Mai 192013
 
Ioana Grava

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Ioana Grava
Data nasterii: 4 Mai
Antrenoare, arbitra federala
Club: CSM Onesti (din 2012)
CS Nadia Comanesci Onesti (pana in 2012)

Din gimnastele antrenate

  • Gabriela Ababei, Madalina Akenson, Diana Chelaru, Lorena Dorvos, Valentina Gondos, Ioana Oprea, Stefania Orzu, Carla Pricop, Maria Stan

Galerie foto
(© puzzlegym.ro)

Feb 052013
 

Gabriela ABabei35

Informatii generale

Nume: Gabriela Ababei
Data nasterii: 17 Iulie 2001
Onesti, Bacau
Club: CSM Onesti
Antrenori:  Ioana Grava (din 2012)
Ileana Hrisca (pana in 2013), Eugen Grosu (pana in 2012)
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate Competitii

  • 2013: CN Echipe Juniore – locul 3 cu echipa CSM Onesti, al 19-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Indiviudal Junioare – locul 19 individual compus (categoria III, nivel 4)
  • 2012: CN Echipe Juniore – al 18-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 15 individual compus (categoria III, nivel 3)
  • 2011: CN Mica Gimnasta – locul 25 individual compus (categoria IV, nivel 2)
  • 2010: CN Mica Gimnasta – locul 8 cu echipa CSM Onesti, locul 43 (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2012 Cupa CSM Onesti (© Dan Mares)
Dec 062012
 
