Mai 222013
 
Alexandru Militaru

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Alexandru Militaru
Data nasterii: 20 Mai
Antrenor
Club:CNS Cetate Deva (pana in 2013)

Activitate la loturile nationale

  • Lotul Olimpic Izvorani (2013)
  • Lotul National de Junioare Deva (2011-2012)

Din gimnastele antrenate

  • Miriam Aribasoiu, Vasilica Filipescu, Alexandra Marcu, Andreea Munteanu, Ioana Nicoara, Ana Maria Ocolisan, Emanuela Parva, Stefania Stanila (CNS Cetate Deva)
  • Anda Butuc, Bianca Ciobanu, Andreea Ciurusniuc, Diana Damian, Maria Rauta, Andra Stoica, Diana Teodoru, Paula Tudorache, Cristina Vrabie, Silvia Zarzu (Loturile Nationale)

Galerie foto
(© Dan Mares)

Oct 022012
 
Cristina Vrabie

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Cristina Vrabie
Data nasterii: 9 Martie 2000
Bucuresti
Club: CSA Steaua Bucuresti
Antrenori club: Angela Cacoveanu, Gheorghe Neagu, Eliza Stoica, coregraf Mariana Ristea
Componenta a lotului national de junioare Deva in 2012
Antrenori lot Deva: Alexandru Militaru, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Gheorghe Orban (coordonator),  Adela Popa, coregraf Corina Dorean
Componenta a lotului olimpic Izvorani / Bucuresti (2013 – 2015)
Antrenori lot olimpic Izvorani / Bucuresti: Ocatvian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Ioan Coroiu, Alexandru Militaru (2013), Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Adela Popa, Lucian Sandu
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Continue reading »

Oct 022012
 
Andra Stoica

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Andra Stoica
Data nasterii: 27 August 2000
Giurgiu
Club: CS Dinamo Bucuresti
CSS 7 Dinamo Bucuresti (pana in 2014)
Antrenor club: Mariana Cimpeanu Silisteanu
Componenta a lotului national de junioare Onesti in 2011
Antrenori lot Onesti: Corneliu Agop (coordonator), Tabita Trandafir
Componenta a lotului national de junioare Deva (2011 – 2012)
Antrenori lot Deva: Alexandru Militaru, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Gheorghe Orban (coordonator), Adela Popa, coregraf Corina Dorean
Componenta a lotului olimpic Izvorani (2013 – 2015)
Antrenori lot olimpic Izvorani: Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Ioan Coroiu, Alexandru Militaru, (2013) Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Adela Popa, Lucian Sandu
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2014: Trofeo Citta di Jesolo - locul 2 cu echipa Romaniei; Triunghiular Fra-Bel-Rou, Avoine- locul 1 cu echipa Romaniei, locul 5 individual compus; Campionatele Europene, Sofia - medalie de bronz cu echipa de junioare a Romaniei; CN Maestre -  locul 6 individual compus, locul 6 barna
  • 2013: Trnava Gym Festival – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 2 individual compus; CN Echipe Junioare – al 12-lea punctaj paralele – singura participare (categoria II, nivel 5); CN Maestre – locul 2 cu echipa Dinamo Bucuresti, locul 10 individual compus, locul 7 sol; CN Individual Junioare – locul 9 individual compus, locul 1 sol, locul 2 sarituri, locul 3 barna (categoria II, nivel 5)
  • 2012: CN Scolar – locul 1 individual compus, locul 2 sarituri si sol, locul 3 paralele, locul 6 barna (categoria III, nivel 4); CN Echipe Junioare – al 2-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 6 paralele – singura participare (categoria III, nivel 4)
  • 2010: CN Scolar – locul 3 individual compus, locul 2 paralele, locul 3 sol, locul 5 sarituri, locul 6 barna (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 7 individual compus, locul 3 sarituri si paralele, locul 7 barna (categoria IV, nivel 2)
  • 2009: CN Scolar – locul 3 cu echipa CSS7 Dinamo I, locul 9 individual compus, locul 6 sarituri (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 3 individual compus, locul 3 sarituri si barna, locul 8 sol (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2013 CN Maestre, Bucuresti (© Dan Mares)
  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2012 CN Scolar, Buzau (© gimnastica.net)
Oct 022012
 
