Mai 212013
 
Ioan Coroiu

© Petre Oprea

Informatii generale

Nume: Ioan Coroiu
Data nasterii: 20 Iunie
Antrenor
Club: CNS Cetate Deva (pana in 2016)

Activitate la loturile nationale

  • Lotul Olimpic Izvorani (2013-2016)

Din gimnastele antrenate

  • Madalina Blendea, Olivia Cimpian, Adela Florea, Andreea Iridon, Laura Jurca, Ioana Nicoara (CNS Cetate Deva)
  • Andreea Ciurusniuc, Andreea Munteanu, Ana Maria Ocolisan, Asiana Peng, Stefania Stanila, Andra Stoica, Diana Teodoru, Paula Tudorache, Cristina Vrabie, Silvia Zarzu (Lotul Olimpic)

Galerie foto

Oct 032012
 
Patricia Bec

© Tare!

Informatii generale

Nume: Patricia Bec
Data nasterii: 11 Noiembrie 1998
Aiud, Alba
Club: CNS Cetate Deva
Antrenori club: Adela Popa, Ioan Coroiu,
Ulpia Barbu (prima antrenoare)
Status actual: retrasa din gimnastica artistica (2012)

Rezultate competitii

  • 2012: CN Echipe Junioare – locul 1 (al 6-lea punctaj individual) cu echipa CNS Cetate Deva (categoria II)
  • 2011: CN Echipe Junioare –locul 1 (al 8-lea punctaj individual) cu echipa CNS Cetate Deva (categoria II); CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, locul 1 paralele, locul 2 barna, locul 3 sol, locul 6 sarituri) (categoria II); Alpen Adria Cup, Klagenfurt -  locul 12 individual compus (juniorinnenstufe)
  • 2010: CN Scolar – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 5 individual compus (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 5 cu echipa CNS Cetate Deva , locul 20 individual compus (categoria IV, nivel 2); CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva (categoria III, nivel 3), CN Individual Junioare – locul 13 individual compus, locul 8 la sol (categoria III, nivel 3); Alpen Adria Cup, Klagenfurt - locul 31 indivisual compus -3 aparate- (juniorinnenstufe)

Galerie foto

  • 2010 Alpen Adria Cup, Klagenfurt (© Alpen Adria Cup)
  • Alte poze (© Tare!)
Oct 022012
 

Carmen Ghiciuc

Informatii generale

Nume: Carmen Adela Ghiciuc
Data nasterii: 10 Mai 2001
Campulung Moldovenesc, Suceava
Club: CNS Cetate Deva
Antrenori club: Liliana Cosma, Gheorghe Orban (2013)
Ioan Coroiu, Adela Popa (pana in 2010, 2012)
Gina Gogean, Cristinel Micu, Luciana Rusan Menciu, Lenuta Slabu (2010-2011)
Componenta a Lotului de Junioare Deva in perioada 2013-2016
Antrenori Lot Junioare Deva: Liliana Cosma (coordonator 2013-2014), Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator din 2014), Ramona Micu, Daniela Maranduca Nicolai (din 2014), Remus Nicolai (din 2014), Gheorghe Orban (2013), coregraf Corina Dorean
Componenta a Lotului Olimpic Deva din 2016
Antrenori Lot Olimpic Deva: Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator), Daniela Maranduca Nicolai (2016-2017), Remus Nicolai (2016-2017), Adela Popa, Marius Vintila (din 2018), Florin Uzum (din 2018)

Rezultate competitii

  • 2017: CN Maestre – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 10 individual compus, locul 2 paralele; World Cup, Szombathely – locul 19 calificari paralele
  • 2016: Nadia Comaneci International Invitational, Oklahoma - locul 2 cu echipa Romaniei, locul 2 individual compus, locul 1 paralele si sol, locul 3 sarituri; Bilateral Bel-Rou, Mouscron – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 1 individual compus; Bilateral Fra-Rou, Hagenau – locul 1 cu echipa Romaniei; Campionatele Europene de Junioare, Berna - medalie de bronz cu echipa Romaniei, locul 8 individual compus; CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva ,al 3-lea punctaj individual (categoria I, nivel 5); CN Maestre – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 6 individual compus, locul 6 sol, locul 7 sarituri, locul 8 paralele; Gimnaziada, Trabzon - medalie de argint cu echipa Romaniei, medalie de argint paralele, locul 16 individual compus; CN Individual Junioare – locul 3 paralele (categoria I, nivel 5)
  • 2015: Trofeo Citta di Lugano – locul 5 individual compus; CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva II, al 5-lea punctaj individual (categoria I, nivel 5); CN Maestre – locul 3 cu echipa CNS Cetate Deva II, locul 13 individual compus, locul 5 sarituri; CN Individual Junioare – locul 4 individual compus, locul 2 paralele, locul 3 sarituri, locul 4 sol, locul 6 barna (categoria I, nivel 5)
  • 2014: CN Echipe Junioare -  al 9-lea punctaj paralele(categoria II, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 11 individual compus, locul 4 paralele (categoria II, nivel 4); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 3 individual compus (juniorinen)
  • 2013: CN Scolar – locul 4 individual compus, locul 3 paralele, locul 5 sarituri, barna si sol (categoria III, nivel 4); CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, al 6-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 13 individual compus, locul 7 sarituri (categoria III, nivel 4); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 1 individual compus (jugendstufe)
  • 2012: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 4 individual compus, locul 6 paralele, barna si sol (categoria III, nivel 3); CN Echipe Junioare – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, al 9-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 17 individual compus (categoria III, nivel 3); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 6 individual compus (nachwuchsstufe)
  • 2011: CN Scolar – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 14 individual compus, locul 8 sol (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 3 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 11 individual compus, locul 8 barna (categoria IV, nivel 2)
  • 2010: CN Scolar – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 8 individual compus, locul 2 barna, locul 6 paralele si sol (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 5 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 26 individual compus (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2014 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 Alpen Adria Cup, Klagenfurt (© Alpen Adria Cup)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
Oct 022012
 

