezina Denisa Spanache  (antrenori Liviu si Ana Maria Iordache), aflata la primul ei concurs, a reusit un promitator loc 6 (din 40 de participante) la categoria ei de varsta. Veterana Madalina Neagu (antrenor Ionita Chirila) s-a clasat pe locul 4 in cadrul sectiunii Challenge Maurice Nolhac.

Galerie foto (© Entente Gymnique de Nimes)

This slideshow requires JavaScript.

Oct 022012
 
Anya Teodora Pilca

© gimnastica.net

Informatii generale

Nume: Anya Teodora Pilca
Data nasterii: 23 Martie 2002
Barlad, Vaslui
Club: CSS Barlad
Antrenori: Paula Bicu, Ionita Chirila
Status actual: retrasa din gimnastica artistica

Rezultate competitii

  • 2012: CN Scolar – locul 6 cu echipa CSS Barlad II, locul 15 individual compus, locul 8 sarituri (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 10 cu echipa CSS Barlad II, locul 26 individual compus (categoria IV, nivel 2)
  • 2011: CN Scolar – locul 3 cu echipa CSS Barlad II, locul 9 individual compus (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 6 cu echipa CSS Barlad I, locul 16 individual compus (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • Cupa CSM Onesti (2011 © CSM Onesti foto 1; 2012 © Dan Mares foto 2-3)
Oct 022012
 
Alexandra Pelin

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Alexandra Pelin
Data nasterii: 22 Martie 2002
Barlad, Vaslui
Club: CSS Barlad
Antrenori: Paula Bicu, Ionita Chirila
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2013: CN Scolar – locul 14 individual compus (categoria III, nivel 3); CN Echipe Junioare – al 30-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3)
  • 2012: CN Scolar – locul 6 cu echipa CSS Barlad II, locul 19 individual compus (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 10 cu echipa CSS Barlad II, locul 33 individual compus (categoria IV, nivel 2)
  • 2011: CN Scolar – locul 3 cu echipa CSS Barlad II, locul 13 individual compus (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 6 cu echipa CSS Barlad I, locul 23 individual compus (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 Cupa CSM Onesti (© Dan Mares)

 

Oct 022012
 
Miruna Marinescu

© gimnastica.net

Informatii generale

Nume: Miruna Marinescu
Data nasterii: 21 Ianuarie 2002
Barlad Vaslui
Club: CSS Barlad
Antrenori: Paula Bicu, Ionita Chirila
Status actual: retrasa din gimnastica artistica

Rezultate competitii

  • 2012: CN Scolar – locul 6 cu echipa CSS Barlad II, locul 20 individual compus (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 10 cu echipa CSS Barlad II, locul 32 individual compus (categoria IV, nivel 2)
  • 2011: CN Scolar – locul 3 cu echipa CSS Barlad II, locul 21 individual compus (categoria I, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 6 cu echipa CSS Barlad I, locul 36 individual compus (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • Cupa CSM Onesti (2011 © CSM Onesti foto 1; 2012 © Dan Mares foto 2-3)
Oct 022012
 

Laura Iacob

Informatii generale

Nume: Laura Gabriela Iacob
Data nasterii: 9 Aprilie 2002
Barlad, Vaslui
Club: CSM Onesti (din septembrie 2012); CSS Barlad (pana in 2012)
Antrenori: Ileana Hrisca (septembrie 2012-2014)
Paula Bicu, Ionita Chirila (2010-2012)
Gabriela Iordachita, Sebastian Panaite (2009-2010)
Liviu Iordache (2008-2009)
Ana Maria Iordache, Liviu Iordache (2007-2008)
Componenta a lotului national de junioare Onesti (2014)
Antrenori lot Onesti: Daniela Maranduca Nicolai, Remus Nicolai, Benoni Pereteanu (coordonator)
Componenta a lotului de junioare Deva (august 2014-septembrie 2016)
Antrenori lot Deva: Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator), Ramona Micu, Daniela Maranduca Nicolai, Remus Nicolai, coregraf Corina Dorean
Componenta a lotului olimpic Deva din septembrie 2016
Antrenori lot olimpic Deva: Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator), Daniela Maranduca Nicolai (2016-2017), Remus Nicolai (2016-2017), Adela Popa, Marius Vintila (din 2018), Florin Uzum (din 2018)

