Jun 032013
 
Ancuta Gheorghe Dan

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Ancuta Gheorghe Dan
Data nasterii: 12 Octombrie
Antrenoare, fosta gimnasta de performanta
Club: CSS 2 Bucuresti

Din gimnastele antrenate

  • Anda Butuc, Alina Lungu, Alexandra Mihai, Laura Neacsu

Galerie foto
(© Dan Mares & Puzzlegym.ro)

Jun 032013
 
Ancuta Gheorghe Dan

© Dan Mares

General Info

Name: Ancuta Gheorghe Dan
Birthday: 12 October
Coach, former elite gymnast
Club: CSS 2 Bucharest

Coached gymnasts

  • Anda Butuc, Alina Lungu, Alexandra Mihai, Laura Neacsu

Photo Gallery
(© Dan Mares & Puzzlegym.ro)

Oct 252012
 
Lara Bodnaru Lacatusu

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Lara Gabriela Bodnaru Lacatusu
Data nasterii: 20 Iulie 2004
Bucuresti
Club: CSS 2 Bucuresti
Antrenori: Ancuta Gheorghe-Dan, Liliana Plisca, Stefan Radu
Bianca Abrudean

Rezultate competitii

  • 2014: CN Scolar -  locul 11 individual compus, locul 3 barna (categoria III, nivel 2); CN Mica Gimnasta - 23rd AA score ( categoria III, nivel 2); CN Individual Junioare – locul 20 individual compus (categoria III, nivel 2)
  • 2013: CN Scolar – locul 8 cu echipa CSS 2 Bucuresti, locul 16 individual compus (categoria IV, nivel 1); Danube Stars Cup, Ruse – locul 1 individual compus

Photo Gallery

  • 2013 Danube Stars Cup, Ruse (© CSS 2 Bucharest)
  • 2013 CN Scolar, Buzau (© Dan Mares)
Oct 252012
 
Miriam Hamenni

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Miriam Elisa Hamenni
Data nasterii: 30 August 2004
Bucuresti
Club: CSS 2 Bucuresti
Antrenori: Ancuta Gheorghe-Dan, Liliana Plisca, Stefan Radu
Bianca Abrudean

Rezultate competitii

  • 2014CN Scolar - locul 3 individual compus, locul 1 barna, locul 3 paralele (categoria III, nivel 2); CN Mica Gimnasta - al 4-lea punctaj individual (categoria III, nivel 2); CN Individual Junioare - locul 9 individual compus, locul 5 barna (categoria III, nivel 2)
  • 2013: CN Scolar – locul 8 cu echipa CSS 2 Bucuresti, locul 11 individual compus, locul 3 sol, locul 8 paralele (categoria IV, nivel 1); Danube Stars Cup, Ruse - locul 1 individual compus

Galerie foto

  • 2013 Danube Stars Cup, Ruse (© CSS 2 Bucuresti)
  • 2013 CN Scolar, Buzau (© Dan Mares)
Oct 022012
 

Maria Gruia

Informatii generale

Name: Maria Andreea Gruia
Data nasterii: 30 Decembrie 2002
Bucuresti
Club: CSS 2 Bucuresti
Antrenori:  Bianca Abrudean, Ancuta Gheorghe-Dan, Liliana Plisca

Rezultate competitii

  • 2014: CN Scolar – locul 2 cu echipa CSS 2 Bucuresti, locul 12 individual compus, locul 4 barna (categoria II, nivel 4)
  • 2012: CN Scolar – locul 4 individual compus, locul 1 barna (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2014 CN Scolar, Buzau (© Dan Mares)
  • 2012 (© CSS 2 Bucuresti)
Oct 022012
 
Alexandra Mihai

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Alexandra Maria Mihai
Data nasterii: 4 Septembrie 2001
Bucuresti
Club: CSS 2 Bucuresti
Antrenori club: Bianca Abrudean, Ancuta Gheorghe-Dan, Liliana Plisca
Componenta a lotului de junioare Deva din 2013
Antrenori lot Deva: Liliana Cosma (coordonator 2013-2014), Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator din 2014), Ramona Micu, Daniela Maranduca Nicolai (din 2014), Remus Nicolai (din 2014), Gheorghe Orban (2013), coregraf Corina Dorean