Diana Chelaru

© COSR

Informatii generale

Nume: Diana Maria Chelaru
Data nasterii: 15 August 1993
Onesti, Bacau
Club: CSM Onesti (din 2010)
LPS Nadia Comaneci Onesti (pana in 2010)
Antrenori club: Elena Dragomir, Octavian Teodoru, Ioana Grava
Componenta a lotului national de junioare Onesti in perioada 2004-2008
Antrenori lot junioare Onesti:  Cristian Moldovan (2007-2008), Lacramioara Moldovan (2007-2008), Aurica Nistor, Daniel Nistor (2004-2008, coordonator 2007-2008), Livia Ponoran (coordonator 2004-2006), Adela Popa (2004-2006), Ovidiu Serban (2004-2006), choreographer Crina Purice (2004-2005),  antrenor-coregraf Carmen (Bogasiu) Ruja (2006-2008)
Olympic Team member (2008-2012)
Antrenori lot olimpic Deva (2008-2010): Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator), Sandu Lucian,  Marius Vintila, coregraf Valer Puia
Antrenori lot olimpic Izvorani: Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Raluca Bugner, Liliana Cosma (2010), Florin Cotutiu, Lucian Sandu,  Marius Vintila,  coregraf Mariana Ristea, coregraf colaborator Adriana Pop
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2012: American Cup, New York (FIG World Cup, C II) – locul 5 individual compus; Turnier der Meister, Cottbus (FIG Challenge Cup, C III) – locul 1 sol, locul 7 paralele; Bilateral Franta, Cholet – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 4 individual compus; Triunghiular Ger-Fra-Rou, Ulm – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 3 individual compus; Patrulater Rou-Fra-Ger-Ita, Bucuresti – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 4 individual compus; Jocurile Olimpice, Londramedalie de bronz cu echipa Romaniei; CN Maestre  – locul 2 cu echipa ASJ Bacau
  • 2011: Internationaux de France, Paris-Bercy (FIG World Cup A, III) – locul 2 sol, locul 3 sarituri; Campionatele Europene, Berlinmedalie de argint sol, locul 4 individual compus; Campionatele Mondiale, Tokio – locul 4 cu echipa Romaniei, locul 8 sol
  • 2010: Triunghiular Gbr-Ger-Rou, Lilleshall – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 1 individual compus; Triunghiular Fra-Gbr-Rou, Arques – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 1 individual compus; Internationalele Romaniei, Bucuresti – al 5-lea punctaj individual compus (HC), locul 1 sarituri si sol, al 4-lea punctaj finala paralele (HC), al 5-lea punctaj finala barna (HC); Campionatele Europene, Birmingham medalie de bronz cu echipa Romaniei, medalie de bronz sol, locul 4 sarituri; Blume Memorial, Barcelona – locul 4 individual compus; World Cup, Ghent (FIG World Cup A) – locul 2 sarituri, locul 5 sol; CN Maestre – locul 2 individual compus, locul 2 sol, locul 5 paralele, locul 8 sarituri, locul 9 barna; Triunghiular Sui-Ger-Rou, Schaffhausen – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 3 individual compus; Campionatele Mondiale, Rotterdam – locul 4 cu echipa Romaniei, medalie de argint sol, locul 7 sarituri
  • 2009: Trofeo Citta di Jesolo, – locul 9 individual compus, al 2-lea punctaj sarituri; Campionatele Europene, Milano- locul 14 individual compus; Grand Prix, Glasgow (FIG World Cup A) – locul 6 sol, locul 7 sarituri, locul 8 paralele; Internationalele Romaniei, Ploiesti – locul 3 individual compus, locul 1 sarituri, al 3-lea punctaj finala sol (HC); Bilateral Spania, Salt – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 1 individual compus, locul 2 sarituri si sol, locul 3 barna; CN Maestre – locul 2 individual compus, locul 1 sarituri si sol, locul 5 paralele, locul 6 barna; Campionatele Mondiale, Londra – locul 14 calificari sarituri, locul 15 calificari sol; Blume Memorial, Vilanova – locul 3 individual compus; Gander Memorial, Morges – locul 2; Swiss Cup, Zurich – locul 10 in echipa cu Marian Dragulescu
  • 2008: Trofeo Citta di Jesolo – locul 3 cu echipa Romaniei, locul 14 individual compus; CN Maestre/Sperante – locul 1 sarituri, locul 6 sol, locul 7 paralele, locul 8 barna; CN Individual Junioare – locul 4 individual compus, locul 2 sarituri, locul 5 sol, locul 6 barna, locul 6 paralele (categoria I, nivel 6)
  • 2007: CN Echipe Junioare – locul 2 cu echipa LPS Nadia Comaneci Onesti, primul punctaj individual (categoria I); Tournoi Blanc Mesnil – locul 6 cu echipa Romaniei, locul 17 individual compus, locul 1 barna si sol; CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, locul 8 barna (categoria I)
  • 2006: CN Scolar – locul 1 individual compus, locul 1 paralele, barna si sol, locul 2 sarituri (categoria II); CN Echipe Junioare – al 4-lea punctaj individual (categoria II); CN Maestre/Sperante – locul 3 cu echipa LPS Nadia Comaneci Onesti,  locul 1 individual compus, locul 1 sarituri, locul 2 barna, locul 6 sol; CN Individual Junioare – locul 3 individual compus, locul 3 barna, locul 4 sarituri, locul 5 sol, locul 7 paralele (categoria II)
  • 2005: CN Maestre/Sperante – locul 16 individual compus; CN Individual Junioare – locul 4 individual compus, locul 2 sarituri, locul 6 paralele, locul 8 barna (categoria III)
  • 2004: CN Scolar – locul 2 cu echipa LPS Nadia Comaneci Onesti, locul 5 individual compus, locul 3 barna (categoria III); CN Echipe Junioare – locul 3 cu echipa LPS Nadia Comaneci Onesti, al 16-lea punctaj individual compus (categoria III); CN Individual Junioare – locul 13 individual compus (categoria III)

Vizitati si Diana Chelaru fan-site !

Oct 032012
 
Valentina Gondos

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Valentina Gondos
Data nasterii: 30 Octombrie 2004
Club: CSM Onesti
Antrenori: Ioana Grava (din 2013), Ciprian Cretu (din 2014)
Anamaria Zaharia (pana in 2013), Martin Simo (pana in 2012)
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2015: CN Echipe Junioare – al 8-lea punctaj individual (categoria II, nivel 3)
  • 2014: CN Mica Gimnasta - al 15-lea punctaj individual (categoria III, nivel 2); CN Individual Junioare – locul 8 individual compus, locul 2 paralele, locul 2 barna (categoria III, nivel 2)
  • 2013: CN Mica Gimnasta – locul 8 cu echipa CSM Onesti, locul 19 individual compus (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2014 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2013 CN Mica Gimnasta, Buzau (© Dan Mares)
  • 2012 Cupa CSM Onesti (© Dan Mares)
Oct 032012
 
Maria Stan

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Maria Stan
Data nasterii: 16 Ianuarie 2004
Club: CSM Onesti
Antrenori: Ioana Grava (2013)
Anamaria Zaharia (2010 -2012), Martin Simo (2010-2012)
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2013: CN Mica Gimnasta - locul 8 cu echipa CSM Onesti, locul 22 individual compus (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2013 CN Mica Gimnasta, Buzau (© Dan Mares)
  • 2012 Cupa CSM Onesti (© Dan Mares)
Oct 022012
 