Ioana Crisan6

Informatii generale

Nume: Ioana Teodora Crisan
Data nasterii: 15 Octombrie 2001
Cluj Napoca, Cluj
Club: CNS Cetate Deva (din 2011)
CSS Viitorul Cluj (pana in 2011)
Antrenori club: Liliana Cosma, Gheorghe Orban (CNS Cetate Deva 2013)
Ioan Coroiu, Adela Popa (CNS Cetate Deva 2011-2012)
Dana Aron, Dan Florian (CSS Viitorul Cluj)
Componenta a Lotului de Junioare Deva in perioada 2013-2016
Antrenori Lot Junioare Deva: Liliana Cosma (coordonator 2013-2014), Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator din 2014), Ramona Micu, Daniela Maranduca Nicolai (din 2014), Remus Nicolai (din 2014), Gheorghe Orban (2013), coregraf Corina Dorean
Componenta a Lotului Olimpic Deva din 2016
Antrenori Lot Olimpic Deva: Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator), Daniela Maranduca Nicolai (2016-2017), Remus Nicolai (2016-2017), Adela Popa, Marius Vintila (din 2018), Florin Uzum (din 2018)

Rezultate competitii

  • 2017: Sainte Gym Cup, Saint-Etienne – locul 8 cu echipa Romaniei, locul 21 individual compus;  Campionatele Europene Individuale, Cluj-Napoca –  locul 18 individual compus; World Cup, Osijek (FIG Challenge Cup, CIII) – locul 4 barna, locul 6 paralele, locul 7 sol; CN Maestre – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 3 individual compus, locul 2 sarituri, locul 6 paralele, locul 8 barna; Internationaux de France, Paris (FIG Challenge Cup, CIII) – locul 8 sol; Campionatele Mondiale Individuale, Montreal – locul 23 individual compus
  • 2016: L’International Gymnix, Coupe Junior, Montreal – locul 5 cu echipa Romaniei, locul 21 individual compus; Bilateral Bel-Rou, Mouscron – locul 1 cu echipa Romaniei; Bilateral Fra-Rou, Hagenou – locul 1 cu echipa Romaniei; Campionatele Europene de Junioare, Bernamedalie de bronz cu echipa Romaniei, locul 9 individual compus, locul 8 barna; CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, al 4-lea punctaj individual (categoria I, nivel 5); CN Maestre – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 2 individual compus, locul 2 sarituri, locul 3 sol, locul 4 paralele, locul 7 barna; Gimnaziada, Trabzonmedalie de argint cu echipa Romaniei, medalie de bronz individual compus, medalie de argint sarituri; CN Individual Junioare – locul 3 individual compus, locul 2 paralele si barna, locul 3 sarituri, locul 4 sol (categoria I, nivel 5); Top Gym, Charleroi – locul 3 sarituri, locul 2 cu echipa Suedia/Romania
  • 2015: Nadia Comaneci International Invitational, Oklahoma – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 1 individual compus, sarituri si barna, locul 2 paralele, locul 3 sol; CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, primul punctaj individual (categoria I, nivel 5); Festivalul Olimpic al Tineretului European, Tbilisi - locul 4 cu echipa Romaniei, locul 6 individual compus, locul 6 barna
  • 2014: Nadia Comaneci International Invitational, Oklahoma – locul 3 cu echipa Romaniei, locul 2 individual compus; CN Echipe Junioare - locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, al 9-lea punctaj individual (categoria II, nivel 4); CN Individual Junioare- locul 1 individual compus, locul 1 sarituri si barna, locul 3 paralele si sol (categoria II, nivel 4); CN Echipe - locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva I; Master Massilia, Maerseille - locul 9 cu echipa Romaniei, locul 26 individual compus; Top Gym, Charleroi – locul 3 individual compus, locul 7 sarituri, locul 5 barna; locul 4 cu echipa Romania-Israel
  • 2013: CN Scolar -  locul 3 indiviudal compus, locul 1 sarituri, locul 2 paralele, locul 5 barna (categoria III, nivel 4); CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, al 8-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, locul 1 sarituri si sol, locul 2 barna si paralele (categoria III, nivel 4)
  • 2012: CN Individual Junioare – al 3-lea punctaj individual – participare HC (categoria III, nivel 3); Krstic & Dzelatovic Memorial Tournament, Novi Sad – locul 1 individual compus, locul 1 sol, locul 2 paralele si barna, locul 3 sarituri (categoria 2, 11-13 ani)
  • 2011: CN Scolar – locul 4 cu echipa CSS Viitorul Cluj, locul 5 individual compus, locul 2 sarituri, locul 2 barna, locul 5 paralele (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 3 individual compus, locul 1 barna, locul 6 sarituri si sol, locul 7 paralele (categoria IV, nivel 2); Krstic & Dzelatovic Memorial Tournament, Novi Sad – locul 1 individual compus, locul 1 barna, locul 2 sarituri, locul 3 sol, locul 5 paralele (categoria 1, 8-10 ani)
  • 2010: CN Scolar – locul 9 cu echipa CSS Viitorul Cluj, locul 1 individual compus, locul 2 sarituri, locul 3 sol (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 17 individual compus, locul 7 paralele, locul 8 sol (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2014 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2013 CN Scolar, Buzau (© Dan Mares)
  • Antrenament
  • Concurs
  • 2012 Krstic & Dzelatovic Memorial Tournament, Novi Sad (© L. Hribar)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2011 Krstic & Dzelatovic Memorial Tournament, Novi Sad (© CNS Cetate Deva)
Oct 022012
 