Diana Rahela Damian

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Diana Rahela Damian
Data nasterii: 6 Iunie 2000
Focsani, Vrancea
Club: CSSG Focsani
Antrenori club:  Nicoleta Raducan, Florin Rosioru
Componenta a lotului national de junioare Onesti in perioada 2010-2011
Antrenori lot Onesti: Corneliu Agop (coordonator 2011), Martin Simo (coordonator 2010), Carmen Smeu, Tabita Trandafir
Componenta a lotului national de junioare Deva din 2011
Antrenori lot Deva (2011 – 2012): Alexandru Militaru, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Gheorghe Orban (coordonator), Adela Popa, coregraf Corina Dorean
Antrenori lot Deva (2013): Liliana Cosma (coordonator), Florin Cotutiu, Ramona Micu, Gheorghe Orban, coregraf Corina Dorean
Status actual: retrasa din gimnastica artistica (2013)

Rezultate competitii

  • 2012: CN Scolar – locul 2 cu echipa CSSG Focsani, locul 3 individual compus, locul 1 sol,locul 3 sarituri, locul 7 barna, locul 8 paralele (categoria III, nivel 4); CN Echipe Junioare – locul 3 cu echipa CSSG Focsani, al 6-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 2 individual compus, locul 1 barna, locul 2 sol, locul 5 paralele (categoria III, nivel 4); CN Maestre/Sperante – locul 3 cu echipa CSSG Focsani, al 9-lea punctaj individual compus, locul 2 sol, locul 7 barna
  • 2011: CN Scolar – locul 2 cu echipa CSSG Focsani, locul 2 individual compus, locul 2 paralele si barna (categoria III, nivel 3); CN Echipe Junioare – locul 2  cu echipa CSSG Focsani, al 6-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 3 individual compus, locul 1 barna, locul 5 paralele, locul 6 sarituri (categoria III, nivel 3)
  • 2010: CN Scolar – locul 3 cu echipa CSSG Focsani, locul 1 individual compus, locul 1 sarituri si sol, locul 2 paralele, locul 3 barna (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta –  locul 3 cu echipa CSSG Focsani, locul 3 individual compus, locul 2 barna si sol, locul 5 sarituri, locul 6 paralele; CN Echipe Junioare – locul 2  cu echipa CSSG Focsani, al 5-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 7 individual compus, locul 6 sarituri si sol, locul 8 paralele (categoria III, nivel 3)
  • 2009: CN Scolar – locul 1 cu echipa CSSG Focsani, locul 3 individual compus, locul 2 barna si sol (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 1 cu echipa CSSG Focsani, locul 2 individual compus, locul 1 sol, locul 2 paralele, locul 7 sarituri, locul 9 barna (categoria IV, nivel 2)

Galerie foto

  • 2012 CN Maestre/Sperante, Onesti
  • Finala pe echipe (© Dan Mares)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva
  • Individual compus (© Dan Mares)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)
Oct 022012
 
Ioana Coman

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Ioana Coman
Data nasterii: 10 Mai 1999
Constanta
Club: CSS 1 Constanta
Antrenori club: Sorin Bechir, Madalina Harbu, Mirela Szemerjai, coregraf Daniela Sofronie
Nicoleta Profir (2004-2005)
Componenta a lotului national de junioare Deva 2011, 2013
Antrenori lot Deva (2011): Alexandru Militaru, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Adela Popa, Gheorghe Orban (coordonator), coregraf Corina Dorean
Antrenori lot Deva (2013): Liliana Cosma (coordonator), Florin Cotutiu, Ramona Micu, Gheorghe Orban, coregraf Corina Dorean
Status actual: retrasa din gimnastica artistica

