Feb 072015
 

Sara Luca

Informatii generale

Nume: Sara Luca
Data nasterii: 4 August 2005
Club: CSM Onesti
Antrenori: Ciprian Cretu, Ileana Hrisca
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2014: CN Mica Gimnasta – locul 10 cu echipa CSM Onesti, locul 45 individual compus (categoria III, nivel 1)

Galerie foto

  • 2014 Cupa Nadia Comaneci, Onesti (© Dan Mares)
Mai 192013
 
Ileana Hrisca

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Ileana Hrisca
Data nasterii: 9 Februarie
Antrenoare, arbitra federala
Club: CSM Onesti

Din gimnastele antrenate

  • Isaura Blidari, Daniela Dumitrascu, Rachel Ilie, Monica Negru, Stefania Orzu, Andra Paduraru, Alexandra Parghie, Silvia Zarzu

Galerie foto
(© CSM Onesti foto 1-2, © Dan Mares foto 3-6)

Mai 192013
 
Ileana Hrisca

© Dan Mares

General Info

Name: Ileana Hrisca
Birthday: 9 February
Coach, federal judge
Club: CSM Onesti

Coached gymnasts

  • Isaura Blidari, Daniela Dumitrascu, Rachel Ilie, Monica Negru, Stefania Orzu, Andra Paduraru, Alexandra Parghie, Silvia Zarzu

Photo Gallery
(© CSM Onesti photo 1-2, © Dan Mares photo 3-6)

Feb 052013
 

Gabriela ABabei35

Informatii generale

Nume: Gabriela Ababei
Data nasterii: 17 Iulie 2001
Onesti, Bacau
Club: CSM Onesti
Antrenori:  Ioana Grava (din 2012)
Ileana Hrisca (pana in 2013), Eugen Grosu (pana in 2012)
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate Competitii

  • 2013: CN Echipe Juniore – locul 3 cu echipa CSM Onesti, al 19-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Indiviudal Junioare – locul 19 individual compus (categoria III, nivel 4)
  • 2012: CN Echipe Juniore – al 18-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 15 individual compus (categoria III, nivel 3)
  • 2011: CN Mica Gimnasta – locul 25 individual compus (categoria IV, nivel 2)
  • 2010: CN Mica Gimnasta – locul 8 cu echipa CSM Onesti, locul 43 (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2012 Cupa CSM Onesti (© Dan Mares)
Oct 022012
 
Andra Paduraru

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Andra Paduraru
Data nasterii: 1 Octombrie 2002
Club: CSM Onesti
Antrenori: Ileana Hrisca (din 2013)
Anamaria Zaharia (pana in 2013), Martin Simo (pana in2012)
Status actual: retrasa din gimnastica artistica

Rezultate competitii

  • 2012: CN Mica Gimnasta – locul 21 individual compus (categoria IV, nivel 2)
  • 2011: CN Mica Gimnasta – locul 5 cu echipa CSM Onesti, locul 15 individual compus (categoria IV, nivel 1)
Oct 022012
 

Monica Negru1

Informatii generale

Nume: Monica Negru
Data nasterii: 5 Mai 2002
Onesti, Bacau
Club: CSM Onesti
Antrenori: Ileana Hrisca (din 2013), Ciprian Cretu (din 2014)
Anamaria Zaharia (pana in 2013), Martin Simo (pana in 2012)
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2014: CN Echipe Junioare – locul 3 cu echipa CSM Onesti, al 16-lea punctaj individual (categoria II, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 12 individual compus, locul 6 paralele (categoria II, nivel 4)
  • 2013: CN Echipe Junioare – locul 3 cu echipa CSM Onesti, al 16-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 16 individual compus, locul 5 paralele (categoria III, nivel 3)
  • 2012: CN Mica Gimnasta – locul 1 cu echipa CSM Onesti, locul 11 individual compus, locul 5 barna (categoria IV, nivel 2)
  • 2011: CN Mica Gimnasta – locul 5 cu echipa CSM Onesti, locul 19 individual compus (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2014 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
Oct 022012
 