Olivia Cimpian

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Olivia Cimpian
Data nasterii: 1 Ianuarie 2001
Arad
Club: CNS Cetate Deva 2010-2017
CSM Arad pana in 2010
Antrenori club: Liliana Cosma, Gheorghe Orban (CNS Cetate Deva 2013)
Ioan Coroiu, Adela Popa (CNS Cetate Deva 2010, 2012)
Gina Gogean, Cristinel Micu, Luciana Rusan Menciu, Lenuta Slabu (CNS Cetate Deva 2011)
Carina Franiov, Ciprian Hegyi (CSM Arad)
Componenta a Lotului de Junioare Deva in perioada 2013-2016
Antrenori Lot Junioare Deva: Liliana Cosma (coordonator 2013-2014), Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator din 2014) Ramona Micu, Daniela Maranduca Nicolai (din 2014), Remus Nicolai (din 2014), Gheorghe Orban (2013), coregraf Corina Dorean
Componenta a Lotului Olimpic Deva in perioada 2016-2017
Antrenori Lot Olimpic Deva: Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator), Daniela Maranduca Nicolai, Remus Nicolai, Adela Popa
Status actual: reprezinta Ungaria (din 2018)

Rezultate competitii

  • 2017: Challenge Cup, Doha (FIG World Challenge Cup, CIII)- locul 10 paralele, locul 12 sol, locul 14 barna in calificari; Campionatele Europene, Cluj-Napoca – locul 23 individual compus
  • 2016: L’International Gymnix, Coupe Junior, Montreal - locul 5 cu echipa Romaniei, locul 12 individual compus, locul 3 sol; Bilateral Bel-Rou, Mouscron – locul 1 cu echipa Romaniei; Bilateral Fra-Rou, Hagenou – locul 1 cu echipa Romaniei; Campionatele Europene de Junioare, Bernamedalie de bronz cu echipa Romaniei; locul 8 sarituri, locul 3 in calificari sol (retrasa din finala din motive medicale); CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, locul 1 paralele, barna si sol, locul 2 sarituri (categoria I, nivel 5); Top Gym, Charleroi – locul 3 individual compus, locul 1 sarituri si sol, locul 2 paralele si barna, locul 2 cu echipa Suedia/Romania
  • 2015: Nadia Comaneci International Invitational, Oklahoma - locul 1 cu echipa Romaniei, locul 1 individual compus si sol, locul 2 sarituri, locul 3 paralele; CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva II, al 2-lea punctaj individual (categoria I, nivel 5); Festivalul Olimpic al Tineretului European, Tbilisi – locul 4 cu echipa Romaniei, locul 14 individual compus, locul 7 sol; CN Maestre – locul 3 cu echipa CNS Cetate Deva II, locul 5 individual compus, locul 3 sarituri si paralele, locul 5 sol; CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, sarituri, paralele, barna si sol (categoria I, nivel 5)
  • 2014: Nadia Comaneci International Invitational, Oklahoma - locul 3 cu echipa Romaniei, locul 3 individual compus;  CN Scolar - locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 2 individual compus, locul 1 paralele, locul 2 sarituri si sol, locul 3 barna (categoria II, nivel 4); CN Echipe Junioare - locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, primul punctaj individual (categoria II, nivel 4); CN Indiviudal Junioare - locul 2 individual compus, locul 2 sarituri, paralele, barna, locul 7 sol (categoria II, nivel 4); CN Echipe - locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva I; Master Massilia, Marseille - locul 9 cu echipa Romaniei; locul 24 individual compus, locul 2 sol; Top Gym, Charleroi – locul 10 individual compus, locul 1 sol, locul 11 paralele, locul 4 cu echipa Romania-Israel
  • 2013: CN Scolar–  locul 1 individual compus, locul 1 paralele si sol, locul 2 barna, locul 3 sarituri (categoria III, nivel 4); CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, primul punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare - locul 2 individual compus, locul 3 sol, locul 4 sarituri, locul 5 paralele (categoria III, nivel 4); Alpen Adria Cup, Klagenfurt - locul 2 individual compus (jugendstufe)
  • 2012: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 3 individual compus, locul 1 sol si paralele, locul 3 barna, locul 6 sarituri (categoria III, nivel 3); Gymnova Cup, Keerbergen – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 3 individual compus (categoria Youngster); CN Echipe Junioare – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, al 20-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 4 individual compus, locul 3 sol, locul 4 sarituri, locul 7 barna (categoria III, nivel 3); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 1 individual compus (nachwuchsstufe)