Rezultate competitii

  • 2014Nadia Comaneci International Invitational, Oklahoma – locul 3 cu echipa Romaniei, locul 7 individual compus; CN Scolar – locul 2 cu echipa CSS 2 Bucuresti, locul 1 individual compus, locul 1 barna si sol, locul 3 sarituri, locul 4 paralele (categoria II, nivel 4); CN Echipe Junioare - participare paralele; CN Individual Junioare - locul 3 individual compus, locul 1 sol, locul 5 paralele, locul 6 sarituri;  CN Echipe – locul 4 cu echipa CSS Dinamo – CSS 2 Bucuresti;  Master Massilia, Maerseille – locul 9 cu echipa Romaniei
  • 2013CN Scolar – locul 2 individual compus, locul 1 barna si sol, locul 3 sarituri, locul 5 paralele (categoria III, nivel 4); CN Echipe Junioare – al 3-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Maestre – locul 3 cu echipa CSA Steaua – CSS 2 Bucuresti, locul 21 indiviudal compus, locul 5 barna; CN Individual Junioare – locul 4 individual compus, locul 2 barna, locul 5 sarituri, locul 8 sol (categoria III, nivel 4)
  • 2012: CN Scolar –  locul 3 cu echipa CSS 2 Bucuresti, locul 1 individual compus, locul 1 sarituri si barna, locul 2 paralele, locul 3 sol (categoria III, nivel 3); CN Echipe Junioare – primul punctaj individual (categoria III, nivel 3)
  • 2011: CN Scolar – locul 2 individual compus, locul 1 sarituri, barna si sol, locul 8 paralele (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 1 individual compus, locul 2 sarituri, locul 3 sol, locul 7 barna, locul 8 paralele (categoria IV, nivel 2); CN Echipe Junioare – al 8-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 9 individual compus (categoria III, nivel 3)
  • 2010: CN Scolar – locul 1 cu echipa CSS 2 Bucuresti, locul 1 individual compus, locul 1 sol, locul 3 paralele, locul 6 barna (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 1 cu echipa CSS 2 Bucuresti, locul 1 individual compus, locul 1 sarituri, paralele, barna si sol (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2014 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2013 CN Maestre, Bucuresti (© Dan Mares)
  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2013 CN Scolar, Buzau (© Dan Mares)
  • Antrenament de acomodare
  • 2012 CN Scolar, Buzau (© Gimnastica.net)
  • 2011 CN Echipe Junioare, Deva (© CSS 2 Bucuresti)
  • 2011 CN Mica Gimnasta, Buzau (© CSS 2 Bucuresti)
Oct 022012
 

© CSS 2 Bucuresti

Informatii generale

Nume: Alina Lungu
Data nasterii: 26 Martie 2001
Bucuresti
Club: CSS 2 Bucuresti
Antrenori: Bianca Abrudean, Ancuta Gheorghe-Dan, Liliana Plisca

Rezultate competitii

  • 2014CN Scolar - locul 2 cu echipa CSS 2 Bucuresti, locul 9 individual compus, locul 5 sarituri, locul 8 paralele (categoria II, nivel 4)
  • 2013: CN Scolar – locul 4 paralele, locul 6 sarituri (categoria III, nivel 4)
  • 2012: CN Scolar –  locul 3 cu echipa CSS 2 Bucuresti, locul 6 individual compus, locul 5 paralele, locul 7 barna, locul 8 sol (categoria III, nivel 3); CN Echipe Junioare – al 21-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 16 individual compus (categoria III, nivel 3)
  • 2011: CN Scolar – locul 4 individual compus, locul 2 paralele, locul 3 sarituri si sol (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 8 individual compus, locul 4 sarituri, locul 6 paralele, locul 8 sol (categoria IV, nivel 2)
  • 2010: CN Scolar – locul 1 cu echipa CSS 2 Bucuresti, locul 5 individual compus, locul 3 barna (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 1 cu echipa CSS 2 Bucuresti, locul 5 individual compus, locul 5 sarituri (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2012 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
Oct 022012
 
Anda Mihaela Butuc

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Anda Mihaela Butuc
Data nasterii: 21 Iunie 2000
Bucuresti
Club: CS Dinamo Bucuresti (din 2014)
CSS 2 Bucuresti
Antrenori club: Bianca Abrudean, Ancuta Gheorghe-Dan, Liliana Plisca
Componenta a lotului national de junioare Deva din 2011
Antrenori lot Deva: Alexandru Militaru, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Gheorghe Orban (coordonator), Adela Popa,  coregraf Corina Dorean
Componenta a lotului olimpic Izvorani din 2013
Antrenori lot olimpic Izvorani: Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Ioan Coroiu, Alexandru Militaru (2013), Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Adela Popa, Lucian Sandu

