Oct 012012
 


Informatii generale

Nume: Paula Cristina Tudorache
Data nasterii: 23 Decembrie 1998
Bucuresti
ClubCS Dinamo Bucuresti  (din 2010)
CSS 7 Dinamo Bucuresti (2004-2010)
Antrenor club: Anca Draghici, Adriana Musat, Dan Potra in colaborare cu Valentin Frunzac, coregraf Alexandra Tudorache
Componenta a lotului national de junioare Deva (2011 – 2012)
Antrenori lot Deva: Ramona Micu (2011), Alexandru Militaru, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Gheorghe Orban (coordonator), Adela Popa, coregraf Corina Dorean
Componenta a lotului olimpic Izvorani din 2013
Antrenori lot olimpic Izvorani: Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Ioan Coroiu, Alexandru Militaru (2013), Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Adela Popa, Lucian Sandu

Rezultate competitii

  • 2014: CN Maestre -  locul 4 individual compus, locul 4 paralele, locul 4 barna, locul 6 sol; Triunghiular Sui-Ger-Rou, Obersiggenthal – locul 2 cu echipa Romaniei; Campionatele Mondiale, Nanning – locul 4 cu echipa Romaniei
  • 2013: L’International Gymnix – Coupe Junior, Montreal – locul 7 cu echipa Romaniei, locul 11 individual compus, locul 5 barna, locul 6 paralele; Triunghiular Ger-Rou-SUA, Chemnitz – locul 3 cu echipa Romaniei, locul 7 individual junioare; CN Maestre – locul 2 cu echipa Dinamo Bucuresti, locul 4 paralele; CN Individual Junioare – locul 2 individual compus, locul 1 paralele, locul 3 sarituri, barna, sol (categoria I, nivel 6)
  • 2012: Nadia Comaneci International Invitational, Oklahoma – locul 2 individual compus si paralele; City of Jesolo Trophy – locul 4 cu echipa Romaniei (junioare); Bilateral Franta- Romania, Cholet – locul 1 cu echipa Romaniei, a 4-a nota la barna; Campionatele Europene de Junioare, Bruxellesmedalie de bronz cu echipa Romaniei; CN Echipe Junioare – a 6-a nota la paralele (categoria I, nivel 6); CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, locul 2 paralele, locul 3 barna, locul 4 sarituri si sol (categoria I, nivel 6); CN Maestre/Sperante – al 3-lea punctaj individual compus, locul 3 paralele, locul 6 barna, locul 6 sol; Tournoi International de Gymnastique d’Arques – locul 5 cu echipa Romaniei (Anamaria Ocolisan), locul 7 individual compus, locul 2 barna (juniors)
  • 2011: CN Echipe Junioare – al 2-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5); CN Maestre/Sperante – locul 5 individual compus, locul 5 paralele, locul 6 sarituri si barna, locul 7 sol; CN Individual Junioare – locul 4 individual compus, locul 3 paralele si barna, locul 6 sarituri si sol (categoria I, nivel 6); Patrulater Junioare Ita-Fin-Ger-Rou, Capo D’Orlando – locul 2 cu echipa Romaniei, locul 9 individual compus; Top-Gym, Charleroi – locul 14 individual compus, locul 4 cu echipa  Canada-Franta-Romania, locul 2 barna, locul 12 paralele
  • 2010: CN Scolar – locul 6 individual compus, locul 2 barna, locul 3 sol, locul 4 paralele (categoria III, nivel 4); CN echipe Junioare – al 10-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Individual junioare – locul 7 individual compus, locul 5 barna, locul 8 sol (categoria III, nivel 4)
  • 2009: CN Echipe Junioare – al 37-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3)
  • 2008: CN Scolar – locul 1 cu echipa CSS7-CS Dinamo Bucuresti, locul 5 individual compus, locul 3 sarituri, barna si sol  (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 2 cu echipa CSS7-CS Dinamo Bucuresti,  locul 2 individual compus, locul 2 sol (categoria IV, nivel 1)
  • 2007: CN Mica Gimnasta – locul 7 cu echipa CSS7-CS Dinamo Bucuresti, locul 22 individual compus (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2013 CN Maestre, Bucuresti (© Dan Mares)
  • 2013 Triunghiular Ger-Rou-SUA, Chemnitz (© Martina Eggeling, Stefan Wurzer)
  • 2012 Tournoi International de Gymnastique d’Arques
  • Competitia pe echipe/Individual compus (© Benoit Bonatre)
  • Finalele pe aparate (© Benoit Bonatre)
  • 2012 CN Maestre/Sperante, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva
  • Individual compus (© Dan Mares)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)
  • 2012 Campionatele Europene de Junioare, Bruxelles Gymnet.org)
  • 2011 Top Gym, Charleroi (© Anne Vanderstraeten)
  • 2011 CN Maestre/Sperante, Onesti (© Ela Enea)
  • 2010 CN Individual Junioare, Bacau (© Ionut Branzei)

