Feb 072015
 

Sara Luca

Informatii generale

Nume: Sara Luca
Data nasterii: 4 August 2005
Club: CSM Onesti
Antrenori: Ciprian Cretu, Ileana Hrisca
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2014: CN Mica Gimnasta – locul 10 cu echipa CSM Onesti, locul 45 individual compus (categoria III, nivel 1)

Galerie foto

  • 2014 Cupa Nadia Comaneci, Onesti (© Dan Mares)
Iun 032013
 
Ciprian Cretu

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Ciprian Cretu
Data nasterii: 22 Octombrie
Antrenor
Club: CSM Onesti (din 2014)
CS Farul Constanta

Activitate la loturile nationale

  • Lotul de Junioare Onesti (1997-1998, 2015-2016)
  • Lotul Olimpic Deva (1999)

Din gimnastele antrenate

  • Valentina Gondos, Monica Negru, Ioana Oprea (CSM Onesti)
  • Nicole Coman, Roxana Popa, Silvia Sfiringu, Ramona Socarici, Ioana Stanciulescu (CS Farul)
  • Alexandra Barac, Ioana Bondor, Oana Burcezan, Sabina Cojocar, Carmen Ionescu, Olimpia Popa, Lenuta Slabu, Silvia Stroescu (Loturile Nationale)
Ian 232013
 
Silvia Sfiringu

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Silviana Sfiringu
Data nasterii: 1 Septembrie 2004
Constanta
Club: CS Farul Constanta
Antrenori club: Clementa Garabet
Daniela Maranduca Nicolai, Remus Nicolai, coregraf Georgeta Radvan
Componenta a Lotului National de Junioare Onesti (ianuarie-septembrie 2016)
Antrenori Lot National de Junioare Onesti: Raluca Bugner (coordonator), Ciprian Cretu, Ioana Grava, Florin Uzum
Componenta a Lotului National de Junioare Deva (septembrie 2016-2017)
Antrenori Lot National de Junioare Deva: Raluca Bugner (coordonator), Ramona Micu, Marius Vintila, Florin Uzum
Componenta a Lotului Olimpic Deva din 2018
Antrenori Lot Olimpic Deva: Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator), Adela Popa, Marius Vintila, Florin Uzum

Rezultate competitii

  • 2018: Nadia Comaneci Invitational, Oklahoma – locul 2 individual compus (Open Optional Session)
  • 2017: CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CS Farul Constanta, al 2-lea punctaj individual (categoria II, nivel 4); CN Maestre – locul 3 cu echipa CS Farul Constanta, locul 8 individual compus, locul 3 sarituri, locul 7 sol; CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, locul 2 sarituri, paralele, barna, locul 3 sol (categoria II, nivel 4); Top Gym, Charleroi – locul 22 individual compus, locul 6 sol, locul 8 sarituri, locul 8 cu echipa Romania-Seychelles-USA
  • 2016: CN Echipe Junioare – al 6-lea punctaj individual (categoria II, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 11 individual compus, locul 5 sarituri (categoria II, nivel 4)
  • 2015: CN Echipe Junioare – al 10-lea punctaj individual (categoria II, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 3 individual compus, locul 5 sarituri si sol, locul 7 barna, locul 8 paralele (categoria II, nivel 3)
  • 2014CN Scolar – participare HC – al 7-lea punctaj individual (categoria III, nivel 2); CN “Mica Gimnasta” – locul 1 cu echipa CS Farul Constanta, al 6-lea punctaj individual (categoria III, nivel 2); CN Individual Junioare - locul 4 individual compus, locul 4 paralele, locul 6 sol, locul 7 barna (categoria III, nivel 2)
  • 2013: CN Scolar – participare HC – al 16-lea punctaj individual (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 7 cu echipa CS Farul Constanta, locul 12 individual compus, locul 7 sarituri (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2014 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2014 CN Scolar, Buzau (© Dan Mares)
  • 2013 CN Mica Gimnasta, Buzau (© Dan Mares)
  • 2013 CN Scolar, Buzau (© Dan Mares)
  • Antrenamnet de acomodare
  •  Concurs
  • 2013 Cupa CSM Onesti (© Dan Mares)

Silvia Sfiringu