Daniela Dumitrascu

Informatii generale
Nume: Daniela Dumitrascu
Data nasterii: 11 Noiembrie 2002
Club: CSM Onesti
Antrenori: Ileana Hrisca (din 2013)
Anamaria Zaharia (pana in 2013), Martin Simo (pana in 2012)
Componenta a lotului national de junioare Onesti din 2013
Antrenori lot Onesti: Daniela Maranduca Nicolai, Remus Nicolai, Benoni Pereteanu (coordonator)
Componenta a lotului de junioare Deva din 2014
Antrenori lot Deva: Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator), Ramona Micu, Daniela Maranduca Nicolai, Remus Nicolai, coregraf Corina Dorean
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2014: CN Echipe Junioare – locul 3 cu echipa CSM Onesti, al 5-lea punctaj individual (categoria II, nivel 4)
  • 2013: CN Echipe Junioare – locul 3 cu echipa CSM Onesti, al 2-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 2 individual compus, locul 1 sarituri si paralele, locul 2 sol, locul 5 barna (categoria III, nivel 3)
  • 2012: CN Mica Gimnasta -  locul 1 individual compus, locul 1 sarituri si barna, locul 2 paralele, locul 4 sol (categoria IV, nivel 2); CN Echipe Junioare – al 25-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 23 individual compus (categoria III, nivel 3)
  • 2011: CN Mica Gimnasta – locul 5 cu echipa CSM Onesti, locul 4 individual compus, locul 3 sarituri, locul 2 barna (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2012 Cupa CSM Onesti (© Dan Mares)
  • 2011 Cupa CSM Onesti (© CSM Onesti)
Oct 022012
 
Alexandra Parghie

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Alexandra Parghie
Data nasterii: 25 August 2001
Suceava
Club: CSM Onesti
Antrenori club: Ileana Hrisca, Ioana Grava (2012), Eugen Grosu (pana in 2012)
Componenta a lotului national de junioare Onesti (2013 – 2014)
Antrenori lot Onesti: Daniela Maranduca Nicolai, Remus Nicolai, Benoni Pereteanu (coordonator)
Componenta a lotului de junioare Deva (2014 – 2015)
Antrenori lot Deva: Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator), Ramona Micu, Daniela Maranduca Nicolai, Remus Nicolai, coregraf Corina Dorean
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2014: CN Echipe Junioare – locul 3 cu echipa CSM Onesti, al 15-lea punctaj individual (categoria II, nivel 4)
  • 2013: CN Echipe Junioare – locul 3 cu echipa CSM Onesti, al 12-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Maestre – locul 5 cu echipa CSM Onesti – SCM Bacau, locul 23 individual compus; CN Individual Junioare – locul 11 individual compus, locul 3 sarituri, locul 8 paralele (categoria III, nivel 4)
  • 2012: CN Echipe Junioare – locul 4 (al 14-lea punctaj individual) cu echipa CSM Onesti (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 11 individual compus, locul 7 paralele, locul 8 sariturii si sol (categoria III, nivel 3)
  • 2011: CN Mica Gimnasta –  locul 5 cu echipa CSM Onesti, locul 12 individual compus (categoria IV, nivel 2); CN Echipe Junioare – locul 5 (al 27-lea punctaj individual)cu echipa CSM Onesti (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 21 individual compus (categoria III, nivel 3)
  • 2010: CN Mica Gimnasta – locul 8 cu echipa CSM Onesti, locul 3 individual compus, locul 1 sarituri, locul 5 paralele, locul 8 barna (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2013 CN Maestre, Bucuresti (© Dan Mares)
  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva
  • Individual compus (© Dan Mares)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)
Oct 022012
 