Rezultate competitii

  • 2017: Nadia Comaneci International Invitational, Oklahoma – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 1 individual compus, locul 1 paralele si barna, locul 2 sarituri, locul 3 sol
  • 2016: Nadia Comaneci International Invitational, Oklahoma – locul 2 cu echipa Romaniei, locul 3 individual compus, locul 2 barna; Bilateral Spania, Alcorcon – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 2 individual compus (junioare); Bilateral Franta, Haguenau – participare in afara concursului; CN Echipe Junioare – al 5-lea punctaj individual (categoria I, nivel 5); CN Maestre – participare paralele; CN Individual Junioare – locul 2 individual compus, locul 2 barna, locul 3 sol, locul 4 paralele, locul 5 sarituri (categoria I, nivel 5)
  • 2015: CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CSM Onesti, al 4-lea punctaj individual (categoria II, nivel 4)
  • 2014: CN Echipe Junioare – locul 3 cu echipa CSM Onesti, al 8-lea punctaj individual (categoria II, nivel 4)
  • 2013: CN Echipe Junioare – locul 3 cu echipa CSM Onesti, primul punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, barna si sol, locul 3 sarituri, locul 4 paralele (categoria III, nivel 3)
  • 2012: CN Scolar – locul 6 cu echipa CSS Barlad II, locul 7 individual compus, locul 2 sarituri, locul 7 paralele (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 6 cu echipa CSS Barlad I, locul 9 individual compus, locul 4 sarituri (categoria IV, nivel 2); CN Echipe Junioare – al 37-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3)
  • 2011: CN Scolar – locul 3 cu echipa CSS Barlad II, locul 3 individual compus, locul 3 sarituri, locul 5 paralele (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 6 cu echipa CSS Barlad I, locul 8 individual compus, locul 3 sarituri (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 ( © gimnastica.net)

Laura Iacob

  • 2012 Cupa CSM Onesti (© Dan Mares)
  • 2011 Cupa CSM Onesti (© CSM Onesti)

Laura Iacob

Oct 022012
 
Delia Solca

© Tare!

Informatii generale

Nume: Maria Delia Solca
Data nasterii: 7 Aprilie 2001
Barlad, Vaslui
Club: CSS Barlad
Antrenori:  Paula Bicu, Ionita Chirila
Status actual: retrasa din gimnastica artistica

Rezultate competitii

  • 2012: CN Echipe Junioare – al 36-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3)
  • 2011: CN Scolar – locul 3 cu echipa CSS Barlad II, locul 21 individual compus (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 22 individual compus (categoria IV, nivel 2); CN Echipe Junioare – al 35-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 25 individual compus (categoria III, nivel 3)
  • 2010: Grand Prix de la Ville de Nimes – locul 1 cu echipa CSS Barlad, locul 4 individual compus; CN Scolar – locul 7 individual compus (acetgoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 7 cu echipa CSS Barlad, locul 15 individual compus, locul 7 paralele (categoria IV, nivel 1)
Oct 022012
 

© gimnastica.net

Informatii generale

Nume: Irina Buturca
Data nasterii: 1 Februarie 2000
Barlad, Vaslui
Club: CSS Barlad
Antrenori: Paula Bicu, Ionita Chirila
Status actual: retrasa din gimnastica artistica

Rezultate competitii

  • 2012: CN Echipe Junioare – al 16-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4)
  • 2011: CN Echipe Junioare – al 18-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 22 individual compus (categoria III, nivel 3)
  • 2010Grand Prix de la Ville de Nimes  - locul 2 cu echipa CSS Barlad, locul 6 individual compus;  CN Scolar – locul 6 cu echipa CSS Barlad I, locul 7 individual compus, locul 3 sarituri (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 7 cu echipa CSS Barlad, locul 22 individual compus (categoria IV, nivel 2)
  • 2009: Grand Prix de la Ville de Nimes - locul 15 individual compus; CN Scolar – locul 7 cu echipa CSS Barlad II, locul 24 individual compus (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 8 cu echipa CSS Barlad I, locul 23 individual compus (cat. IV, nivel 1)

