Mai 192013
 
Eugen Grosu

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Eugen Grosu
Data nasterii: 24 Noiembrie
Antrenor
Club: CSM Onesti (pana in 2012)

Din gimnastele antrenate

  • Gabriela Ababei, Isaura Blidari, Rachel Ilie, Stefania Orzu, Alexandra Parghie, Silvia Zarzu
Feb 052013
 

Gabriela ABabei35

Informatii generale

Nume: Gabriela Ababei
Data nasterii: 17 Iulie 2001
Onesti, Bacau
Club: CSM Onesti
Antrenori:  Ioana Grava (din 2012)
Ileana Hrisca (pana in 2013), Eugen Grosu (pana in 2012)
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate Competitii

  • 2013: CN Echipe Juniore – locul 3 cu echipa CSM Onesti, al 19-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Indiviudal Junioare – locul 19 individual compus (categoria III, nivel 4)
  • 2012: CN Echipe Juniore – al 18-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 15 individual compus (categoria III, nivel 3)
  • 2011: CN Mica Gimnasta – locul 25 individual compus (categoria IV, nivel 2)
  • 2010: CN Mica Gimnasta – locul 8 cu echipa CSM Onesti, locul 43 (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2012 Cupa CSM Onesti (© Dan Mares)
Oct 022012
 
Alexandra Parghie

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Alexandra Parghie
Data nasterii: 25 August 2001
Suceava
Club: CSM Onesti
Antrenori club: Ileana Hrisca, Ioana Grava (2012), Eugen Grosu (pana in 2012)
Componenta a lotului national de junioare Onesti (2013 – 2014)
Antrenori lot Onesti: Daniela Maranduca Nicolai, Remus Nicolai, Benoni Pereteanu (coordonator)
Componenta a lotului de junioare Deva (2014 – 2015)
Antrenori lot Deva: Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator), Ramona Micu, Daniela Maranduca Nicolai, Remus Nicolai, coregraf Corina Dorean
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2014: CN Echipe Junioare – locul 3 cu echipa CSM Onesti, al 15-lea punctaj individual (categoria II, nivel 4)
  • 2013: CN Echipe Junioare – locul 3 cu echipa CSM Onesti, al 12-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Maestre – locul 5 cu echipa CSM Onesti – SCM Bacau, locul 23 individual compus; CN Individual Junioare – locul 11 individual compus, locul 3 sarituri, locul 8 paralele (categoria III, nivel 4)
  • 2012: CN Echipe Junioare – locul 4 (al 14-lea punctaj individual) cu echipa CSM Onesti (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 11 individual compus, locul 7 paralele, locul 8 sariturii si sol (categoria III, nivel 3)
  • 2011: CN Mica Gimnasta –  locul 5 cu echipa CSM Onesti, locul 12 individual compus (categoria IV, nivel 2); CN Echipe Junioare – locul 5 (al 27-lea punctaj individual)cu echipa CSM Onesti (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 21 individual compus (categoria III, nivel 3)
  • 2010: CN Mica Gimnasta – locul 8 cu echipa CSM Onesti, locul 3 individual compus, locul 1 sarituri, locul 5 paralele, locul 8 barna (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2013 CN Maestre, Bucuresti (© Dan Mares)
  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva
  • Individual compus (© Dan Mares)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)
Oct 022012
 

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Rachel Ilie
Data nasterii: 29 Ianuarie 2001
Club: CSM Onesti
Antrenori club: Ileana Hrisca, Ioana Grava (2012), Eugen Grosu (pana in 2012)
Componenta a lotului national de junioare Onesti – 2013
Antrenori lot Onesti: Daniela Maranduca Nicolai, Remus Nicolai, Benoni Pereteanu (coordonator)
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2013CN Echipe Junioare – participare la paralele – al 20-lea punctaj (categoria III, nivel 4)
  • 2012: CN Echipe Junioare – locul 4 cu echipa CSM Onesti, al 11 lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 5 individual compus, locul 3 sarituri, locul 4 barna, locul 7 sol (categoria III, nivel 3)
  • 2011: CN Mica Gimnasta – locul 5 cu echipa CSM Onesti, locul 33 individual compus (categoria IV, nivel 2); CN Echipe Junioare – locul 5 cu echipa CSM Onesti, al 23-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 24 individual compus, locul 2 sarituri (categoria III, nivel 3)
  • 2010: CN Mica Gimnasta  – locul 8 cu echipa CSM Onesti, locul 18 individual compus, locul 7 sarituri (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2012 CN Individual Junioare, Deva
  • Individual compus (© Dan Mares)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)
Oct 022012
 