 

Oct 012012
 
Diana Teodoru

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Diana Andreea Teodoru
Data nasterii: 26 Noiembrie 1998
Iasi
Club: SCM Bacau
Antrenori club: Corneliu Agop, Vasilica Agop
Componenta a lotului national de junioare Onesti in 2010
Antrenori lot Onesti: Martin Simo (coordonator), Carmen Smeu, Tabita Trandafir
Componenta a lotului national de junioare Deva (2011 – 2012)
Antrenori lot Deva: Ramona Micu (2011), Alexandru Militaru, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Gheorghe Orban (coordonator), Adela Popa, coregraf Corina Dorean
Componenta a lotului olimpic Izvorani  (2013 – 2014)
Antrenori lot olimpic Izvorani: Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Ioan Coroiu, Alexandru Militaru, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Adela Popa, Lucian Sandu

Rezultate competitii

  • 2014: Triunghiular Fra-Bel-Rou, Avoine – locul 10 individual compus
  • 2013: Triunghiular Ger-Rou-SUA, Chemnitz – locul 3 cu echipa Romaniei, locul 10 individual junioare; Bilateral Fra-Rou, Andreziuex-Boutheon -  locul 1 cu echipa Romaniei, locul 11 individual compus;  CN Echipe Junioare – al 2-lea punctaj individual (categoria I, nivel 6); CN Maestre – locul 5 cu echipa CSM Onesti – SCM Bacau, locul 11 individual compus, locul 7 sarituri; CN Individual Junioare – locul 4 individual compus, locul 2 sarituri si sol, locul 4 paralele, locul 5 barna (categoria I, nivel 6)
  • 2012: Bilateral Franta, Cholet - al 12-lea punctaj individual (3 aparate); CN Echipe Junioare – al 2-lea punctaj individual (categoria I, nivel 6); CN Individual Junioare – locul 2 individual compus, locul 1 sol, locul 2 sarituri, locul 3 paralele, locul 4 barna (categoria I, nivel 6); CN Maestre/Sperante – locul 2 cu echipa ASJ Bacau, al 15-lea punctaj individual compus, locul 6 paralele; Top Gym, Charleroi – locul 5 cu echipa  Romania-Ucraina, locul 12 individual compus, locul 3 paralele, locul 8 sol
  • 2011: CN Echipe Junioare – al 5-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5); CN Maestre/Sperante – locul 3 cu echipa CSM Onesti, locul 8 individual compus, locul 7 paralele si sol ; CN Individual Junioare – locul 2 paralele (categoria II, nivel 5)
  • 2010: CN Echipe Junioare – al 11-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 9 individual compus, locul 3 sarituri, locul 6 sol (categoria III, nivel 4)
  • 2009: CN Echipe Junioare – locul 4 cu echipa SCM Bacau, locul 36 individual compus (categoria III)
  • 2008: CN Mica Gimnasta – locul 3 cu echipa SCM Bacau, locul 20 individual compus (categoria IV, nivel 2)
  • 2007: CN Mica Gimnasta – locul 7 cu echipa SCM Bacau, locul 21 individual compus (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2013 CN Maestre, Bucuresti (© Dan Mares)
  • 2013 CN Echipe, Onesti (© Dan Mares)
  • 2013 Triunghiular Ger-Rou-SUA, Chemnitz (© Martina Eggeling)
  • 2012 Top Gym, Charleroi
  • Individual compus (© Pierre Mertens)
  • Finalele pe aparate (© Pierre Mertens)
  • 2012 CN Maestre/Sperante, Onesti
  • Finala pe echipe (© CSM Onesti 2-3; © Dan Mares 1)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva
  • Individual compus (© Dan Mares)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)
  • 2011 CN Meastre/Sperante, Onesti (© Ela Enea)
  • 2010 CN Individual Junioare, Bacau (© Ionut Branzei)