  • 2011: CN Scolar – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 7 individual compus, locul 6 paralele, locul 7 sarituri si sol (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 3 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 6 individual compus, locul 2 barna si sol (categoria IV, nivel 2); Krstic & Dzelatovic Memorial Tournament, Novi Sad – locul 2 individual compus, locul 1 sol, locul 7 sarituri si barna (categoria 1, 8-10 ani)
  • 2010: CN Scolar – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 3 individual compus, locul 1 paralele, locul 2 sol, locul 6 paralele (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 5 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 8 individual compus, locul 7 sol (categoria IV, nivel 1); DKMT Cup, Novi Sad – locul 2 individual compus, sarituri, paralele, barna si sol (categoria 8-10 ani); Krstic & Dzelatovic Memorial Tournament, Novi Sad – locul 5 individual compus, locul 6 sol (categoria I, 8-10 ani)

Galerie Foto

  • 2014 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 Alpen Adria Cup, Klagenfurt (© Alpen Adria Cup)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva
  • Individual compus (© Dan Mares)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)
  • 2012 CN Scolar (© gimnastica.net)

 

Oct 022012
 
Adela Florea

© Tare!

Informatii generale

Nume: Adela Paula Florea
Data nasterii: 10 Iunie 2000
Filipisul Mic, Mures
Club: CNS Cetate Deva
Antrenori club: Liliana Cosma, Gheorghe Orban (2013)
Ioan Coroiu, Adela Popa (pana in 2013)
Cristinel Micu, Luciana Rusan Menciu (primii antrenori)
Componenta a lotului de junioare Deva in 2013-2014
Antrenori lot Deva: Liliana Cosma (coordonator), Florin Cotutiu, Ramona Micu, Gheorghe Orban, coregraf Corina Dorean
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2016: CN Scolar- locul 1 individual compus, locul 1 paralele, locul 2 barna si sol, locul 3 sarituri (senioare)
  • 2015: CN Scolar- locul 1 paralele si barna, locul 2 sol (categoria I, nivel 5); CN Echipe Junioare – locul 3 cu echipa CNS Cetate Deva I, al 20-lea punctaj individual (categoria I, nivel 5); CN Individual Junioare – locul 12 individual compus, locul 8 sarituri (categoria I, nivel 5)
  • 2014: International Gymnix Junior Cup, Montreal - locul 5 cu echipa Romaniei, locul 22 individual compus
  • 2013CN Echipe Junioare – al 9-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5); CN Maestre – locul 4 cu echipa CNS Cetate Deva II, locul 25 indiviudal compus
  • 2012: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 1 sarituri si paralele, locul 2 barna (categoria III, nivel 4); Gymnova Cup, Keerbergen – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 1 individual compus (categoria Youngster), locul 2 barna, locul 5 sarituri, locul 7 paralele; Gym Festival, Trnava – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva (Laura Jurca); CN Echipe Junioare – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, al 4-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4)
  • 2011: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva ,locul 1 individual compus, locul 1 sarituri si barna, locul 2 sol, locul 6 paralele (categoria III, nivel 3); CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, al 2-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); Hamburg Gymnastics Cup – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva; CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, locul 1 paralele, locul 2 barna, locul 4 sarituri (categoria III, nivel 3);  Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 1 individual compus (nachwuchstufe); Krstic & Dzelatovic Memorial Tournament, Novi Sad – locul 3 individual compus, locul 2 paralele, locul 3 sarituri si sol (categoria 2, 11-13 ani)
  • 2010: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva I, locul 12 individual compus, locul 4 paralele (categoria III, nivel 3); DKMT Cup, Deva – locul 1 individual compus (categoria 8-10 ani);  CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva I, al 5-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3);  CN Individual Junioare – locul 5 individual compus, locul 5 paralele, locul 6 sarituri si barna (categoria III, nivel 3); Top-Gym, Charleroi – locul 7 cu echipa  Suedia-Romania, locul 24 individual compus, locul 13 sarituri;  Krstic & Dzelatovic Memorial Tournament, Novi Sad – locul 1 individual compus, locul 1 barna, locul 2 sarituri si paralele (categoria 1, 8-10 ani)
  • 2009: CN Scolar – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 17 individual compus (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 9 individual compus, locul 5 barna (categoria IV, nivel 2)