Rezultate competitii

  • 2013: CN Scolar – locul 2 individual compus, locul 2 sarituri, paralele si sol, locul 7 barna (categoria I, nivel 6); CN Echipe Junioare – locul 2 cu echipa CSS 1 Constanta, al 12-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5); CN Maestre – locul 6 cu echipa CSS 1 Constanta, locul 18 individual compus; CN Individual Junioare – locul 6 individual compus, locul 3 sarituri, locul 6 sol (categoria II, nivel 5)
  • 2012: CN Individual Junioare – al 11-lea punctaj individual – participare HC (categoria II, nivel 5); CN Maestre/Sperante – locul 4 cu echipa CSS 1 Constanta, al 14-lea punctaj individual compus
  • 2011: CN Scolar – locul 3 cu echipa CSS 1 Constanta, locul 5 individual compus, locul 3 sarituri si barna (categoria III, nivel 4); CN Echipe Junioare – locul 4 cu echipa CSS 1 Constanta, al 6-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4)
  • 2010: CN Scolar – locul 5 cu echipa CSS 1 Constanta, locul 10 individual compus, locul 1 barna (categoria III, nivel 3); CN Echipe Junioare – locul 5 cu echipa CSS 1 Constanta, al 20-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 11 individual compus (categoria III, nivel 3)
  • 2009: CN Scolar – locul 4 cu echipa CSS 1 Constanta I, locul 9 individual compus, locul 7 sol (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 3 cu echipa CSS 1 Constanta I, locul 23 individual compus, locul 2 sol (categoria IV, nivel 2)
  • 2008: CN Scolar – locul 3 cu echipa CSS 1 Constanta,  locul 16 individual compus  (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 1 cu echipa CSS 1 Constanta, locul 3 individual compus (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2013 CN Maestre, Bucuresti (© Dan Mares)
  • 2013 CN Junioare Echipe, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 CN Maestre/Sperante, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 CN Individual  Junioare, Deva (© Dan Mares)
Oct 022012
 
Madalina Rotariu

© AndraF

Informatii generale

Nume: Madalina Rotariu
Data nasterii: 21 Mai 1998
Simand, Arad
Club: CNS Cetate Deva
Antrenori: Cristinel Micu, Alexandru Militaru, Luciana Rusan Menciu, Lenuta Slabu, Sorin Tolteanu
Status actual: retrasa din gimnastica artistica

Rezultate competitii

  • 2012: CN Scolar – locul 4 cu echipa CNS Cetate Deva II, locul 15 individual compus (categoria II, nivel 5); CN Echipe junioare – locul 5 cu echipa CNS Cetate Deva II, al 18-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5)
  • 2011: CN Echipe Junioare – al 12-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5)
  • 2010: CN Echipe Junioare  –  locul 4 cu echipa CNS Cetate Deva II, al 12-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 12 individual compus (categoria III, nivel 4)
  • 2009: CN Scolar – locul 3 cu echipa CNS Cetate Deva II, locul 18 individual compus (categoria III); CN Echipe Junioare – locul 5 cu echipa CNS Cetate Deva II, al 32-lea punctaj individual (categoria III)
  • 2008: CN Scolar – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 12 individual compus, locul 7 sol (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 6 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 15 individual compus (categoria IV, nivel 2)
Oct 022012
 