Stefania Orzu

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Stefania Maria Orzu
Data nasterii: 13 August 2000
Onesti, Bacau
Club: CSM Onesti
Antrenori club: Ioana Grava, Ileana Hrisca
Eugen Grosu (pana in 2012)
Componenta a lotului de junioare Deva (2013-2014)
Antrenori lot Deva: Liliana Cosma (coordonator), Florin Cotutiu, Ramona Micu, Gheorghe Orban, coregraf Corina Dorean
Componenta a lotului olimpic Izvorani (2014-2016)
Antrenori lot olimpic Izvorani: Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Ioan Coroiu, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Adela Popa, Lucian Sandu
Status actual: retrasa din activitate

Rezultate competitii

  • 2015: CN Echipe Junioare – locul 5 cu echipa CSM Onesti, al 10-lea punctaj individual (categoria I, nivel 5); Japan Junior International, Yokohama – locul 13 individual compus, locul 4 barna, locul 5 sol; CN Individual Junioare - locul 10 individual compus (categoria I, nivel 5)
  • 2014L’International Gymnix Junior Cup, Montreal – locul 5 cu echipa Romaniei,  locul 14 individual compus, locul 3 barna; Trofeo Citta di Jesolo - locul 2 cu echipa Romaniei, locul 19 individual compus; CN Senioare – locul 9 individual compus, locul 3 sarituri
  • 2013: CN Echipe Junioare – al 10-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5); CN Maestre – locul 5 cu echipa CSM Onesti – SCM Bacau, locul 20 indiviudal compus; CN Individual Junioare – locul 13 indiviudal compus, locul 5 sol, locul 6 sarituri (categoria II, nivel 5); Coupe Avenir, Malmedy – locul 3 individual compus, locul 2 sarituri si sol, locul 4 paralele (juniors)
  • 2012: CN Echipe Junioare – locul 4 cu echipa CSM Onesti, al 12-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 8 individual compus, locul 3 sol, locul 5 sarituri, locul 6 barna (categoria III, nivel 4); CN Maestre/Sperante – locul 2 cu echipa ASJ Bacau, al 20-lea punctaj individual
  • 2010: CN Mica Gimnasta – locul 8 cu echipa CSM Onesti, locul 49 individual compus (categoria IV, nivel 2)
  • 2009: CN Mica Gimnasta – locul 63 individual compus (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2013 CN Maestre, Bucuresti (© Dan Mares)
  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 CN Maestre/Sperante, Onesti (© Dan Mares foto 1; © CSM Onesti foto 2,3)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva
  • Individual compus (© Dan Mares)
  • Finala la sol (© Dan Mares)
  • 2012 Cupa CSM Onesti (© Dan Mares)
  • 2011 Cupa CSM Onesti (© CSM Onesti)
Oct 022012
 
Isaura Silviana Blidari

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Isaura Silviana Blidari
Data nasterii: 1 Iulie 2000
Fundu Moldovei, Suceava
Club: CSM Onesti
Antrenori: Ioana Grava, Eugen Grosu, Ileana Hrisca
Status actual: retrasa din gimnastica artistica (2012)

Rezultate competitii

  • 2012: CN Echipe Junioare – locul 4 cu echipa CSM Onesti, al 14-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4)
  • 2011: CN Echipe Junioare – locul 5 cu echipa CSM Onesti, al 16-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 13 individual compus, locul 8 paralele (categoria III, nivel 3)
  • 2010: CN Mica Gimnasta – locul 8 cu echipa CSM Onesti, locul 53 individual compus (a concurat la doar 3 aparate) (categoria IV, nivel 2)
  • 2009: CN Mica Gimnasta – locul 4 cu echipa CSM Onesti, locul 27 individual compus (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2012 Cupa CSM Onesti (© Dan Mares)
  • 2011 Cupa CSM Onesti (© CSM Onesti)
Oct 022012
 
Anca Horciu

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Anca Horciu
Data nasterii: 28 August 1999
Onesti, Bacau
Club: CSM Onesti
Antrenori club: Doinita Vulcan
Eugen Grosu, Ileana Hrisca, Martin Simo, Anamaria Zaharia
Componenta a lotului national de junioare Onesti in 2010
Antrenori lot Onesti: Martin Simo (coordonator), Carmen Smeu, Tabita Trandafir
Status actual: retrasa din gimnastica artistica (final de 2012)