Galerie foto

  • 2013 CN Maestre, Bucuresti (© Dan Mares)
  • 2013 CN Echipe, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 CN Scolar, Buzau (© gimnastica.net)
  • 2011 Alpen Adria Cup, Klagenfurt (© Alpen Adria Cup)
  • 2011 Hamburg Gymnastics Cup (© Hamburg Gymnastics 1;  © DR Photographie 2-3)
  • 2010 Top Gym, Charleroi (©Tofgym 1-3; © Pierre Mertens 4-6)
  • Alte Poze (© Tare)
Oct 022012
 

Laura Jurca

Informatii generale

Nume: Laura Jurca
Data nasterii: 14 Septembrie 1999
Club: SSV Ulm
CNS Cetate Deva (pana in 2017)
STV Lenzburg (dubla legitimare 2010-2011)
Antrenori club Deva: Ioan Coroiu, Adela Popa
Ulpia Barbu (prima antrenoare)
Componenta a lotului olimpic Izvorani 2013-2016
Antrenori lot olimpic Izvorani: Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Ioan Coroiu, Alexandru Militaru (2013), Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Adela Popa, Lucian Sandu
Componenta a Lotului Olimpic Deva 2016 – 2017
Antrenori Lot Olimpic Deva: Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator), Daniela Maranduca Nicolai, Remus Nicolai, Adela Popa

Rezultate competitii

  • 2017: Saintegym Cup, St.Etienne - locul 8 cu echia Romaniei; CN Maestre - locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 5 paralele si sarituri; World Cup Szombathely (FIG World Challenge Cup, C III) – locul 6 paralele
  • 2015: Challenge Cup, Doha (FIG World Challenge Cup, C III) – locul 2 sol, locul 4 paralele si barna;  Campionatele Europene, Montpellier – locul 7 individual compus; Trofeo 4 Nazzioni, Torino – locul 3 cu echipa Romaniei, locul 7 individual compus; Jocurile Europene, Baku – locul 7 cu echipa Romaniei, locul 9 individual compus; CN Maestre – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva I, locul 6 individual compus, locul 2 paralele, locul 3 sol; Novara Cup – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 7 individual compus; Campionatele Mondiale, Glasgow – locul 13 cu echipa Romaniei, locul 8 individual compus; Elite Gym Massilia, Marseille – locul 3 cu echipa Romaniei, locul 8 individual compus, locul 1 sarituri si barna
  • 2014Trofeo Citta di Jesolo - locul 2 cu echipa Romaniei locul 4 individual compus, locul 2 sol, locul 3 sarituri, locul 8 paralele; Triunghiular Fra-Bel-Rou, Avoine - locul 1 cu echipa Romaniei, locul 3 individual compus; Campionatele Europene de Junioare, Sofia - medalie de bronz cu echipa Romaniei, medalie de argint individual compus, medalie de argint sarituri, locul 5 sol; Jocurile Olimpice de Tineret, Nanjing - locul 7 individual compus locul 4 sarituri, locul 7 paralele, locul 8 barna, locul 4 sol
  • 2013: L’International Gymnix, Montreal – locul 7 cu echipa Romaniei; Trofeo Citta di Lugano – locul 7 individual compus; Bilateral Fra-Rou, Andrezieux-Boutheon - locul 1 cu echipa Romaniei, locul 7 individual compus, locul 3 sarituri, locul 5 sol; CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, al 2-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5); Festivalul Olimpic al Tineretului European, Utrechtmedalie de bronz cu echipa Romaniei, locul 7 individual compus, medalie de argint sarituri, loucl 6 barna; CN Maestre – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva I, locul 6 individual compus, locul 1 sarituri, locul 4 sol
  • 2012: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 2 individual compus, locul 1 sarituri, locul 2 barna, locul 3 sol, locul 4 paralele (categoria II, nivel 5); Gymnova Cup, Keerbergen – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 4 individual compus (categoria Juniors), locul 2 sol, locul 4 sarituri; Gym Festival, Trnava – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva (Adela Florea); CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, al 2-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5); Hamburg Gymnastics Cup – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva; CN Individual Junioare – locul 2 paralele (categoria II, nivel 5); CN Maestre/Sperante – locul 5 cu echipe CNS Cetate Deva II, locul 4 sarituri, locul 7 sol
  • 2011: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 2 individual compus, locul 2 barna si paralele, locul 3 sarituri, locul 5 sol (categoria III, nivel 4);  Campionatul  cantonului Aargau, Lenzburg - locul 1 cu echipa STV Lenzburg, locul 1 individual compus, locul 1 barna si sol, locul 3 paralele, locul 4 sarituri (categoria P4); CN Junioare Elevtia, Ruti - locul 4 cu reprezentativa AG, locul 3 individual compus, locul 1 sol, locul 6 barna (categoria P4); CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, al 4-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Echipe Elvetia, Niederlinz – locul 1 cu reprezentativa AG1; Hamburg Gymnastics Cup – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva; CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, sarituri, barna si sol, locul 3 paralele (categoria III, nivel 4); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 2 individual compus (juniorinnenstufe); Krstic & Dzelatovic Memorial Tournament, Novi Sad – locul 1 individual compus, locul 1 paralele si barna, locul 2 sarituri, locul 5 sol (categoria 2, 11-13 ani)
  • 2010: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva I, locul 4 individual compus, locul 5 paralele, locul 4 sol (categoria III, nivel 3); Gym Cup, Linderhof – locul 2 cu echipa STV Lenzburg, locul 8 individual compus(categoria P4); Campionatul  cantonului Aargau, Mohlin – locul 3 individual compus (al 6-lea punctaj sarituri, al 5-lea punctaj paralele, al 2-lea punctaj barna, al 4-lea punctaj barna) (categoria P4); Concurs de calificare  Luzern, Meggen – locul 1 individual compus (categoria P4); CN Junioare Elvetia, Uetendorf - locul 8 individual compus, locul 2 sol, locul 3 barna, locul 4 paralele (categoria P4)DKMT Cup, Deva – participare HC – al 6-lea punctaj individual compus (categoria 11-13 ani); CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva I, al 3-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3);  CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, locul 3 barna si locul 6 sarituri (categoria III, nivel 3); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 2 individual compus (jugendstufe)
  • 2009: CN Scolar – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 11 individual compus (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 27 individual compus (categoria IV, nivel 2); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 7 individual compus (nachwuchsstufe)