Emanuela Parva

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Emanuela Adriana Parva
Data nasterii: 25 Ianuarie 1999
Club: CNS Cetate Deva
Antrenori: Gina Gogean, Cristinel Micu
Alexandru Militaru, Luciana Rusan Menciu, Lenuta Slabu, Sorin Tolteanu
Componenta a lotului de junioare Deva din 2014
Antrenori lot Deva: Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator), Ramona Micu, Daniela Maranduca Nicolai, Remus Nicolai, coregraf Corina Dorean
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2014 CN Echipe Junioare – al 3-lea punctaj individual (categoria I, nivel 5); CN Senioare – locul 7 individual compus, locul 5 paralele
  • 2013: CN Scolar – locul 5 individual compus, locul 1 paralele (categoria II, nivel 5); CN Echipe Junioare – al 7-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5); CN Individual Junioare – locul 4 individual compus, locul 2 paralele (categoria II, nivel 5); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 6 indvidual compus ( Juniorinnenstufe)
  • 2012: CN Scolar – locul 4 cu echipa CNS Cetate Deva II, locul 9 individual compus, locul 3 paralele (categoria II, nivel 5); CN Echipe junioare – locul 5 cu echipa Cetate Deva II, al 12-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5); CN Individual Junioare – locul 4 individual compus, locul 3 paralele, locul 4 barna, locul 6 sarituri, locul 7 sol (categoria II, nivel 5); CN Maestre/Sperante – locul 5 cu echipa CNS Cetate Deva II, al 12-lea punctaj individual; Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva (Ioana Nicoara),  locul 10 individual compus (juniorinnenstufe)
  • 2011: CN Scolar – locul 4 individual compus, locul 3 sarituri si paralele, locul 5 barna, locul 6 sol (categoria III, nivel 4); CN Echipe Junioare – al 12-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 5 individual compus, locul 4 paralele, locul 5 barna (categoria III, nivel 4)
  • 2010: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva I, locul 1 individual compus, locul 2 paralele si sol, locul 6 barna (categoria III, nivel 3); DKMT Cup, Deva – locul 3 individual compus (categoria 11-13 ani); CN Echipe Junioare  –  locul 4 cu echipa CNS Cetate Deva II,  al 8-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 14 individual compus (categoria III, nivel 3)
  • 2009: CN Scolar – locul 15 individual compus, locul 3 paralele (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 10 individual compus, locul 8 paralele (categoria IV, nivel 2); CN Echipe Junioare – locul 5 cu echipa CNS Cetata Deva II (al 42-lea punctaj individual – 3 aparate) (categoria III)
  • 2008: CN Scolar – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 11 individual compus, locul 6 barna (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 6 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 23 individual compus (categoria IV, nivel 2)

Galerie foto

  • 2013 CN Echipe, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 Alpen Adria Cup, Klagenfurt (© Alpen Adria Cup)
  • 2012 CN Maestre/Sperante, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
Oct 022012
 
Ioana Nicoara

© Tare!

Informatii generale

Nume: Ioana Nicoara
Data nasterii: 26 Octombrie 1998
Sibiu
Club: CNS Cetate Deva
Antrenori club: Ioan Coroiu, Adela Popa
Alexandru Militaru, Lenuta Slabu, Sorin Tolteanu
Componenta a lotului olimpic Izvorani din 2013
Antrenori lot olimpic Izvorani: Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Ioan Coroiu, Alexandru Militaru (2013), Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Adela Popa, Lucian Sandu
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2015: CN Maestre - locul 11 individual compus, locul 4 paralele
  • 2014: Campionatele Mondiale, Nanning- rezerva a echipei Romaniei
  • 2013CN Echipe Junioare – al 3-lea punctaj individual (categoria I, nivel 6); CN Maestre – locul 4 cu echipa CNS Cetate Deva II, locul 14 individual compus, locul 7 paralele; CN Individual Junioare – locul 3 individual compus, locul 5 paralele si sol, locul 6 barna (categoria I, nivel 6)
  • 2012: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 6 individual compus, locul 4 barna, locul 6 paralele (categoria II, nivel 5); CN Echipe Junioare – locul 1 (al 4 lea punctaj individual) cu echipa CNS Cetate Deva (categoria II, nivel 5); CN Individual Junioare – locul 5 individual compus, locul 3 barna, locul 4 paralele, locul 8 sarituri (categoria II, nivel 5); CN Maestre/Sperante – locul 5 cu echipa CNS Cetate Deva II, al 22-lea punctaj individual compus; Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva (Emanuela Parva);  locul 4 individual compus (juniorinnenstufe); Krstic & Dzelatovic Memorial Tournament, Novi Sad – locul 3 individual compus, locul 1 paralele, locul 1 barna, locul 2 sarituri, locul 3 sol (categoria 3, 14-15 ani)
  • 2011: CN Echipe Junioare – locul 1 (al 10 lea punctaj individual) cu echipa CNS Cetate Deva (categoria II, nivel 5); Hamburg Gymnastics Cup – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva; CN Individual Junioare – locul 5 individual compus, locul 5 sol, locul 6 paralele, locul 7 barna (categoria II, nivel 5); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 10 individual compus (juniorinnenstufe); Krstic & Dzelatovic Memorial Tournament, Novi Sad – locul 15 individual compus (categoria 2, 11-13 ani)
  • 2010: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva II, locul 7 individual compus, locul 4 barna, locul 6 paralele (categoria III, nivel 4); CN Echipe Junioare – locul 4  cu echipa CNS Cetate Deva II, al 15-lea punctaj individual, concurand doar la 3 aparate (categoria III, nivel 4)
  • 2009: CN Scolar – locul 3 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 26 individual compus (categoria III)
  • 2008: CN Scolar – locul 15 individual compus (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 28 individual compus (categoria IV, nivel 2)

