Aug 122013
 
Maia Pirva

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Maia Andreea Pirva
Anul nasterii: 25 Noiembrie 2004
Club: CSS Steaua Bucuresti
Antrenori: Angela Cacoveanu, Catalina Marchidanu, Gheorghe Neagu, Sebastian Nemes, Eliza Stoica, coregraf Mariana Ristea
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2014: CN Scolar – locul 3 cu echipa CSS 3 Steaua Bucuresti, locul 24 individual compus (categoria III, nivel 2); CN Mica Gimnasta - locul 4 cu echipa CSS 3 Steaua Bucuresti, al 26-lea punctaj indiviudal (categoria III, nivel 2); CN Individual Junioare – locul 25 individual compus (categoria III, nivel 2)
  • 2013: CN Scolar – locul 30 individual compus (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 43 individual compus (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2013 CN Mica Gimnasta, Buzau (© Dan Mares)
  • 2013 CN Scolar, Buzau (© Dan Mares)
Aug 072013
 
Andreea Digniri

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Elena Andreea Digniri
Data nasterii: 30 Iunie 2004
Club: CSA Steaua Bucuresti (din 2015)
CSS Steaua Bucuresti (pana in 2015)
Antrenori: Remus Jivan, Eliza Stoica, Marius Vintila, coregraf Mariana Ristea (CSA Steaua Bucuresti)
Angela Cacoveanu, Catalina Marchidanu*, Sebastian Nemes (CSS Steaua Bucuresti)
* primul antrenor
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2016: CN Echipe Junioare – al 37-lea punctaj individual (categoria II, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 20 individual compus (categoria II, nivel4)
  • 2015: CN Scolar – locul 12 individual compus, locul 5 paralele (categoria II, nivel 3); CN Echipe Junioare – al 20-lea punctaj individual (categoria II, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 15 individual compus (categoria II, nivel 3)
  • 2014: CN Scolar – locul  3 cu echipa CSS Steaua Bucuresti, locul 10 individual compus, locul 8 paralele si barna (categoria III, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 4 cu echipa CSS Steaua Bucuresti, al 20-lea punctaj individual (categoria III, nivel 2); CN Individual junioare – locul 15 individual compus, locul 8 barna (categoria III, nivel 2)
  • 2013: CN Scolar – locul 21 individual compus (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta -  locul 30 individual compus (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2014 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2014 CN Scolar, Buzau (© Dan Mares)
  • 2013 CN Mica Gimnasta, Buzau (© Dan Mares)
  • 2013 CN Scolar, Buzau (© Dan Mares)
Iun 022013
 
Gheorghe Neagu

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Gheorghe Neagu
Antrenor emerit
Club: CSA Steaua Bucuresti

Din gimnastele antrenate

  • Loredana Boboc, Adina Bordeianu, Andreea Ciurusniuc, Daniela Druncea, Alexandra Eremia, Carmen Ionescu, Sandra Izbasa, Izabela Lacatus, Floarea Leonida, Irina Paun, Alina Stanculescu, Silvia Stroescu, Patricia Tiron, Cristina Vrabie
Iun 022013
 
Gheorghe Neagu

© Dan Mares

General Info

Name: Gheorghe Neagu
Honored coach
Club: CSA Steaua Bucharest

Coached gymnasts

  • Loredana Boboc, Adina Bordeianu, Andreea Ciurusniuc, Daniela Druncea, Alexandra Eremia, Carmen Ionescu, Sandra Izbasa, Izabela Lacatus, Floarea Leonida, Irina Paun, Alina Stanculescu, Silvia Stroescu, Patricia Tiron, Cristina Vrabie
Dec 062012
 
Sandra Izbasa

© COSR

Informatii generale

Nume: Sandra Raluca Izbasa
Data nasterii: 18 Iunie 1990
Bucuresti
Club: CSA Steaua Bucuresti
Antrenori club: Angela Cacoveanu, Lia Ceampelea, Gheorghe Neagu, Eliza Stoica, coregraf Mariana Ristea
Componenta a lotului national de junioare Onesti in perioada 2002-2003
Antrenori lot junioare Onesti: Raluca Bugner, Catalin Meran, Daniel Nistor, Livia Ponoran (coordonator), Ovidiu Serban, Marius Vintila, coregraf Crina Purice
Componenta a lotului olimpic din 2004
Antrenori lot olimpic Deva (2004 -2010):  Raluca Bugner (2004-2008), Liliana Cosma, Nicolae Forminte (coordonator), Catalin Meran (2004-2008), Lucian Sandu (din 2005), Marius Vintila, Cotutiu Florin (din 2009), coregraf Valer Puia
Antrenori lot olimpic Izvorani (2010-2012): Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Raluca Bugner, Liliana Cosma (2010), Florin Cotutiu,  Lucian Sandu, Marius Vintila, coregraf Mariana Ristea, coregraf colaborator Adriana Pop
Antrenori lot olimpic Izvorani (2013): Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Ioan Coroiu, Alexandru Militaru, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Adela Popa, Lucian Sandu
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2013: Vitality4Me, Alphen aan den Rijn – locul 2 sol; CN Maestre - locul 3 cu echipa CSA Steaua – CSS 2 Bucuresti, locul 1 sol; Campionatele Mondiale, Antwerp – locul 7 sol

