Mai 212013
 
Adela Popa

© Petre Oprea

Informatii generale

Nume: Adela Popa
Data nasterii: 17 Iunie
Antrenoare emerita, arbitra internationala, fosta gimnasta de performanta
Club: CNS Cetate Deva

Activitate la loturile nationale

  • Lotul Olimpic Deva (din 2016)
  • Lotul Olimpic Izvorani (2013-2016)
  • Lotul National de Junioare Deva (2007-2008 si 2009-2012)
  • Lotul National de Junioare Onesti (2004-2005)

Din gimnastele antrenate

  • Andreea Acatrinei, Larisa Apostol, Denisa Badalea, Madalina Blendea, Olivia Cimpian, Adela Florea, Alexandra Ghita, Andreea Iridon, Laura Jurca, Aluissa Lacusteanu, Ioana Nicoara, Asiana Peng (CNS Cetate Deva)
  • Miriam Aribasoiu, Ioana Badea, Maria Balea, Anda Butuc, Bianca Ciobanu, Diana Chelaru, Andreea Ciurusniuc, Diana Damian, Gabriela Dragoi, Georgiana Gheorghe, Raluca Haidu, Andreea Munteanu, Ana Maria Ocolisan, Irina Paun, Cerasela Patrascu, Ana Porgras, Amelia Racea, Maria Rauta, Loredana Sabau, Malina Savoaia, Stefania Stanila, Andra Stoica, Diana Teodoru, Diana Trenca, Paula Tudorache, Claudia Voicu, Cristina Vrabie, Silvia Zarzu (Loturile Nationale)

Galerie foto

Feb 052013
 
Maria Balea

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Maria Balea
Data nasterii: 8 Septembrie 1996
Campeni, Alba
Club: CNS Cetate Deva
Antrenori club: Cristinel Micu, Luciana Rusan Menciu, Lenuta Slabu
Componenta a lotului national de junioare Deva in perioada 2009-2010
Antrenori lot junioare Deva: Ramona Micu, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Gheorghe Orban (coordonator), Adela Popa, coregraf Corina Dorean
Componenta lotului olimpic Izvorani in perioada 2010-2011
Antrenori lot olimpic Izvorani: Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Raluca Bugner, Florin Cotutiu, Lucian Sandu,  Marius Vintila, coregraf Mariana Ristea
In 2012 continua pregatirea alaturi de lotul national de junioare Deva
Status actual: retrasa din activitatea sportiva (2012)

Rezultate competitii

  • 2011: Trofeo Citta di Lugano – locul 3 individual compus; Gym Festival, Trnava – locul 3 individual compus, locul 2 paralele, locul 3 sol; Bilateral Marea Britanie, Lileshall – locul 1 cu echipa Romaniei; Festivalul Olimpic al Tineretului European, Trabzonmedalie de argint cu echipa Romaniei, locul 8 sol; CN Maestre – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 8 individual compus, locul 8 sarituri si paralele
  • 2010: Triunghiular Fra-Gbr-Rou, Arques – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 8 individual compus, Internationalele Romaniei, Bucuresti – al 10-lea punctaj individual compus (HC); CN Echipe Junioare – primul punctaj individual (categoria I); CN Maestre/Sperante – locul 3 cu echipa CSS Cetate Deva II, locul 5 individual compus, locul 2 paralele, locul 3 sarituri, locul 5 barna; Tournoi International, Schiltigheim – locul 5 individual compus, locul 3 sol, locul 5 paralele, locul 7 sarituri, locul 7 barna
  • 2009: Championnat de France, Lievin – locul 12 cu echipa La Madeleine; DKMT Cup, Deva – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 1 individual compus; CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, al 5-lea punctaj individual (categoria II); CN Maestre/Sperante – locul 2 individual compus, locul 3 sarituri, locul 4 paralele, barna si sol; CN Individual Junioare – locul 4 individual compus, locul 2 barna si sarituri (categoria II); Coupe Avenir, Malmedy – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 7 individual compus, locul 2 barna
  • 2008: CN Scolar – locul 1 cu echipa CSS Cetate Deva, locul 5 individual compus, locul 3 barna, locul 5 sarituri (categoria III); DKMT Cup, Deva – locul 1 cu echipa CSS Cetate Deva, locul 1 individual compus (junioare 11-13 ani); CN Echipe Junioare – locul 2 cu echipa CNS – CSS Cetate Deva, al 8-lea punctaj individual (categoria III); CN Individual Junioare – locul 4 individual compus, locul 2 paralele, locul 3 barna, locul 4 sol (categoria III); Memorial Zifcakovcov, Detva – locul 8 individual compus, locul 1 sol
  • 2007: CN Echipe Junioare – al 33-lea punctaj individual (categoria III); CN Individual Junioare – locul 13 individual compus (categoria III); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 2 individual compus (categoria 9-10 ani)
  • 2006: CN Scolar – locul 5 cu echipa CSS Cetate Deva, locul 48 individual compus (categoria IV); CN Mica Gimnasta – locul 6 cu echipa CSS Cetate Deva, locul 46 individual compus (categoria IV)

Galerie foto

  • 2011 Trofeo Citta di Lugano (© Stefan Wurzer)
  • 2010 Tournoi International, Schiltigheim (© Florian Dal Gobbo)
Oct 032012
 
Patricia Bec

© Tare!