Galerie foto

  • 2013 CN Maestre, Bucuresti (© Dan Mares)
  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 Krstic & Dzelatovic Memorial Tournament, Novi Sad (© L. Hribar)
  • 2012 Alpen Adria Cup, Klagenfurt (© Alpen Adria Cup)
  • 2012 CN Maestre/ Sperante, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva
  • Individual compus (© Dan Mares)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)
  • Alte Poze (© Tare!)
Oct 012012
 

Andreea Munteanu

Informatii generale

Nume: Andreea Eugenia Munteanu
Data nasterii: 29 Mai 1998
Bustuchin, Gorj
Club: CNS Cetate Deva
Antrenori club: Mirela Dicu, Alexandru Militaru, Lenuta Slabu, Sorin Tolteanu
Componenta a lotului national de junioare Deva (2011-2012)
Antrenori lot junioare: Ramona Micu (2011), Alexandru Militaru, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Gheorghe Orban (coordonator), Adela Popa, coregraf Corina Dorean
Componenta a lotului olimpic Izvorani (2013-2015)
Antrenori lot olimpic Izvorani: Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Ioan Coroiu, Alexandru Militaru (2013), Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Adela Popa, Lucian Sandu
Componenta a lotului national Deva in 2016
Antrenori lot Deva: Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator) Ramona Micu, Daniela (Maranduca) Nicolai, Remus Nicolai, coregraf Corina Dorean
Status actual: retrasa din activitatea de performanta

Rezultate competitii

  • 2015: FIG Challenge Cup, Cottbus (FIG World Challenge Cup, C III) – locul 1 barna, locul 2 sol; Campionatele Europene, Montpelliermedalie de aur barna, locul 8 sol; Campionatele Mondiale, Glasgow – rezerva
  • 2014: FIG Challenge Cup, Cottbus (FIG World Challenge Cup, C III) - locul 3 barna, locul 5 sol; Trofeo Citta di Jesolo – locul 2 cu echipa Romaniei, locul 13 individual compus, locul 1 barna, locul 3 sol; Triunghiular Fra-Bel-Rou, Avoine – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 6 individual compus; Campionatele Europene, Sofiamedalie de aur cu echipa Romaniei; CN Senioare – locul 1 barna, locul 2 sol; Triunghiular Germania – Elvetia, Obersiggenthal – locul 2 cu echipa Romaniei; Campionatele Mondiale, Nanning – locul 4 cu echipa Romaniei; CN Echipe – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva II
  • 2013: L’International Gymnix-Coupe Junior, Montreal – locul 7 cu echipa Romaniei, locul 4 individual compus, locul 1 barna si sol, locul 3 sarituri; Triunghiular Ger-Rou-SUA, Chemnitz – locul 3 cu echipa Romaniei, locul 2 individual junioare; Trofeo Citta di Lugano – locul 1 individual compus, sarituri, barna, sol;  Bilateral Fra-Rou, Andrezieux-Boutheon – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 1 individual compus, locul 1 sarituri, barna si sol, locul 5 paralele; CN Maestre – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 2 individual compus, locul 2 barna, locul 3 sol, locul 6 sarituri; Japan Junior International, Yokohama – locul 5 individual compus, locul 2 barna si sol; Master Massilia Cup – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 2 individual compus, locul 2 barna si sol
  • 2012: Bilateral Fra-Rou, Cholet – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 4 individual compus, cea mai mare nota la barna 14.50 (junioare);  Campionatele Europene de Junioare, Bruxelles medalie de bronz cu echipa Romaniei, medalie de bronz la individual compus, medalie de argint la barna, medalie de bronz la sol
  • 2011: CN Maestre/Sperante – locul 4 individual compus, locul 2 sarituri, locul 3 sol, locul 4 paralele, locul 5 barna; CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, locul 1sarituri si barna, locul 2 paralele si sol (categoria I, nivel 6); Patrulater Junioare Ita-Fin-Ger-Rou, Capo D’Orlando – locul 2 cu echipa Romaniei
  • 2010CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva II, locul 1 individual compus si barna, locul 2 la paralele si sol (categoria III, nivel 4); CN Echipe Junioare - locul 4 (al 5-lea punctaj individual) cu echipa CNS Cetate Deva II (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 6 individual compus, locul 1 la paralele, locul 7 la sol (categoria III, nivel 4); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 5 individual compus (jugendstufe)
  • 2009CN Scolar - locul 3 cu echipa  CNS Cetate Deva II, locul 16 individual compus, locul 7 barna (categoria III); CN Echipe Junioare - locul 2  (al 13-lea punctaj individual) cu echipa  CNS Cetate Deva I (categoria III)
  • 2008CN Scolar – locul 2 cu echipa  CNS Cetate Deva, locul 13 individual compus, locul 7 paralele (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 6 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 17 individual compus (categoria IV, nivel 2)

