Aug 152013
 
Andreea Tudor

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Andreea Ramona Tudor
Data nasterii: 7 Mai 2004
Club: CSS 7 Dinamo Bucuresti
Antrenori: Adriana Musat, Dan Potra, coregraf Alexandra Tudorache

Rezultate competitii

  • 2014CN Scolar - locul 5 individual compus, locul 1 paralele, locul 5 sol, locul 6 sarituri (categoria III, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 10 individual compus (categoria III, nivel 2); CN Individual Junioare – locul 16 individual compus (categoria III, nivel 2)
  • 2013: CN Scolar – locul 7 cu echipa CSS 7 Dinamo Bucuresti,  locul 4 individual compus, locul 1 barna, locul 3 sol, locul 7 paralele (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 14 individual compus, locul 3 barna (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2014 CN Scolar, Buzau (© Dan Mares)
  • 2013 CN Mica Gimnasta, Buzau (© Dan Mares)
  • 2013 CN Scolar, Buzau (© Dan Mares)
Aug 122013
 
Alina Radu

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Alina Gabriela Radu
Data nasterii: 26 Aprilie 2004
Club: CSS 7 Dinamo Bucuresti
Antrenori: Adriana Musat, Dan Potra, coregraf Alexandra Tudorache
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2013: CN Scolar – locul 7 cu echipa CSS 7 Dinamo Bucuresti, locul 22 individual compus (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 34 individual compus (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2013 CN Scolar, Buzau (© Dan Mares)
Mai 192013
 
Adriana Musat

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Adriana Musat
Data nasterii: 24 Februarie
Antrenor colaborator la clubul CSS 7 Dinamo Bucuresti

Din gimnastele antrenate

  • Andra Anghelescu, Andreea Tudor, Paula Tudorache

Galerie foto
(© Dan Mares)

Mai 192013
 
Adriana Musat

© Dan Mares

General Info

Name: Adriana Musat
Birthday: 24 February
Volunteer coach at  CSS 7 Dinamo Bucharest club

Coached gymnasts

  • Andra Anghelescu, Andreea Tudor, Paula Tudorache

Photo Gallery
(© Dan Mares)

Oct 102012
 

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Andra Ana-Maria Anghelescu
Data nasterii: 11 Februarie 2001
Bucuresti
Club: CSS 7 Dinamo Bucuresti
Antrenori club: Mariana Cimpeanu Silisteanu in colaborare cu  Adriana Musat, Vladimir Potop, Amelia Racea, Mihai Sarbu, coregraf Alexandra Tudorache
Componenta a lotului national de junioare Onesti (2013 – 2014)
Antrenori lot Onesti: Daniela Maranduca Nicolai, Remus Nicolai, Benoni Pereteanu (coordonator)
Componenta a lotului de junioare Deva din august 2014
Antrenori lot Deva: Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator), Ramona Micu, Daniela Maranduca Nicolai, Remus Nicolai, coregraf Corina Dorean

Rezultate competitii

  • 2014: CN Echipe Junioare – al 10-lea punctaj individual (categoria II, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 4 individual compus, locul 2 barna, locul 5 sol, locul 8 paralele (categoria II, nivel 4)
  • 2013: CN Echipe Junioare – al 10-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 9 individual compus (categoria III, nivel 4)
  • 2012: CN Scolar – locul 2 individual compus, locul 1 sol si sarituri, locul 2 barna, locul 3 paralele (categoria III, nivel 3); CN Echipe Junioare –  al 13-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 9 individual compus, locul 2 paralele, locul 4 sarituri (categoria III, nivel 3)
  • 2011: CN Scolar – locul 1 individual compus, locul 1 paralele, locul 2 barna si sol (categoria I, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 4 individual compus, locul 3 sol, locul 4 barna, locul 5 paralele (categoria IV, nivel 2); CN Echipe Junioare – al 19-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 11 individual compus, locul 6 barna (categoria III, nivel 3)
  • 2010: CN Scolar – locul 9 individual compus, locul 3 barna (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 21 individual compus, locul 1 sarituri, locul 3 barna (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2014 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2012 CN Scolar (© gimnastica.net)
  • 2012 Cupa CSM Onesti (© Dan Mares)
  • 2011 Cupa CSM Onesti (© CSM Onesti)
Oct 012012
 