Galerie foto

  • 2013 CN Maestre, Bucuresti (© Dan Mares)
  • 2013 Festivalul Olimpic al Tineretului European, Utrecht (© Jan de Koning)
  • Finala pe echipe
  • Individual compus
  • Finale pe aparate
  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2013 Bilateral Fra-Rou, Andrezieux-Boutheon (© Benoit Bonatre)
  • Echipe/Individual compus
  • Finale pe aparate
  • 2013 Trofeo Citta di Lugano (© Petre Oprea)
  • 2012 CN Maestre/Sperante, Onesti
  • Finala pe echipe (© Dan Mares)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2011 Hamburg Gymnastics Cup
  • Ziua 1 (© D.R. Photographie – foto 1; © Petre Oprea – foto 2-3)
  • Ziua 2 (© DR Photographie – foto 1-2; © Petre Oprea – foto 3)
  • 2011 CN Echipe Elvetia, Niederlinz (© Petre Oprea)
  • 2011 CN Echipe Junioare, Deva (© Petre Oprea)
  • 2011 Campionatul  cantonului Aargau, Lenzburg (© Petre Oprea)
  • 2010 Alpen Adria Cup, Klagenfurt (© Alpen Adria Cup)
  • 2010 CN Junioare Elvetia, Uetendorf (© Petre Oprea)
  • 2010 Concurs de calificare  Luzern, Meggen (© Petre Oprea)
  • 2010 Campionatul  cantonului Aargau, Mohlin (© Petre Oprea)
  • Alte poze (© Tare!)
Oct 022012
 

Andreea Iridon

Informatii generale

Nume: Andreea Maria Iridon
Data nasterii: 23 Noiembrie 1999
Tilisca, Sibiu
Club: CNS Cetate Deva
Antrenori club: Ioan Coroiu,  Adela Popa
Ulpia Barbu (prima antrenoare)
Componenta a lotului olimpic Izvorani in perioada 2013-2016
Antrenori lot olimpic Izvorani: Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Ioan Coroiu, Alexandru Militaru (2013), Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Adela Popa, Lucian Sandu
Status actual: retrasa din activitatea de performanta