 

 

Oct 012012
 

© Stefan Wurzer

Informatii generale

Nume: Alina Stefania Stanila
Data nasterii: 27 Decembrie 1997
Aninoasa/Petrosani, Hunedoara
Club: CNS Cetate Deva
Antrenori club: Mirela Dicu, Alexandru Militaru, Lenuta Slabu, Sorin Tolteanu
Componenta a lotului national de junioare Deva (2011- 2012)
Antrenori lot junioare: Ramona Micu (2011), Alexandru Militaru, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Gheorghe Orban (coordonator), Adela Popa, coregraf Corina Dorean
Membra a Lotului Olimpic Izvorani din 2013
Antrenori Lot Olimpic: Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Ioan Coroiu, Alexandru Militaru (2013), Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Adela Popa, Lucian Sandu
Componenta a lotului national Deva in 2016
Antrenori lot Deva: Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator) Ramona Micu, Daniela (Maranduca) Nicolai, Remus Nicolai, coregraf Corina Dorean
Status actual: retrasa din activitatea de performanta

Rezultate competitii

  • 2014Triunghiular Fra-Bel_Rou, Avoine - locul 1 cu echipa Romaniei, locul 3 individual compus; Campionatele Europene, Sofiamedalie de aur cu echipa Romaniei; CN Maestre – locul 2 individual compus, locul 3 sarituri si sol, locul 8 barna; Triunghiular Sui-Ger-Rou, Obersiggenthal – locul 2 cu echipa Romaniei, locul 5 individual compus; Campionatele Mondiale, Nanning – locul 4 cu echipa Romaniei; locul 19 individual compus; CN Echipe – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva
  • 2013: CN Maestre – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva I, locul 5 individual compus, locul 4 sarituri, locul 5 sol, locul 8 barna si paralele; Campionatele Mondiale, Antwerp – locul 54 barna, locul 39 sol – calificari; Master Massilia Cup – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 21 individual compus
  • 2012: Trofeo Citta di Jesolo – locul 4 cu echipa Romaniei, locul 11 individual compus (junioare); Bilateral Fra-Rou, Cholet – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 1 individual compus (junioare); Campionatele Europene de Junioare, Bruxelles medalie de bronz cu echipa Romaniei, medalie de argint la sarituri, locul 12  individual compus; CN Echipe Junioare –locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, primul punctaj individual (categoria I, nivel 6); CN Individual Junioare – locul 1 paralele si barna (categoria I, nivel 6); CN Maestre/Sperante – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva I, al 4-lea punctaj individual, locul 1 sarituri si paralele, locul 3 barna
  • 2011: Nadia Comaneci International Invitational, Oklahoma - locul 2 cu echipa Romaniei, locul 5 individual compus; Bilateral Marea Britanie, Lileshall – locul 1 cu echipa Romanaiei (junioare); CN Individual Junioare – locul 3 individual compus, locul 1 paralele, locul 2 sarituri, locul 3 sol, locul 6 barna (categoria I, nivel 6); Patrulater Junioare Ita-Fin-Ger-Rou, Capo D’Orlando – locul 2 cu echipa Romaniei, locul 13 individual compus; Top-Gym, Charleroi –locul 18 individual compus, locul 4 cu echipa mixta Canada- Franta- Romania, locul 4 sol, locul 7 sarituri
  • 2010CN Scolar –locul 2 individual compus, paralele si sol, locul 1 barna, locul 2 sol, locul 3 paralele (categoria II, nivel 5); DKMT Cup International, Deva – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 6 individual compus; CN Individual Junioare – locul 2 individual compus, locul 5 la paralele, barna si sol, locul 7 la sarituri (categoria II, nivel 5); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva (Anamaria Ocolisan), locul 3 individual compus (Juniorinnenstufe)
  • 2009CN Scolar - locul 1 cu echipa  CNS Cetate Deva, locul 13 individual compus (categoria III); CN Echipe Junioare - locul 2  cu echipa  CNS Cetate Deva, al 8-lea punctaj individual (categoria III); CN Individual Junioare – locul 9 individual compus, locul 4 paralele, locul 7 sol (categoria III)
  • 2008CN Scolar - locul 3 cu echipa  CNS Cetate Deva, locul 13 individual compus (categoria III); CN Echipe Junioare - locul 4  cu echipa  CNS Cetate Deva II, al 28-lea punctaj individual (categoria III); CN Individual Junioare – locul 27 individual compus (categoria III)
  • 2007: CN Mica Gimnasta – locul 4 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 31 individual compus (categoria IV, nivel 2)

