Noi 302013
 

Bilantul editiei 2013 a traditionalei competitii de la Klagenfurt: aur la echipe (Alisia Botnaru, Denisa Florea, Emanuela Parva), argint la juniori III pentru Alisia Botnaru, aur la juniori II pentru Carmen Ghiciuc, argint la juniori II pentru Olivia Cimpian, aur la junior I pentru Denisa Golgota si argint la juniori I pentru Andreea Ilas!

Cititi mai multe pe site-ul International Gymnast

Oct 022012
 
Emanuela Parva

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Emanuela Adriana Parva
Data nasterii: 25 Ianuarie 1999
Club: CNS Cetate Deva
Antrenori: Gina Gogean, Cristinel Micu
Alexandru Militaru, Luciana Rusan Menciu, Lenuta Slabu, Sorin Tolteanu
Componenta a lotului de junioare Deva din 2014
Antrenori lot Deva: Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator), Ramona Micu, Daniela Maranduca Nicolai, Remus Nicolai, coregraf Corina Dorean
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2014 CN Echipe Junioare – al 3-lea punctaj individual (categoria I, nivel 5); CN Senioare – locul 7 individual compus, locul 5 paralele
  • 2013: CN Scolar – locul 5 individual compus, locul 1 paralele (categoria II, nivel 5); CN Echipe Junioare – al 7-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5); CN Individual Junioare – locul 4 individual compus, locul 2 paralele (categoria II, nivel 5); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 6 indvidual compus ( Juniorinnenstufe)
  • 2012: CN Scolar – locul 4 cu echipa CNS Cetate Deva II, locul 9 individual compus, locul 3 paralele (categoria II, nivel 5); CN Echipe junioare – locul 5 cu echipa Cetate Deva II, al 12-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5); CN Individual Junioare – locul 4 individual compus, locul 3 paralele, locul 4 barna, locul 6 sarituri, locul 7 sol (categoria II, nivel 5); CN Maestre/Sperante – locul 5 cu echipa CNS Cetate Deva II, al 12-lea punctaj individual; Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva (Ioana Nicoara),  locul 10 individual compus (juniorinnenstufe)
  • 2011: CN Scolar – locul 4 individual compus, locul 3 sarituri si paralele, locul 5 barna, locul 6 sol (categoria III, nivel 4); CN Echipe Junioare – al 12-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 5 individual compus, locul 4 paralele, locul 5 barna (categoria III, nivel 4)
  • 2010: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva I, locul 1 individual compus, locul 2 paralele si sol, locul 6 barna (categoria III, nivel 3); DKMT Cup, Deva – locul 3 individual compus (categoria 11-13 ani); CN Echipe Junioare  –  locul 4 cu echipa CNS Cetate Deva II,  al 8-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 14 individual compus (categoria III, nivel 3)
  • 2009: CN Scolar – locul 15 individual compus, locul 3 paralele (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 10 individual compus, locul 8 paralele (categoria IV, nivel 2); CN Echipe Junioare – locul 5 cu echipa CNS Cetata Deva II (al 42-lea punctaj individual – 3 aparate) (categoria III)
  • 2008: CN Scolar – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 11 individual compus, locul 6 barna (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 6 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 23 individual compus (categoria IV, nivel 2)

Galerie foto

  • 2013 CN Echipe, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 Alpen Adria Cup, Klagenfurt (© Alpen Adria Cup)
  • 2012 CN Maestre/Sperante, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)