Galerie foto

  • 2013 CN Maestre, Bucuresti (© Dan Mares)
  • 2013 Trofeo Citta di Lugano ( © Petre Oprea)
  • 2013 Triunghiular Ger-Rou-SUA, Chemnitz (© Martina Eggeling)
  • 2012 Campionatele Europene de Junioare, Bruxelles
  • Antrenamente (© Grace Chiu)
  • Calificari/Finala pe echipe (© Gymnet.org 1-5, 12; © Els de Nil 7-9; © UEG 6; © G. Chiu 10)
  • Individual compus (© Els de Nil 1, 3, 4; © UEG 2; © Radio Resita 6)
  • Finalele pe aparate (© Els de Nil 1-8, 9, 11; © Grace Chiu 9-10; © UEG 12)
  • 2011 CN Maestre/Sperante, Onesti (© Ela Enea)
Oct 012012
 
Silvia Zarzu

© Grace Chiu

Informatii generale

Nume: Silvia Zarzu
Data nasterii: 16 Decembrie 1998
Onesti, Bacau
Club: CSM Onesti
Antrenori club:  Ileana Hrisca (primul antrenor), Luminita Eftimiu (din 2007), Eugen Grosu (din 2008)
Componenta a lotului national de junioare Onesti in  2010
Antrenori lot junioare Onesti: Martin Simo (coordonator), Carmen Smeu, Tabita Trandafir
Componenta a lotului national de junioare Deva (2011 – 2012)
Antrenori lot junioare Deva: Ramona Micu (2011), Alexandru Militaru, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Gheorghe Orban, Adela Popa, coregraf Corina Dorean
Componenta a lotului olimpic Izvorani/Bucuresti (2013 – 2016)
Antrenori lot olimpic Izvorani/Bucuresti: Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Ioan Coroiu, Alexandru Militaru (2013), Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Adela Popa, Lucian Sandu (coordonator 2016)
Status actual: retrasa din activitate