Galerie foto

  • 2013 CN Maestre, Bucuresti (© Dan Mares)
  • 2013 CM Antwerp (© Els de Nil)
  • 2013 Master Massilia (© Stefan Wurzer)
  • 2012 CN Maestre/Sperante, Onesti
  • Finala pe echipe (© Dan Mares)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva
  • Individual compus (© Dan Mares)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)
  • 2012 Campionatele Europene de Junioare, Bruxelles
  • Calificari/Finala pe echipe (© Els de Nil 1-4; © Grace Chiu 5; © Gymnet.org)
  • Individual compus (© Mediafax 1; © Romanian Gymnastics Fans 2-3)
  • Finala la sarituri (© Els de Nil 1, 2; © Radio Resita 3)
  • 2012 Trofeo Citta di Jesolo (© Stefan Wurzer)
  • 2011 Top Gym, Charleroi (© Anne Vanderstraeten)
Oct 012012
 
Maria Rauta

© Stefan Wurzer

Informatii generale

Nume: Maria Rauta
Data nasterii: 17 Iulie 1997
Focsani, Vrancea
Club: CSSG Focsani
Antrenori club: Adriana Lescovar, Carmen Smeu
Componenta a lotului national de junioare Deva (2009-2012)
Antrenori lot junioare Deva: Ramona Micu (pana in 2011), Alexandru Militaru (din 2011), Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan,  Gheorghe Orban (coordonator), Adela Popa, coregraf  Corina Dorean
Status actual: retrasa din gimnastica artistica (decembrie 2012)

Rezultate competitii

  • 2012: Nadia Comaneci International Invitational, Oklahoma - locul 3 individual compus, locul 2 la sarituri, locul 3 la barna si sol; Trofeo Cita di Jesolo – locul 4 cu echipa Romaniei, locul 19 individual compus (junioare); CN Echipe Junioare – locul 2 cu echipa  CSSG Focsani, al 2-lea punctaj individual (categoria I, nivel 6); CN Maestre/Sperante – locul 3 cu echipa CSSG Focsani, al 6-lea punctaj individual compus, locul 4 barna
  • 2011:  Bilateral Marea Britanie, Lileshall – locul 1 cu echipa Romanaiei (junioare); CN Individual Junioare –locul 5 individual compus, locul 1 barna, locul 3 paralele, locul 4 sarituri, locul 5 sol (categoria I, nivel 6); CN Maestre/Sperante – locul 1 individual compus, locul 2 paralele, locul 4 sarituri, locul 5 sol, locul 7 barna
  • 2010CN Echipe Junioare – locul 2 cu echipa CSSG Focsani, al 4-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5); CN Maestre/Sperante – locul 10 individual compus, locul 7 sarituri, locul 8 paralele; CN Individual Junioare – locul 3 individual compus, locul 2 la paralele si barna, locul 3 la sarituri, locul 4 la sol (categoria II, nivel 5);  Elite Gym Massilia – locul 7 cu echipa Romaniei, locul 20 individual compus; Bumbo Cup, South Africa – locul 9 individual compus
  • 2009: CN Scolar -  locul 4 individual compus, locul 1 barna, locul 3 sarituri (categoria III); CN Echipe Junioare - al 7-lea punctaj individual (categoria III); CN Individual Junioare – locul 1 la individual compus, barna si sol (categoria III)
  • 2008CN Individual Junioare – in afara concursului al 24-lea punctaj individual compus (categoria III)
  • 2007: CN Mica Gimnasta – locul 6 individual compus, locul 3 sarituri si sol, locul 7 barna (cat IV, nivel 2)
  • 2006: CN Scolar – locul 6 cu echipa CSSG Focsani, locul 40 individual compus (categoria IV), CN Mica Gimnasta – locul 8 cu echipa CSSG Focsani, locul 42 individual compus (categoria IV)