Rezultate competitii

  • 2012: CN Echipe Junioare – locul 3 cu echipa CSM Onesti, al 13-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5); CN Individual Junioare – locul 9 individual compus, locul 4 sarituri, locul 6 sol, locul 7 barna (categoria II, nivel 5); CN Maestre/Sperante – al 23-lea punctaj individual, locul 8 sarituri
  • 2011CN Echipe Junioare – locul 2 cu echipa CSM Onesti, al 15-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5); CN Individual Junioare – locul 6 individual compus, locul 2 sol, locul 4 paralele, locul 5 barna, locul 7 sarituri (categoria II, nivel 5)
  • 2010: CN Echipe Junioare – locul 3 cu echipa CSM Onesti, al 14-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3)
  • 2009: CN Mica Gimansta – locul 4 cu echipa CSM Onesti, locul 19 individual compus (categoria IV, nivel 2)
  • 2008: CN Mica Gimnasta –locul 31 individual compus (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2012 CN Maestre/Sperante, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva
  • Individual compus (© Dan Mares)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)
  • 2012 Cupa CSM Onesti (© Dan Mares)
Oct 022012
 
Stefana Coman

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Stefana Coman
Data nasterii: 24 Decembrie 1998
Onesti, Bacau
Club: CSM Onesti
Antrenori:  Ioana Grava, Ileana Hrisca
Eugen Grosu (pana in 2012)
Status actual: retrasa

Rezultate competitii

  • 2012: CN Echipe Junioare – locul 3 cu echipa CSM Onesti, al 11-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5); CN Individual Junioare – locul 8 individual compus, locul 4 sol, locul 6 sarituri, locul 8 paralele (categoria II, nivel 5); CN Maestre/Sperante – locul 2 cu echipa ASJ Bacau, al 24-lea punctaj individual compus
  • 2011: CN Echipe Junioare – locul 2 cu echipa CSM Onesti, al 11-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5); CN Maestre/Sperante – locul 3 cu echipa CSM Onesti, locul 11 individual compus; CN Individual Junioare – locul 4 individual compus, locul 1 sol, locul 2 sarituri, locul 7 paralele, locul 8 barna (categoria II, nivel 5)
  • 2010 CN Echipe Junioare – al 13-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 13 individual compus, locul 7 la sarituri (categoria III, nivel 4)
  • 2009: CN Echipe Junioare – al 26-lea punctaj individual (categoria III)
  • 2008CN Mica Gimnasta – locul 4 cu echipa CSM Onesti, locul 14 individual compus, locul 7 barna (categoria IV, nivel 2)

Galerie foto

  • 2012 CN Maestre/Sperante Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 CN Individual  Junioare, Deva
  • Individual compus (© Dan Mares)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)
  • 2012 Cupa CSM, Onesti (© Dan Mares)
Oct 012012
 
Silvia Zarzu

© Grace Chiu

Informatii generale

Nume: Silvia Zarzu
Data nasterii: 16 Decembrie 1998
Onesti, Bacau
Club: CSM Onesti
Antrenori club:  Ileana Hrisca (primul antrenor), Luminita Eftimiu (din 2007), Eugen Grosu (din 2008)
Componenta a lotului national de junioare Onesti in  2010
Antrenori lot junioare Onesti: Martin Simo (coordonator), Carmen Smeu, Tabita Trandafir
Componenta a lotului national de junioare Deva (2011 – 2012)
Antrenori lot junioare Deva: Ramona Micu (2011), Alexandru Militaru, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Gheorghe Orban, Adela Popa, coregraf Corina Dorean
Componenta a lotului olimpic Izvorani/Bucuresti (2013 – 2016)
Antrenori lot olimpic Izvorani/Bucuresti: Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Ioan Coroiu, Alexandru Militaru (2013), Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Adela Popa, Lucian Sandu (coordonator 2016)
Status actual: retrasa din activitate