Sandra Izbasa

  • 2012: Bilateral Franta, Cholet – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 2 individual compus; Campionatele Europene, Bruxellesmedalie de aur cu echipa Romaniei, medalie de aur sarituri; Patrulater Rou-Fra-Ger-Ita, Bucuresti – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 2 individual compus; Jocurile Olimpice, Londra medalie de bronz cu echipa Romaniei, locul 5 inidviudual compus, medalie de aur sarituri, locul 8 sol
  • 2011: Internationaux de France, Paris-Bercy (FIG World Cup A, III) – locul 1 sol; Campionatele Europene, Berlin medalii de aur sarituri si sol; Triunghiular Ger–Rou–Sui, Erzingen – locul 1 cu echipa Romaniei; Bilateral Marea Britanie, Lilleshall – locul 2 cu echipa Romaniei
  • 2010: World Cup, Ghent (FIG World Cup A) – locul 1 sol; CN Maestre – locul 1 sarituri si sol, locul 2 barna; Triunghiular Sui-Ger-Rou, Schaffhausen – locul 1 cu echipa Romaniei (prima nota sol); Campionatele Mondiale, Rotterdam – locul 4 cu echipa Romaniei, locul 7 sol;  Gander Memorial, Chiasso – locul 2 individual; Swiss Cup, Zurich – locul 4 in echipa cu Flavius Koczi
  • 2009: Nadia Comaneci Invitational, Oklahoma – loul 1 cu echipa Romaniei, locul 1 individual compus; Trofeo Citta di Jesolo – prima nota barna, a 3-a nota sol; Campionatele Europene, Milano – locul 7 sol

Sandra Izbasa

  • 2008: Bilateral Franta, Rouen – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 2 individual compus; Campionatele Europene, Clermont-Ferrandmedalie de aur cu echipa Romaniei, medalie de aur sol, medalie de argint barna; Turnier der Meister, Cottbus (FIG World Cup) – locul 1 sol, locul 3 barna; Bilateral Marea Britanie, Constanta – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 3 individual compus; Bilateral Marea Britanie, Ispwich –  locul 1 echipa Romaniei, locul 3 individual compus, locul 2 barna, locul 1 sol; CN Maestre – locul 1 cu CSA – CSS 3 Steaua Bucuresti; Mediteraneo Gym Cup, Roma – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 2 individual compus; Jocurile Olimpice, Beijingmedalie de bronz cu echipa Romaniei, locul 8 individual compus, medalie de aur sol; Gander Memorial, Chiasso -locul 1 individual; Swiss Cup, Zurich – locul 2 in echipa cu Flavius Koczi; International Cup, Toyota – locul 4 individual compus, locul 1 sol, locul 2 barna, locul 4 sarituri; Grand Prix di Ginnastica, Milano – locul 1 sol, locul 2 barna; World Cup Final, Madrid (FIG World Cup Final) – locul 3 sol, locul 4 barna
  • 2007: Internationaux de France, Paris Bercy (FIG World Cup) – locul 6 sarituri, locul 5 barna, locul 3 sol; Internationalele Romaniei, Ploiesti – locul 2 individual compus; Campionatele Europene, Amsterdammedalie de argint individual compus, medalie de argint barna, locul 8 sarituri, retrasa din fianala de la sol din cazuza unei accidentari (calificata cu primul punctaj); International (6 natiuni), Civitavecchia  – al 20-lea punctaj individual; CN Maestre – locul 2 cu echipa CSA-CSS 3 Steaua Bucuresti, locul 2 individual compus, locul 1 sol, locul 2 paralele, locul 3 barna, locul 5 sarituri; Campionatele Mondiale, Stuttgartmedalie de bronz cu echipa Romaniei, locul 9 individual compus, locul 8 sol
  • 2006: Internationaux de France, Lyon (FIG World Cup) – locul 3 barna, locul 2 sol; Intenationale Romaniei, Ploiesti: locul 1 individual compus, locul 1 sarituri si sol, locul 2 barna si paralele; Campionatele Europene, Volosmedalie de argint cu echipa Romaniei, medalie de aur sol, medalie de bronz barna, locul 7 sarituri; CN Maestre – locul 1 individual compus, locul 1 sarituri, barna, sol, locul 3 paralele; Bilateral GBR-ROU, Newcastle -  locul 1 cu echipa Romaniei, locul 2 individual compus; Campionatele Mondiale, Aarhus  - locul 4 cu echipa Romaniei, medalie de bronz individual compus, medalie de argint barna, locul 6 sol, locul 8 sarituri; Grand Prix, Glasgow (FIG World Cup)- locul 1 sol, locul 3 barna
  • 2005: Festivalul Olimpic al Tineretului  European, Lignanomedalie de argint cu echipa Romaniei, locul 4 individual compus, medalie de aur sarituri, medalie de argint sol, locul 7 paralele; Junior International, Yokohama – locul 3 individual compus, locul 1 sarituri si sol; CN Maestre – locul 1 cu echipa CSA-CSS 3 Steaua Bucuresti, locul 1 individual compus, locul 1 sarituri si sol, locul 2 paralele; Gander Memorial, Morges – locul 1 individual; Swiss Cup, Zurich – locul 2 in echipa cu Razvan Selariu; CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, locul 1 sarituri, paralele, barna, sol (categoria I)
  • 2004: Campionatele Europene Junioare, Amsterdammedalie de argint cu echipa Romaniei, locul 6 individual compus, medalie de argint sol, locul 4 barna, locul 5 sarituri; CN Maestre/Sperante – locul 1 cu echipa CSA – CSS 3 Steaua Bucuresti, locul 2 individual compus, locul 2 sarituri, paralele si sol, locul 4 barna; CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, locul 1 sarituri, paralele, sol, locul 2 barna (categoria I)
  • 2003: CN Maestre/Sperante – locul 2 cu echipa CSA-CSS 3 Steaua Bucuresti, locul 6 individual compus