Galerie foto

  • 2012 CN Maestre/Sperante, Onesti
  • Finala pe echipe (© Dan Mares)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)
  • 2011 CN Maestre/Sperante, Onesti
  • Finala pe echipe (© Dan Mares)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)
  • 2010 Elite Gym Massilia (© Stefan Wurzer)
Oct 012012
 
Ana Maria Ocolisan

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Anamaria Ocolisan
Data nasterii: 10 Decembrie 1997
Calan, Hunedoara
Club: CNS Cetate Deva
Antrenori club: Alexandru Militaru, Lenuta Slabu, Sorin Tolteanu
Componenta a lotului national de junioare Deva (2011 – 2012)
(activitate sportiva intrerupta in a doua parte a  anului 2011)
Antrenori lot junioare: Ramona Micu (2011), Alexandru Militaru, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Gheorghe Orban (coordonator), Adela Popa, coregraf Corina Dorean
Componenta a lotului olimpic Izvorani din 2013 -2016
Antrenori lot olimpic Izvorani: Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Ioan Coroiu, Alexandru Militaru, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Adela Popa, Lucian Sandu
Componenta a Lotului Olimpic Deva din 2016
Antrenori Lot Olimpic Deva: Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator), Daniela Maranduca Nicolai (2016-2017), Remus Nicolai (2016-2017), Adela Popa, Marius Vintila (din 2018), Florin Uzum (din 2018)