Carla Pricop

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Carla Pricop
Anul nasterii: 2003
Club: CSM Onesti
Antrenori: Ioana Grava (2013)
Anamaria Zaharia (pana in 2013), Martin Simo (pana in 2012)
Status actual: retrasa

Rezultate competitii

  • 2012: CN Mica Gimnasta – locul 43 individual compus (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2012 Cupa CSM Onesti (© Dan Mares)
Oct 022012
 
Ioana Oprea

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Ioana Oprea
Data nasterii: 10 Octombrie 2003
Club: CSM Onesti
Antrenori: Ioana Grava (din 2013), Ciprian Cretu (din 2014)
Anamaria Zaharia (pana in 2013), Martin Simo (pana in 2012)
Componenta a lotului national de junioare Onesti (Martie 2015-Septembrie 2016)
Antrenori lot Onesti: Raluca Bugner (coordonator),Ciprian Cretu, Ioana Grava, Florin Uzum (2016)
Componenta a lotului national de junioare Deva (2016-2017)
Antrenori lot Deva: Raluca Bugner (coordonator), Ramona Micu, Marius Vintila, Florin Uzum

Rezultate competitii

  • 2016: CN Echipe Junioare – locul 3 cu echipa CSM Onesti, al 5-lea punctaj individual (categoria II, nivel 4); CN Maestre – locul 4 cu echipa CSM Onesti, locul 11 individual compus, locul 3 sarituri; CN Individual Junioare – locul 13 individual compus, locul 4 sarituri (categoria II, nivel 4)
  • 2015: CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CSM Onesti, al 7-lea punctaj individual (categoria II, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 5 individual compus, locul 2 sarituri, locul 5 paralele si sol (categoria II, nivel 4)
  • 2014: CN Echipe Junioare – al 6-lea punctaj individual (categoria II, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 4 individual compus, locul 1 sol, locul 3 sarituri si barna, locul 4 paralele (categoria II, nivel 3)
  • 2013: CN Mica Gimnasta – locul 8 cu echipa CSM Onesti, locul 14 indiviudal compus (categoria IV, nivel 2); CN Echipe Junioare – al 19-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 15 individual compus (categoria III, nivel 3)
  • 2012: CN Mica Gimnasta – locul 1 cu echipa CSM Onesti, locul 7 individual compus, locul 2 paralele (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2014 CN Individual Junioare (© Dan Mares)
  • 2012 Cupa CSM Onesti (© Dan Mares)
Oct 022012
 
Magdalena Gaftoi

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Maria Magdalena Gaftoi
Anul nasterii: 2003
Club: CSM Onesti
Antrenori: Ioana Grava (2013)
Anamaria Zaharia (pana in 2013), Martin Simo (pana in 2012)
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2013: CN Mica Gimnasta – locul 8 cu echipa CSM Onesti, locul 19 individual compus (categoria IV, nivel 2)
  • 2012: CN Mica Gimnasta – locul 1 cu echipa CSM Onesti, locul 15 individual compus, locul 8 paralele (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2013 CN Mica Gimnasta, Buzau (© Dan Mares)
  • 2012 Cupa CSM Onesti (© Dan Mares)
Oct 022012
 
Lorena Dorvos

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Lorena Dorvos
Anul nasterii2003
Club: CSM Onesti
Antrenori: Ioana Grava (2013)
Anamaria Zaharia (pana in 2013), Martin Simo (pana in 2012)
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2012: CN Mica Gimnasta – locul 1 cu echipa CSM Onesti, locul 40 individual compus (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2012 Cupa CSM Onesti (© Dan Mares)
Oct 022012
 

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Madalina Elena Akenson
Data nasterii: 21 Noiembrie 2003
Club: CSM Onesti
Antrenori: Ioana Grava (2013)
Anamaria Zaharia (pana in 2013), Martin Simo (pana in 2012)
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2013: CN Mica Gimnasta – locul 8 cu echipa CSM Onesti, locul 25 individual compus (categoria IV, nivel 2)
  • 2012: CN Mica Gimnasta – locul 1 cu echipa CSM Onesti, locul 32 individual compus (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2013 CN Mica Gimnasta, Buzau (© Dan Mares)
  • 2012 Cupa CSM Onesti (© Dan Mares)