Rezultate competitii

  • 2016: Triunghiular Bel-Rou-Ger, Mouscron – locul 2 cu echipa Romaniei; Turneu Recalificare, Rio de Janeiro – rezerva pentru echipa Romaniei
  • 2015FIG Challenge Cup, Cottbus (FIG World Challenge Cup, C III) – locul 11 barna, locul 17 paralele in calificari;  Campionatele Europene, Montpelier – locul 9 barna si locul 44 paralele in calificari; Trofeo 4 Nazzioni, Torino – locul 3 cu echipa Romaniei; Jocurile Europene, Baku – locul 7 cu echipa Romaniei, medalie de argint barna, medalie de bronz paralele; CN Maestre – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva I, locul 6 paralele, locul 7 barna; Novara Cup – locul 1 cu echipa Romaniei; Campionatele Mondiale, Glasgow – locul 13 cu echipa Romaniei
  • 2014: Trofeo Citta di Jesolo – locul 2 cu echipa Romaniei, locul 3 barna; Triunghiular Fra-Bel-Rou, Avoine – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 1 individual junioare; Campionatele Europene de Junioare, Sofiamedalie de bronz cu echipa Romaniei, locul 6 individual compus, medalie de argint barna, medalie de argint sol; CN Maestre – locul 3 individual compus, locul 2 paralele, locul 3 barna, locul 5 sol
  • 2013: Triunghiular Ger-Rou-SUA, Chemnitz – locul 3 cu echipa Romaniei, locul 4 individual junioare; Bilateral Fra-Rou, Andrezieux-Boutheon - locul 1 cu echipa Romaniei, locul 3 individual compus, locul 1 paralele, locul 2 barna si sol; CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, primul punctaj individual (categoria II, nivel 5); Festivalul Olimpic al Tineretului European, Utrechtmedalie de bronz cu echipa Romaniei, medalie de bronza barna, locul 4 sol; CN Maestre – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 3 individual compus, locul 3 paralele, locul 6 barna; Japan Junior International, Yokohama – locul 12 individual compus, locul 2 paralele
  • 2012: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 3 individual compus, locul 2 paralele, locul 4 barna, locul 5 sol (categoria II, nivel 5); Gymnova Cup, Keerbergen – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 3 individual compus (categoria Juniors), locul 2 paralele, locul 7 sol; CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, primul punctaj individual (categoria II, nivel 5); CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, locul 1 barna, paralele si sol, locul 5 sarituri (categoria II, nivel 5); CN Maestre/Sperante – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva I, primul punctaj individual compus, locul 1 barna, locul 2 paralele, locul 8 sol
  • 2011: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 3 individual compus, locul 2 sol, locul 3 barna, locul 4 paralele (categoria III, nivel 4); CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, al 3-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); Hamburg Gymnastics Cup – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva; CN Individual Junioare – locul 4 individual compus, locul 2 paralele, locul 3 barna si sol, locul 5 sarituri (categoria III, nivel 4); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 1 individual compus (jugendstufe)
  • 2010: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva I, locul 9 individual compus, locul 2 paralele, locul 4 barna (categoria III, nivel 3); DKMT Cup, Deva – locul 1 individual compus (categoria 11-13 ani); CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva I, al 7-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 12 individual compus, locul 1 barna si sol (categoria III, nivel 3); DKMT Cup, Novi Sad – locul2 individual compus, sarituri,barna si sol, locul 3 paralele (categoria 8-10 ani)
  • 2009: CN Scolar – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 28 individual compus (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 32 individual compus, locul 3 barna (categoria IV, nivel 2)

Galerie foto

  • 2013 CN Maestre, Bucuresti (© Dan Mares)
  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2013 Triunghiular Ger-Rou-SUA, ChemnitzDR Photographie 1-3, © Martina Eggeling 4-6)
  • 2012 CN Maestre/Sperante, Onesti
  • Finala pe echipe (© Dan Mares)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva
  • Individual compus (© Dan Mares)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)
  • 2011 Alpen Adria Cup, Klagenfurt (© Alpen Adria Cup)
  • 2011 Hamburg Gymnastics Cup
  • Ziua 1 (© Hamburg Gymnastics)
  • 2010 CN Individual Junioare, Bacau (© Ionut Branzei)
  • Alte Poze (© Tare – foto 1-3; © A. Iridon – foto 4-6)
Oct 022012
 
Madalina Blendea

© Petre Oprea

Informatii generale

Nume: Madalina Blendea
Data nasterii: 8 Ianuarie 1999
Borascu, Gorj
Club: CNS Cetate Deva
Antrenori club:  Ioan Coroiu, Adela Popa
Ulpia Barbu (prima antrenoare)
Componenta a lotului olimpic Izvorani in 2013
Antrenori lot Izvorani: Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Ioan Coroiu, Alexandru Militaru, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Adela Popa, Lucian Sandu
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2013Bilateral Fra-Rou, Andrezieux-Boutheon - locul 1 cu echipa Romaniei, locul 4 individual compus, locul 2 paralele, locul 3 barna; CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, al 3-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5)
  • 2012: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 1 individual compus, paralele, barna, sol, locul 3 sarituri (categoria II, nivel 5)
  • 2011: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 1 individual compus, sarituri, paralele, barna, sol (categoria III, nivel 4); CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, primul punctaj individual (categoria III, nivel 4); Hamburg Gymnastics Cup – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva; CN Individual Junioare – locul 3 individual compus, locul 1 paralele, locul 2 sarituri si sol (categoria III, nivel 4); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 1 individual compus (juniorinenstufe); Patrulater Junioare Ita-Fin-Ger-Rou, Capo D’Orlando – locul 2 cu echipa Romaniei, locul 6 individual compus
  • 2010: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva I, locul 1 individual compus, locul 1 paralele si barna, locul 5 sol, locul 6 sarituri (categoria III, nivel 3); DKMT Cup, Deva – locul 2 individual compus (categoria 11-13 ani); CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva I, primul punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 3 individual compus, locul 1 sarituri, locul 2 paralele si sol (categoria III, nivel 3); Top-Gym, Charleroi – locul 7 cu echipa Suedia-Romania, locul 14 individual compus (a 2-a nota ca executie la paralele), locul 12 paralele, locul 11 barna
  • 2009: CN Scolar – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 1 individual compus, locul 1 paralele si barna, locul 6 sol (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 1 individual compus, locul 1 paralele si barna, locul 2 sol (categoria IV, nivel 2)