Continue reading »

Oct 022012
 
Nicoleta Stratulat

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Nicoleta Stratulat
Data Nasterii: 22 Noiembrie 1999
Barlad, Vaslui
Club: CSS Barlad
Antrenori: Paula Bicu, Ionita Chirila
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2013: Grand Prix de la Ville de Nimes, Challenge Ville de Nimes - locul 3 cu echipa CSS Barlad, locul 7 individual compus; CN Scolar – locul 9 individual compus, locul 2 barna, locul 7 sol (categoria I, nivel 6); CN Echipe Junioare – al 10-lea punctaj individual (categoria I, nivel 6)
  • 2012: CN Scolar – locul 17 individual compus, locul 7 sarituri, locul 8 barna (categoria II, nivel 5); CN Echipe Junioare – al 17-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5); CN Individual Junioare – locul 11 individual compus (categoria II, nivel 5)
  • 2011: CN Scolar – locul 15 individual compus (categoria III, nivel 4); CN Echipe Junioare – al 20-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare – locu 14 individual compus, locul 4 barna (categoria III, nivel 4)
  • 2010: Grand Prix de la Ville de Nimes – locul 2 cu echipa CSS Barlad, locul 3 individual compus; CN Scolar – locul 6 cu echipa CSS Barlad I, locul 10 individual compus (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 7 cu echipa CSS Barlad, locul 19 individual compus (categoria IV, nivel 2); CN Echipe Junioare – al 38-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 25 individual compus (categoria III, nivel 3)
  • 2009: Grand Prix de la Ville de Nimes – locul 4 individual compus; CN Scolar – locul 7 cu echipa CSS Barlad II, locul 10 individual compus, locul 3 sol, locul 9 barna (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 8 cu echipa CSS Barlad I, locul 8 individual compus, locul 2 barna (categoria IV, nivel 1)
  • 2008: CN Scolar – locul 8 cu echipa CSS Barlad, locul 38 individual compus (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 9 cu echipa CSS Barlad, locul 20 individual compus (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2012 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
Oct 012012
 

Madalina Neagu

Informatii generale

Nume: Madalina Neagu
Data nasterii: 15 Iulie 1998
Barlad, Vaslui
Club: CSS Barlad
Antrenori: Paula Bicu, Ionita Chirila
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2014: Grand Prix de la Ville de Nimes, Challenge Maurice Nolhac - locul 4 individual compus
  • 2013: Grand Prix de la Ville de Nimes, Challenge Ville de Nimes - locul 3 cu echipa CSS Barlad, locul 8 individual compus; CN Scolar – locul 8 individual compus, locul 6 barna, locul 7 sarituri (categoria I, nivel 6); CN Echipe Junioare – al 9-lea punctaj individual (categoria I, nivel 6)
  • 2012: CN Scolar – locul 3 sarituri (categoria II, nivel 5); CN Echipe Junioare – al 13 lea punctaj individual (categoria I, nivel 6)
  • 2011: CN Scolar – locul 5 individual compus, locul 1 sarituri, locul 4 paralele, locul 5 sol (categoria II, nivel 5); CN Echipe Junioare – al 16-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5); CN Individual Junioare – locul 7 individual compus, locul 5 sarituri, locul 6 barna, locul 8 sol (categoria II, nivel 5)
  • 2010Grand Prix de la Ville de Nimes - locul 2 cu echipa CSS Barlad, locul 5 individual compus; CN Scolar – locul 14 individual compus (categoria III, nivel 3); CN Echipe Junioare - al 37-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3)
  • 2009: Grand Prix de la Ville de Nimes – locul 11 individual compus; CN Scolar - locul 7 cu echipa  CSS Barlad II, locul 22 individual compus (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 8 cu echipa CSS Barlad I, locul 40 individual compus (categoria IV, nivel 2)
  • 2008CN Scolar – locul 8 cu echipa  CSS Barlad, locul 20 individual compus (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 9 cu echipa CSS Barlad, locul 20 individual compus (categoria IV, nivel 1)