Informatii generale

Nume: Paula Cristina Tudorache
Data nasterii: 23 Decembrie 1998
Bucuresti
ClubCS Dinamo Bucuresti  (din 2010)
CSS 7 Dinamo Bucuresti (2004-2010)
Antrenor club: Anca Draghici, Adriana Musat, Dan Potra in colaborare cu Valentin Frunzac, coregraf Alexandra Tudorache
Componenta a lotului national de junioare Deva (2011 – 2012)
Antrenori lot Deva: Ramona Micu (2011), Alexandru Militaru, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Gheorghe Orban (coordonator), Adela Popa, coregraf Corina Dorean
Componenta a lotului olimpic Izvorani din 2013
Antrenori lot olimpic Izvorani: Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Ioan Coroiu, Alexandru Militaru (2013), Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Adela Popa, Lucian Sandu

Rezultate competitii

  • 2014: CN Maestre -  locul 4 individual compus, locul 4 paralele, locul 4 barna, locul 6 sol; Triunghiular Sui-Ger-Rou, Obersiggenthal – locul 2 cu echipa Romaniei; Campionatele Mondiale, Nanning – locul 4 cu echipa Romaniei
  • 2013: L’International Gymnix – Coupe Junior, Montreal – locul 7 cu echipa Romaniei, locul 11 individual compus, locul 5 barna, locul 6 paralele; Triunghiular Ger-Rou-SUA, Chemnitz – locul 3 cu echipa Romaniei, locul 7 individual junioare; CN Maestre – locul 2 cu echipa Dinamo Bucuresti, locul 4 paralele; CN Individual Junioare – locul 2 individual compus, locul 1 paralele, locul 3 sarituri, barna, sol (categoria I, nivel 6)
  • 2012: Nadia Comaneci International Invitational, Oklahoma – locul 2 individual compus si paralele; City of Jesolo Trophy – locul 4 cu echipa Romaniei (junioare); Bilateral Franta- Romania, Cholet – locul 1 cu echipa Romaniei, a 4-a nota la barna; Campionatele Europene de Junioare, Bruxellesmedalie de bronz cu echipa Romaniei; CN Echipe Junioare – a 6-a nota la paralele (categoria I, nivel 6); CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, locul 2 paralele, locul 3 barna, locul 4 sarituri si sol (categoria I, nivel 6); CN Maestre/Sperante – al 3-lea punctaj individual compus, locul 3 paralele, locul 6 barna, locul 6 sol; Tournoi International de Gymnastique d’Arques – locul 5 cu echipa Romaniei (Anamaria Ocolisan), locul 7 individual compus, locul 2 barna (juniors)
  • 2011: CN Echipe Junioare – al 2-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5); CN Maestre/Sperante – locul 5 individual compus, locul 5 paralele, locul 6 sarituri si barna, locul 7 sol; CN Individual Junioare – locul 4 individual compus, locul 3 paralele si barna, locul 6 sarituri si sol (categoria I, nivel 6); Patrulater Junioare Ita-Fin-Ger-Rou, Capo D’Orlando – locul 2 cu echipa Romaniei, locul 9 individual compus; Top-Gym, Charleroi – locul 14 individual compus, locul 4 cu echipa  Canada-Franta-Romania, locul 2 barna, locul 12 paralele
  • 2010: CN Scolar – locul 6 individual compus, locul 2 barna, locul 3 sol, locul 4 paralele (categoria III, nivel 4); CN echipe Junioare – al 10-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Individual junioare – locul 7 individual compus, locul 5 barna, locul 8 sol (categoria III, nivel 4)
  • 2009: CN Echipe Junioare – al 37-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3)
  • 2008: CN Scolar – locul 1 cu echipa CSS7-CS Dinamo Bucuresti, locul 5 individual compus, locul 3 sarituri, barna si sol  (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 2 cu echipa CSS7-CS Dinamo Bucuresti,  locul 2 individual compus, locul 2 sol (categoria IV, nivel 1)
  • 2007: CN Mica Gimnasta – locul 7 cu echipa CSS7-CS Dinamo Bucuresti, locul 22 individual compus (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2013 CN Maestre, Bucuresti (© Dan Mares)
  • 2013 Triunghiular Ger-Rou-SUA, Chemnitz (© Martina Eggeling, Stefan Wurzer)
  • 2012 Tournoi International de Gymnastique d’Arques
  • Competitia pe echipe/Individual compus (© Benoit Bonatre)
  • Finalele pe aparate (© Benoit Bonatre)
  • 2012 CN Maestre/Sperante, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva
  • Individual compus (© Dan Mares)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)
  • 2012 Campionatele Europene de Junioare, Bruxelles Gymnet.org)
  • 2011 Top Gym, Charleroi (© Anne Vanderstraeten)
  • 2011 CN Maestre/Sperante, Onesti (© Ela Enea)
  • 2010 CN Individual Junioare, Bacau (© Ionut Branzei)