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Rachel Ilie
Data nasterii: 29 Ianuarie 2001
Club: CSM Onesti
Antrenori club: Ileana Hrisca, Ioana Grava (2012), Eugen Grosu (pana in 2012)
Componenta a lotului national de junioare Onesti – 2013
Antrenori lot Onesti: Daniela Maranduca Nicolai, Remus Nicolai, Benoni Pereteanu (coordonator)
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2013CN Echipe Junioare – participare la paralele – al 20-lea punctaj (categoria III, nivel 4)
  • 2012: CN Echipe Junioare – locul 4 cu echipa CSM Onesti, al 11 lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 5 individual compus, locul 3 sarituri, locul 4 barna, locul 7 sol (categoria III, nivel 3)
  • 2011: CN Mica Gimnasta – locul 5 cu echipa CSM Onesti, locul 33 individual compus (categoria IV, nivel 2); CN Echipe Junioare – locul 5 cu echipa CSM Onesti, al 23-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 24 individual compus, locul 2 sarituri (categoria III, nivel 3)
  • 2010: CN Mica Gimnasta  – locul 8 cu echipa CSM Onesti, locul 18 individual compus, locul 7 sarituri (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2012 CN Individual Junioare, Deva
  • Individual compus (© Dan Mares)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)
Oct 022012
 
Stefania Orzu

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Stefania Maria Orzu
Data nasterii: 13 August 2000
Onesti, Bacau
Club: CSM Onesti
Antrenori club: Ioana Grava, Ileana Hrisca
Eugen Grosu (pana in 2012)
Componenta a lotului de junioare Deva (2013-2014)
Antrenori lot Deva: Liliana Cosma (coordonator), Florin Cotutiu, Ramona Micu, Gheorghe Orban, coregraf Corina Dorean
Componenta a lotului olimpic Izvorani (2014-2016)
Antrenori lot olimpic Izvorani: Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Ioan Coroiu, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Adela Popa, Lucian Sandu
Status actual: retrasa din activitate

Rezultate competitii

  • 2015: CN Echipe Junioare – locul 5 cu echipa CSM Onesti, al 10-lea punctaj individual (categoria I, nivel 5); Japan Junior International, Yokohama – locul 13 individual compus, locul 4 barna, locul 5 sol; CN Individual Junioare - locul 10 individual compus (categoria I, nivel 5)
  • 2014L’International Gymnix Junior Cup, Montreal – locul 5 cu echipa Romaniei,  locul 14 individual compus, locul 3 barna; Trofeo Citta di Jesolo - locul 2 cu echipa Romaniei, locul 19 individual compus; CN Senioare – locul 9 individual compus, locul 3 sarituri
  • 2013: CN Echipe Junioare – al 10-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5); CN Maestre – locul 5 cu echipa CSM Onesti – SCM Bacau, locul 20 indiviudal compus; CN Individual Junioare – locul 13 indiviudal compus, locul 5 sol, locul 6 sarituri (categoria II, nivel 5); Coupe Avenir, Malmedy – locul 3 individual compus, locul 2 sarituri si sol, locul 4 paralele (juniors)
  • 2012: CN Echipe Junioare – locul 4 cu echipa CSM Onesti, al 12-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 8 individual compus, locul 3 sol, locul 5 sarituri, locul 6 barna (categoria III, nivel 4); CN Maestre/Sperante – locul 2 cu echipa ASJ Bacau, al 20-lea punctaj individual
  • 2010: CN Mica Gimnasta – locul 8 cu echipa CSM Onesti, locul 49 individual compus (categoria IV, nivel 2)
  • 2009: CN Mica Gimnasta – locul 63 individual compus (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2013 CN Maestre, Bucuresti (© Dan Mares)
  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 CN Maestre/Sperante, Onesti (© Dan Mares foto 1; © CSM Onesti foto 2,3)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva
  • Individual compus (© Dan Mares)
  • Finala la sol (© Dan Mares)
  • 2012 Cupa CSM Onesti (© Dan Mares)
  • 2011 Cupa CSM Onesti (© CSM Onesti)