Galerie foto

  • 2013 CN Junioare Echipe, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 CN Scolar, Buzau (© gimnastica.net)
  • 2011 Hamburg Gymnastics Cup
  • Ziua 1 (© Petre Oprea foto 1; © Hamburg Gymnastics foto 2-3)
  • Ziua 2 (© DR Photographie)
  • 2011 CN Echipe Junioare, Deva (© Petre Oprea)
  • 2010 Top-Gym, Charleroi
  • Antrenamente (© Benoit Bonatre)
  • Calificari/Individual compus (© Benoit Bonatre)
  • Finalele pe aparate (© Benoit Bonatre 1-3; © Tofgym 4-6)
Oct 022012
 
Ioana Nicoara

© Tare!

Informatii generale

Nume: Ioana Nicoara
Data nasterii: 26 Octombrie 1998
Sibiu
Club: CNS Cetate Deva
Antrenori club: Ioan Coroiu, Adela Popa
Alexandru Militaru, Lenuta Slabu, Sorin Tolteanu
Componenta a lotului olimpic Izvorani din 2013
Antrenori lot olimpic Izvorani: Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Ioan Coroiu, Alexandru Militaru (2013), Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Adela Popa, Lucian Sandu
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2015: CN Maestre - locul 11 individual compus, locul 4 paralele
  • 2014: Campionatele Mondiale, Nanning- rezerva a echipei Romaniei
  • 2013CN Echipe Junioare – al 3-lea punctaj individual (categoria I, nivel 6); CN Maestre – locul 4 cu echipa CNS Cetate Deva II, locul 14 individual compus, locul 7 paralele; CN Individual Junioare – locul 3 individual compus, locul 5 paralele si sol, locul 6 barna (categoria I, nivel 6)
  • 2012: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 6 individual compus, locul 4 barna, locul 6 paralele (categoria II, nivel 5); CN Echipe Junioare – locul 1 (al 4 lea punctaj individual) cu echipa CNS Cetate Deva (categoria II, nivel 5); CN Individual Junioare – locul 5 individual compus, locul 3 barna, locul 4 paralele, locul 8 sarituri (categoria II, nivel 5); CN Maestre/Sperante – locul 5 cu echipa CNS Cetate Deva II, al 22-lea punctaj individual compus; Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva (Emanuela Parva);  locul 4 individual compus (juniorinnenstufe); Krstic & Dzelatovic Memorial Tournament, Novi Sad – locul 3 individual compus, locul 1 paralele, locul 1 barna, locul 2 sarituri, locul 3 sol (categoria 3, 14-15 ani)
  • 2011: CN Echipe Junioare – locul 1 (al 10 lea punctaj individual) cu echipa CNS Cetate Deva (categoria II, nivel 5); Hamburg Gymnastics Cup – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva; CN Individual Junioare – locul 5 individual compus, locul 5 sol, locul 6 paralele, locul 7 barna (categoria II, nivel 5); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 10 individual compus (juniorinnenstufe); Krstic & Dzelatovic Memorial Tournament, Novi Sad – locul 15 individual compus (categoria 2, 11-13 ani)
  • 2010: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva II, locul 7 individual compus, locul 4 barna, locul 6 paralele (categoria III, nivel 4); CN Echipe Junioare – locul 4  cu echipa CNS Cetate Deva II, al 15-lea punctaj individual, concurand doar la 3 aparate (categoria III, nivel 4)
  • 2009: CN Scolar – locul 3 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 26 individual compus (categoria III)
  • 2008: CN Scolar – locul 15 individual compus (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 28 individual compus (categoria IV, nivel 2)

Galerie foto

  • 2013 CN Maestre, Bucuresti (© Dan Mares)
  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 Krstic & Dzelatovic Memorial Tournament, Novi Sad (© L. Hribar)
  • 2012 Alpen Adria Cup, Klagenfurt (© Alpen Adria Cup)
  • 2012 CN Maestre/ Sperante, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva
  • Individual compus (© Dan Mares)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)
  • Alte Poze (© Tare!)