Rezultate competitii

  • 2017: Cupa Mondiala Doha (FIG Challenge Cup, CIII) – locul 16 paralele, locul 14 barna, locuol 15 sol in calificari
  • 2016: Campionatele Europene, Berna – locul 6 cu echipa Romaniei
  • 2015: Trofeo 4 Nazioni, Torino – locul 3 cu echipa Romaniei, locul 10 individual compus; CN Maestre – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva I, locul 2 individual compus, locul 3 barna, locul 4 sol, locul 5 paralele; Novara Cup – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 9 individual compus; Campionatele Mondiale, Glasgow – accidentata inaintea calificarilor
  • 2014: CN Maestre – locul 5 individual compus, locul 3 sarituri, locul 3 paralele; Triunghiular Germania-Elvetia, Obbersiggenthal - locul 2 cu echipa Romaniei, locul 9 individual compus; Campionatul Mondial, Nanning - locul 4 cu echipa Romaniei; CN Echipe – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva II; Memorialul Blume, Barcelona – locul 10 individual compus
  • 2013CN Echipe Junioare – primul punctaj individual (categoria I, nivel 6); CN Maestre – locul 4 cu echipa CNS Cetate Deva II, locul 7 individual compus, locul 1 sarituri, locul 7 barna; CN Individual Junioare – al2-lea punctaj individual, al 2-lea punctaj sarituri, paralele si sol, al 7-lea punctaj barna – participare HC (categoria I, nivel 6); Master Massilia Cup – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 9 individual compus, locul 5 sarituri
  • 2012: CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa  CNS Cetate Deva, al 2-lea punctaj individual (categoria I, nivel 6); CN Individual Junioare – locul 3 individual compus, locul 2 barna, locul 3 sarituri, paralele si sol (categoria I, nivel 6)); CN Maestre/Sperante – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva I, al 2-lea punctaj individual compus, locul 1 sol, locul 3 sarituri, locul 5 paralele; Top Gym, Charleroi – locul 5 cu echipa Romania-Ucraina, locul 14 individual compus, locul 3 sarituri, locul 4 barna; Tournoi International de Gymnastique d’Arques – locul 5 cu echipa Romaniei (Paula Tudorache), locul 6 individual compus, locul 4 sol, locul 5 barna si sarituri
  • 2011: Nadia Comaneci International Invitational, Oklahoma  - locul 3 individual compus, locul 2 cu echipa Romaniei;  Bilateral Marea Britanie, Lilleshall – locul 1 cu echipa Romaniei; Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 5 individual compus (juniorinnenstufe)
  • 2010CN Scolar – locul 1 individual compus, paralele si sol, locul 3 sarituri si barna (categoria II, nivel 5); DKMT Cup International, Deva – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 4 individual compus; CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, al 3-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5);  CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, sarituri si paralele, locul 2 la sol (categoria II, nivel 5); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva (+ Stefania Stanila), locul 8 individual compus (juniorinnenstufe)
  • 2009CN Echipe Junioare - locul 2 cu echipa  CNS Cetate Deva, al 4-lea punctaj individual (categoria III), CN Individual Junioare – locul 4 individual compus, locul 1 paralele, locul 5 sarituri (categoria III); Gajdose Memorial, Brno – locul 1 in echipa mixta cu Smigoc Miha (Slo), locul 2 individual compus
  • 2008CN Scolar - locul 3 cu echipa  CNS Cetate Deva, locul 14 individual compus si locul 7 la paralele (categoria III); CN Echipe Junioare - locul 2 cu echipa  CNS Cetate Deva I, al 27-lea punctaj individual (categoria III); CN Individual Junioare – locul 15 individual compus, locul 5 paralele (categoria III)
  • 2007: CN Mica Gimnasta – locul 4 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 30 individual compus (cat IV, nivel 2)

Galerie foto

  • 2013 CN Maestre, Bucuresti (© Dan Mares)
  • 2013 CN Echipe, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 Tournoi International de Gymnastique d’Arques
  • Competitia pe echipe/Individual compus (© Benoit Bonatre)
  • Finalele pe aparate (© Benoit Bonatre)
  • 2012 Top Gym, Charleroi
  • Individual compus (© Pierre Mertens)
  • Finalele pe aparate (© Pierre Mertens)
  • 2012 CN Maestre/Sperante, Onesti
  • Finala pe echipe (© Dan Mares)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva
  • Individual Compus (© Dan Mares)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)
  • 2010 CN Individual Junioare, Bacau (© Ionut Branzei)
  • 2009 Gajdose Memorial, Brno (© Peter Dieleman)
  • 2009 CN Individual Junioare, Deva (© Monagym)
Oct 012012
 
Bianca Ciobanu

© Stefan Wurzer

Informatii generale

Nume: Bianca Paula Ciobanu
Data nasterii: 29 Iunie 1998
Bucov, Prahova
Club: CS Petrolul Ploiesti
Antrenori club: Livia Costache, Doina Olaru, Camelia Radulescu, Gabriela Tavaru
Componenta a lotului national de junioare Onesti in 2010
Antrenori lot Onesti: Martin Simo (coordonator), Carmen Smeu, Tabita Trandafir
Componenta a lotului national de junioare Deva (2011-2012)
Antrenori lot Deva: Ramona Micu (2011), Alexandru Militaru, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Gheorghe Orban, Adela Popa, coregraf Corina Dorean
Status actual: retrasa din gimnastica artistica