Rezultate competitii

  • 2016: Triunghiular Bel-Ger-Rou, Mouscron – locul 2 cu echipa Romaniei; Bilateral Spania, Alcorcon – locul 2 cu echipa Romaniei;  Test Event, Rio – locul 7 cu echipa Romaniei; Campionatele Europene, Berna – locul 6 cu echipa Romaniei; CN Maestre – locul 4 cu echipa CSM Onesti, locul 8 individual compus, locul 7 paralele
  • 2015: Trofeo 4 Nazioni, Torino – locul 3 cu echipa Romaniei; Jocurile Europene, Baku – locul 7 cu echipa Romaniei, locul 5 sol; CN Maestre – locul 4 individual compus, locul 2 sol, locul 6 barna; Novara Cup – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 18 individual compus; Campionatele Mondiale, Glasgow- locul 13 cu echipa Romaniei
  • 2014: Trofeo Citta di Jesolo – locul 27 individual compus (3 aparate), Triunghiular Fra-Bel-Rou, Avoine - locul 1 cu echipa Romaniei, locul 12 individual compus (3 aparate); Campionatele Europene, Sofia - medalie de aur cu echipa Romaniei; CN Maestre – locul 10 individual compus, locul 6 sarituri, locul 4 sol; Triunghiular Elvetia-Germania-Romania, Obersiggenthal – locul 2 cu echipa Romaniei, locul 7 sol, locul 8 sarituri; Campionatele Mondiale, Nanning – locul 4 cu echipa Romaniei
  • 2013: Bilateral Fra-Rou, Andrezieux-Boutheon – locul 1 cu echipa Roamniei, locul 3 sol, locul 6 sarituri; CN Echipe Junioare -  al 8-lea punctaj individual (3 aparate), primul punctaj sol (categoria I, nivel 6); Festivalul Olimpic al tineretului European, Utrechtmedalie de bronz cu echipa Romaniei, medalie de bronz sol; CN Maestre - locul 5 cu echipa CSM Onesti – SCM Bacau, locul 5 sarituri, locul 6 sol
  • 2012: Nadia Comaneci International Invitational, Oklahoma – primul loc barna si sol, locul 2 sariituri; Trofeo Citta di Jesolo – locul 4 cu echipa Romaniei (junioare); Bilateral Fra-Rou, Cholet – locul 1 cu echipa Romaniei, a 2-a nota la sol; Campionatele Europene de Junioare, Bruxellesmedalie de bronz cu echipa Romaniei, medalie de argint la sol; CN Echipe Junioare – al 6-lea punctaj individual (categoria I, nivel 6); CN Individual Junioare – locul 7 individual compus (3 aparate), locul 1 sarituri, locul 2 sol (categoria I, nivel 6); CN Maestre/Sperante – locul 2 cu echipa ASJ Bacau, al 7-lea punctaj individual compus, locul 2 sarituri, locul 5 barna si sol
  • 2011: CN Echipe Junioare – al 3-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5), CN Maestre/Sperante – locul 3 cu echipa CSM Onesti, locul 6 individual compus, locul 1 sol, locul 3 barna, locul 5 sarituri; CN Individual Junioare – locul 6 individual compus, locul 1 sol, locul 3 sarituri, locul 5 barna, locul 6 paralele (categoria I, nivel 6); Patrulater Junioare Ita-Fin-Ger-Rou, Capo D’Orlando – locul 2 cu echipa Romaniei
  • 2010: CN Echipe Junioare – al 4-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 4 individual compus, locul 1 sarituri, locul 3 sol, locul 4 barna, locul 8 paralele (categoria III, nivel 4)
  • 2009: CN Echipe Junioare – al 21-lea punctaj individual (categoria III)
  • 2008: CN Mica Gimnasta – locul 4 cu echipa CSM Onesti, locul 21 individual compus, locul 5 barna (categoria IV, nivel 2)

Galerie foto

  • 2013 CN Maestre, Bucuresti (© Dan Mares)
  • 2013 CN Junioare Echipe, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 CN Maestre/Sperante, Onesti
  • Finala pe echipe (© Dan Mares 1, 2; © CSM Onesti 3)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2012 Campionatele Europene, Bruxelles
  • Calificari/Finala pe echipe (© Grace Chiu; © Gymnet.org)
  • Finala la sol (© Els de Nil 2-5, 9; © Grace Chiu 1, 8; © Schreyer 6)
  • 2012 Trofeo Citta di Jesolo (© Stefan Wurzer)
  • 2011 CN Maestre/Sperante, Onesti (© Ela Enea)
  • 2010 CN Individual Junioare, Bacau (© Ionut Branzei)