Vizitati si Sandra Izbasa online !

Noi 222012
 

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Marta Neagu
Anul nasterii: 2001
Bucuresti
Club: CSA Steaua Bucuresti
Antrenori: Angela Cacoveanu, Gheorghe Neagu, Eliza Stoica, Marius Vintila,  coregraf Mariana Ristea
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2015: CN Echipe Junioare – locul 4 cu echipa CSA Steaua Bucuresti, al 17-lea punctaj indiviudal (categoria I, nivel 5)
  • 2014: CN Echipe Junioare – locul 5 cu echipa CSA Steaua Bucuresti, al 25-lea punctaj indiviudal (categoria II, nivel 4)
  • 2013: CN Echipe Junioare – locul 5 cu echipa CSA Steaua Bucuresti, al 24-lea punctaj indiviudal (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 21 individual compus (categoria III, nivel 4)
  • 2012: CN Mica Gimnasta – locul 19 individual compus (categoria IV, nivel 2)
  • 2011: CN Mica Gimnasta – locul 4 cu echipa CSA Steaua Bucuresti, locul 8 individual compus, locul 1 sol (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2012 Cupa CSM Onesti (© Dan Mares)
Oct 022012
 
Alexandra Vlad

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Alexandra Vlad
Data nasterii: 19 Mai 2003
Bucuresti
Club: CSS Steaua Bucuresti
Antrenori: Angela Cacoveanu, Catalina Marchidanu, Gheorghe Neagu, Eliza Stoica, Marius Vintila,  coregraf Mariana Ristea
Alexandra Eremia (pana in 2012)
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2014: CN Scolar -  locul 3 individual compus, locul 1 sarituri, locul 2 paralele, locul 7 barna (categoria II, nivel 3)
  • 2013: CN Scolar – locul 2 cu echipa CSS 3 Steaua Bucuresti, locul 10 individual compus, locul 6 sol, locul 7 paralele (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 4 cu echipe CSS 3 Steaua Bucuresti, locul 21 individual compus (categoria IV, nivel 2)
  • 2012: CN Scolar – locul 3 cu echipa CSS 3 Steaua Bucuresti, locul 17 individual compus (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 5 cu echipa CSS 3 Steaua Bucuresti, locul 20 individual compus (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2014 CN Scolar, Buzau (© Dan Mares)
  • 2013 CN Mica Gimnasta, Buzau (© Dan Mares)
  • 2013 CN Scolar, Buzau (© Dan Mares)
  • Antrenament de acomodare
  • Concurs
Oct 022012
 