Rezultate competitii

  • 2012: Nadia Comaneci International Invitational, Oklahoma  – locul 3 paralele; Trofeo Cita di Jesolo – locul 4 cu echipa Romaniei, locul 18 individual compus – concurand la 3 aparate, locul 3 la barna (junioare); CN Echipe Junioare – al 12-lea punctaj individual- concurand la 3 aparate, cea mai mare nota din concurs la barna, 15.00 (categoria I, nivel 6)
  • 2011: CN Echipe Junioare  - primul punctaj individual (categoria II, nivel 5); CN Maestre/Sperante - locul 2 individual compus, locul 1 paralele si barna, locul 3 sol si sarituri; CN Individual Junioare locul 2 individual compus (categoria I, nivel 6)
  • 2010CN Echipe Junioare – al 3-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4)
  • 2009CN Echipe Junioare - al 15-lea punctaj individual (categoria III); CN Individual Junioare – locul 4 paralele (categoria III)
  • 2008CN Mica Gimnasta – locul 5 cu echipa CS Petrolul Ploiesti, locul 4 individual compus, locul 6 paralele, locul 8 sol (categoria IV, nivel 2); CN Echipe Junioare - locul 6  (al 41-lea punctaj individual) cu echipa CS Petrolul Ploiesti (categoria III)
  • 2007: CN Mica Gimnasta – locul 5 individual compus (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2011 CN Maestre/Sperante, Onesti (© Ela Enea foto 1-4, 6; © Dan Mares – foto 5)
Oct 012012
 

© Steafan Wurzer

Informatii generale

Nume: Miriam Aribasoiu
Data nasterii
: 19 Septembrie 1998
Targu-Jiu, Gorj
Club: CNS Cetate Deva
Antrenori club: Ulpia Barbu, Mirela Dicu, Alexandru Militaru, Lenuta Slabu, Sorin Tolteanu, coregraf Gheorghe Cosma
Componenta a lotului national de junioare Deva din 2011
Antrenori lot junioare Deva (2011-2012): Ramona Micu (2011), Alexandru Militaru, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Gheorghe Orban (coordonator), Adela Popa, coregraf Corina Dorean
Antrenori lot junioare Deva (din 2013): Liliana Cosma (coordonator), Florin Cotutiu, Ramona Micu, Gheorghe Orban, coregraf Corina Dorean
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2013: CN Echipe Junioare – al 4-lea punctaj individual (categoria I, nievl 6); CN Maestre – locul 4 cu echipa CNS Cetate Deva II, locul 16 individual compus; CN Individual Junioare – locul 5 individual compus, locul 2 paralele si barna, locul 4 sol, locul 5 sarituri (categoria I, nivel6)
  • 2012: Trofeo Cita di Jesolo – locul 4 cu echipa Romaniei, locul 17 individual compus (junioare); Bilateral Fra-Rou, Cholet – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 10 individual compus (junioare); Campionatele Europene de Junioare, Bruxellesmedalie de bronz cu echipa Romaniei, al 21-lea punctaj individual in calificari; CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa  CNS Cetate Deva, al 5-lea punctaj individual (categoria I, nivel 6)
  • 2011: CN Echipe Junioare - locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva II, al 6-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5); CN Maestre/Sperante – locul 7 individual compus, locul 3 paralele si barna, locul 7 sarituri
  • 2010: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva II, locul 2 individual compus, locul 1 sol, locul 3 barna, locul 5 paralele (categoria III, nivel 4);  DKMT Cup, Deva – participare HC- al 8-lea punctaj individual compus (categoria 11-13 ani); CN Individual Junioare – locul 10 individual compus (categoria III, nivel 4); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 13 individual compus (jugendstufe)
  • 2009: CN Scolar – locul 3 cu echipa CNS Cetare Deva II, locul 21 individual compus (categoria III); CN Echipe Junioare – locul 5 cu echipa CNS Cetate Deva II, al 34-lea punctaj individual (categoria III);  CN Individual Junioare – locul 10 individual compus (categoria III)
  • 2008CN Scolar – locul 8 individual compus, locul 1 barna (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 6 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 22 individual compus (categoria IV, nivel 2)

Galerie foto

  • 2013 CN Maestre, Bucuresti
  • (© Dan Mares)
  • (© Laura Andreea)
  • 2013 CN EChipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 Campionatele Europene de Junioare, Bruxelles (© Grace Chiu 1; © Gymnet.org 2-6)
  • 2011 CN Maestre/Sperante, Onesti (© Ela Enea foto 1-3; © Dan Mares foto 4-6)