Rezultate competitii

  • 2014Triunghiular Fra-Bel-Rou, Avoine - locul 1 cu echipa Romaniei, locul 15 individual compus; Trofeo Citta di Jesolo - locul 2 cu echipa Romaniei, locul 12 individual compus, locul 4 paralele; Campionatele Europene de Junioare, Sofia - medalie de bronz cu echipa Romaniei, locul 6 barna; CN Senioare - locul 11 individual compus, locul 8 paralele
  • 2013: Nadia Comaneci International Invitational, Oklahoma - locul 8 cu echipa Romaniei, locul 1 barna; CN Maestre - 3rd locul 3 cu echipa CSA Steaua – CSS2 Bucuresti, locul 8 individual compus, locul 3 barna, locul 5 paralele; CN Echipe Junioare – locul 1 individual compus, locul 2 paralele si barna (categoria II, nivel 5)
  • 2012: CN Scolar – locul 3 cu echipa CSS 2 Bucuresti, locul 1 barna, locul 2 paralele (categoria III, nivel 4); CN Echipe Junioare – primul punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 3 paralele – singura participare (categoria III, nivel 4); CN Maestre/Sperante – locul 2 barna, locul 4 paralele; Tournoi International de Gymnastique d’Arques - locul 1 cu echipa Romaniei (Cristina Vrabie), locul 3 individual compus, locul 1 barna, locul 3 paralele (age group 1)
  • 2011: CN Scolar – locul 4 individual compus, locul 1 paralele si sol, locul 5 barna (categoria III, nivel 3); CN Echipe Junioare – primul punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 4 individual compus, locul 4 barna, locul 6 paralele (categoria III, nivel 3)
  • 2010: CN Scolar – locul 1 cu echipa CSS 2 Bucuresti, locul 2 individual compus, locul 1 paralele si barna, locul 3 sol (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 1 cu echipa CSS 2 Bucuresti, locul 2 individual compus, locul 2 paralele, locul 3 barna, locul 5 sol (categoria IV, nivel 2); CN Echipe Junioare – al 9 lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 10 individual compus, locul 1 paralele, locul 8 barna (categoria III, nivel 3)
  • 2009: CN Scolar – locul 1 individual compus, locul 1 paralele si sol, locul 3 sarituri si barna (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 2 individual compus, locul 2 paralele si sol, locul 3 sarituri si barna (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2013 CN Maestre, Bucuresti (© Dan Mares)
  • 2012 Tournoi International de Gymnastique d’Arques
  • Competitia pe echipe/ Individual compus (© Benoit Bonatre)
  • Finalele pe aparate (© Benoit Bonatre)
  • 2012 CN Maestre/Sperante, Onesti
  • Finala pe echipe (© Dan Mares)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)
  • 2011 CN Individual Junioare, Focsani(© CSS 2 Bucuresti)
  • 2010 CN Individual Junioare, Bacau (© Ionut Branzei)
Oct 012012
 
Laura Neacsu

© CSS2 Bucuresti

Informatii generale

Nume: Laura Neacsu
Data nasterii: 20 Octombrie 1997
Bucuresti
Club: CSS 2 Bucuresti
Antrenori: Bianca Abrudean, Ancuta Gheoghe-Dan, Liliana Plisca
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2013: CN Scolar – locul 7 individual compus, locul 2 sarituri, locul 4 paralele, locul 5 sol (categoria I, nivel 6)
  • 2012: CN Scolar – locul 5 individual compus, locul 3 sarituri, locul 4 paralele, locul 5 barna si sol (categoria I, nivel 6)
  • 2011: CN Scolar – locul 4 individual compus, locul 3 paralele, locul 4 sarituri, barna si sol (categoria I, nivel 6)
  • 2010: CN Echipe junioare – locul 6 cu echipa CSS 2 Bucuresti, al 22-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4)
  • 2009: CN Scolar locul 19 individual compus, locul 3 sol (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 31 individual compus, locul 10 sol
  • 2008CN Scolar – locul 4 cu echipa CSS 2 Bucuresti, locul 15 individual compus, locul 3 barna (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto
© CSS2 Bucuresti