Lisa Marchidanu

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Lisa Marchidanu
Data nasterii: 20 Ianuarie 2004
Bucuresti
Club: CSS Steaua Bucuresti
Antrenori: Angela Cacoveanu, Catalina Marchidanu*, Sebastian Nemes
* primul antrenor
Componenta a Lotului National de Junioare Deva in 2017
Antrenori lot junioare Deva: Raluca Bugner (coordonator), Ramona Micu, Marius Vintila, Florin Uzum
Componenta a Lotului Olimpic Deva din 2018
Antrenori Lot Olimpic Deva: Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator), Adela Popa, Marius Vintila, Florin Uzum

Rezultate competitii

  • 2018: Nadia Comaneci Invitational, Oklahoma – locul 3 individual (Open Optional Session)
  • 2017: CN Echipe Junioare – al 5-lea punctaj individual (categoria II, nivel 4); CN Maestre – locul 4 cu echipa CSA Steaua Bucuresti, locul 9 individual compus, locul 6 sol, locul 7 sarituri; CN Individual Junioare – locul 2 individual compus, locul 1 sarituri, barna si sol, locul 4 paralele (categoria II, nivel 4)
  • 2016: CN Scolar – locul 1 individual compus, locul 1 sarituri si sol, locul 2 paralele si barna (categoria II, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 6 individual compus, locul 2 barna, locul 3 sol (categoria II, nivel 4)
  • 2015: CN Scolar – locul 1 individual compus, locul 1 sarituri, paralele, sol si barna (categoria II, nivel 3); CN Echipe Junioare – al 8-lea punctaj individual (categoria II, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 2 individual compus, locul 2 barna si sol, locul 5 paralele (categoria II, nivel 3).
  • 2014: CN Scolar – locul 3 cu echipa CSS Steaua Bucuresti, locul 1 individual compus, locul 3 sarituri, paralele, sol si barna (categoria III, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 4 cu echipa CSS Steaua Bucuresti, al 3-lea punctaj individual (categoria III, nivel 2); CN Individual Junioare  – locul 1 sol, locul 2 barna, locul 3 sarituri (categoria III, nivel 2).
  • 2013: CN Scolar – locul 2 cu echipa CSS 3 Steaua Bucuresti, locul 1 individual compus, locul 1 sarituri si paralele, locul 2 sol si barna (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 4 cu echipa CSS 3 Steaua Bucuresti, locul 1 individual compus, locul 1 sarituri si barna, locul 2 paralele, locul 4 sol (categoria IV, nivel 1)
  • 2012: CN Scolar – participare HC – al 2-lea punctaj individual (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2014 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • Individual compus
  • Finale pe aparate
  • 2014 Cupa Nadia Comaneci, Onesti (© Dan Mares)
  • 2013 CN Mica Gimnasta, Buzau (© Dan Mares)

 

  • 2013 CN Scolar, Buzau (© Dan Mares)
  • Antrenament de acomodare
  • Concurs
  • 2012 Cupa CSM Onesti (© Dan Mares)
Oct 022012
 
Cristina Isar

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Cristina Isar
Anul nasterii: 2003
Bucuresti
Club: CSS 3 Steaua Bucuresti
Antrenori: Angela Cacoveanu, Alexandra Eremia, Catalina Marchidanu, Gheorghe Neagu, Eliza Stoica, coregraf Mariana Ristea
Status actual: retrasa din gimnastica artistica

Rezultate competitii

  • 2012: CN Scolar – locul 3 cu echipa CSS 3 Steaua Bucuresti, locul 16 individual compus (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 5 cu echipa CSS 3 Steaua Bucuresti, locul 24 individual compus (categoria IV, nivel 1)
Oct 022012
 
Elena Didulescu

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Elena Didulescu
Data nasterii: 26 Februarie 2003
Bucuresti
Club: CSA Steaua Bucuresti
CSS  Steaua Bucuresti (pana in 2014)
Antrenori: Angela Cacoveanu, Catalina Marchidanu, Gheorghe Neagu, Eliza Stoica, Marius Vintila,  coregraf Mariana Ristea
Alexandra Eremia (pana in 2012)
Status actual: retrasa din activitatea de performanta

Rezultate competitii

  • 2013CN Scolar – locul 14 individual compus (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta - locul 25 individual compus (categoria IV, nivel 2)
  • 2012: CN Scolar – locul 3 cu echipa CSS 3 Steaua Bucuresti, locul 25 individual compus, (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 5 cu echipa CSS 3 Steaua Bucuresti, locul 29 individual compus, locul 8 sol (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2013 CN Mica Gimnasta, Buzau (© Dan Mares)
  • 2013 CN Scolar, Buzau (© Dan Mares)