Rezultate competitii

  • 2016: Triunghiular Bel-Ger-Rou, Mouscron – locul 2 cu echipa Romaniei; Bilateral Spania, Alcorcon – locul 2 cu echipa Romaniei;  Test Event, Rio – locul 7 cu echipa Romaniei; Campionatele Europene, Berna – locul 6 cu echipa Romaniei; CN Maestre – locul 4 cu echipa CSM Onesti, locul 8 individual compus, locul 7 paralele
  • 2015: Trofeo 4 Nazioni, Torino – locul 3 cu echipa Romaniei; Jocurile Europene, Baku – locul 7 cu echipa Romaniei, locul 5 sol; CN Maestre – locul 4 individual compus, locul 2 sol, locul 6 barna; Novara Cup – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 18 individual compus; Campionatele Mondiale, Glasgow- locul 13 cu echipa Romaniei
  • 2014: Trofeo Citta di Jesolo – locul 27 individual compus (3 aparate), Triunghiular Fra-Bel-Rou, Avoine - locul 1 cu echipa Romaniei, locul 12 individual compus (3 aparate); Campionatele Europene, Sofia - medalie de aur cu echipa Romaniei; CN Maestre – locul 10 individual compus, locul 6 sarituri, locul 4 sol; Triunghiular Elvetia-Germania-Romania, Obersiggenthal – locul 2 cu echipa Romaniei, locul 7 sol, locul 8 sarituri; Campionatele Mondiale, Nanning – locul 4 cu echipa Romaniei
  • 2013: Bilateral Fra-Rou, Andrezieux-Boutheon – locul 1 cu echipa Roamniei, locul 3 sol, locul 6 sarituri; CN Echipe Junioare -  al 8-lea punctaj individual (3 aparate), primul punctaj sol (categoria I, nivel 6); Festivalul Olimpic al tineretului European, Utrechtmedalie de bronz cu echipa Romaniei, medalie de bronz sol; CN Maestre - locul 5 cu echipa CSM Onesti – SCM Bacau, locul 5 sarituri, locul 6 sol
  • 2012: Nadia Comaneci International Invitational, Oklahoma – primul loc barna si sol, locul 2 sariituri; Trofeo Citta di Jesolo – locul 4 cu echipa Romaniei (junioare); Bilateral Fra-Rou, Cholet – locul 1 cu echipa Romaniei, a 2-a nota la sol; Campionatele Europene de Junioare, Bruxellesmedalie de bronz cu echipa Romaniei, medalie de argint la sol; CN Echipe Junioare – al 6-lea punctaj individual (categoria I, nivel 6); CN Individual Junioare – locul 7 individual compus (3 aparate), locul 1 sarituri, locul 2 sol (categoria I, nivel 6); CN Maestre/Sperante – locul 2 cu echipa ASJ Bacau, al 7-lea punctaj individual compus, locul 2 sarituri, locul 5 barna si sol
  • 2011: CN Echipe Junioare – al 3-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5), CN Maestre/Sperante – locul 3 cu echipa CSM Onesti, locul 6 individual compus, locul 1 sol, locul 3 barna, locul 5 sarituri; CN Individual Junioare – locul 6 individual compus, locul 1 sol, locul 3 sarituri, locul 5 barna, locul 6 paralele (categoria I, nivel 6); Patrulater Junioare Ita-Fin-Ger-Rou, Capo D’Orlando – locul 2 cu echipa Romaniei
  • 2010: CN Echipe Junioare – al 4-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 4 individual compus, locul 1 sarituri, locul 3 sol, locul 4 barna, locul 8 paralele (categoria III, nivel 4)
  • 2009: CN Echipe Junioare – al 21-lea punctaj individual (categoria III)
  • 2008: CN Mica Gimnasta – locul 4 cu echipa CSM Onesti, locul 21 individual compus, locul 5 barna (categoria IV, nivel 2)

Galerie foto

  • 2013 CN Maestre, Bucuresti (© Dan Mares)
  • 2013 CN Junioare Echipe, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 CN Maestre/Sperante, Onesti
  • Finala pe echipe (© Dan Mares 1, 2; © CSM Onesti 3)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2012 Campionatele Europene, Bruxelles
  • Calificari/Finala pe echipe (© Grace Chiu; © Gymnet.org)
  • Finala la sol (© Els de Nil 2-5, 9; © Grace Chiu 1, 8; © Schreyer 6)
  • 2012 Trofeo Citta di Jesolo (© Stefan Wurzer)
  • 2011 CN Maestre/Sperante, Onesti (© Ela Enea)
  • 2010 CN Individual Junioare, Bacau (© Ionut Branzei)