Informatii generale

Nume: Patricia Bec
Data nasterii: 11 Noiembrie 1998
Aiud, Alba
Club: CNS Cetate Deva
Antrenori club: Adela Popa, Ioan Coroiu,
Ulpia Barbu (prima antrenoare)
Status actual: retrasa din gimnastica artistica (2012)

Rezultate competitii

  • 2012: CN Echipe Junioare – locul 1 (al 6-lea punctaj individual) cu echipa CNS Cetate Deva (categoria II)
  • 2011: CN Echipe Junioare –locul 1 (al 8-lea punctaj individual) cu echipa CNS Cetate Deva (categoria II); CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, locul 1 paralele, locul 2 barna, locul 3 sol, locul 6 sarituri) (categoria II); Alpen Adria Cup, Klagenfurt -  locul 12 individual compus (juniorinnenstufe)
  • 2010: CN Scolar – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 5 individual compus (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 5 cu echipa CNS Cetate Deva , locul 20 individual compus (categoria IV, nivel 2); CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva (categoria III, nivel 3), CN Individual Junioare – locul 13 individual compus, locul 8 la sol (categoria III, nivel 3); Alpen Adria Cup, Klagenfurt - locul 31 indivisual compus -3 aparate- (juniorinnenstufe)

Galerie foto

  • 2010 Alpen Adria Cup, Klagenfurt (© Alpen Adria Cup)
  • Alte poze (© Tare!)
Oct 022012
 

Carmen Ghiciuc

Informatii generale

Nume: Carmen Adela Ghiciuc
Data nasterii: 10 Mai 2001
Campulung Moldovenesc, Suceava
Club: CNS Cetate Deva
Antrenori club: Liliana Cosma, Gheorghe Orban (2013)
Ioan Coroiu, Adela Popa (pana in 2010, 2012)
Gina Gogean, Cristinel Micu, Luciana Rusan Menciu, Lenuta Slabu (2010-2011)
Componenta a Lotului de Junioare Deva in perioada 2013-2016
Antrenori Lot Junioare Deva: Liliana Cosma (coordonator 2013-2014), Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator din 2014), Ramona Micu, Daniela Maranduca Nicolai (din 2014), Remus Nicolai (din 2014), Gheorghe Orban (2013), coregraf Corina Dorean
Componenta a Lotului Olimpic Deva din 2016
Antrenori Lot Olimpic Deva: Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator), Daniela Maranduca Nicolai (2016-2017), Remus Nicolai (2016-2017), Adela Popa, Marius Vintila (din 2018), Florin Uzum (din 2018)

Rezultate competitii

  • 2017: CN Maestre – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 10 individual compus, locul 2 paralele; World Cup, Szombathely – locul 19 calificari paralele
  • 2016: Nadia Comaneci International Invitational, Oklahoma - locul 2 cu echipa Romaniei, locul 2 individual compus, locul 1 paralele si sol, locul 3 sarituri; Bilateral Bel-Rou, Mouscron – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 1 individual compus; Bilateral Fra-Rou, Hagenau – locul 1 cu echipa Romaniei; Campionatele Europene de Junioare, Berna - medalie de bronz cu echipa Romaniei, locul 8 individual compus; CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva ,al 3-lea punctaj individual (categoria I, nivel 5); CN Maestre – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 6 individual compus, locul 6 sol, locul 7 sarituri, locul 8 paralele; Gimnaziada, Trabzon - medalie de argint cu echipa Romaniei, medalie de argint paralele, locul 16 individual compus; CN Individual Junioare – locul 3 paralele (categoria I, nivel 5)
  • 2015: Trofeo Citta di Lugano – locul 5 individual compus; CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva II, al 5-lea punctaj individual (categoria I, nivel 5); CN Maestre – locul 3 cu echipa CNS Cetate Deva II, locul 13 individual compus, locul 5 sarituri; CN Individual Junioare – locul 4 individual compus, locul 2 paralele, locul 3 sarituri, locul 4 sol, locul 6 barna (categoria I, nivel 5)
  • 2014: CN Echipe Junioare -  al 9-lea punctaj paralele(categoria II, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 11 individual compus, locul 4 paralele (categoria II, nivel 4); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 3 individual compus (juniorinen)
  • 2013: CN Scolar – locul 4 individual compus, locul 3 paralele, locul 5 sarituri, barna si sol (categoria III, nivel 4); CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, al 6-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 13 individual compus, locul 7 sarituri (categoria III, nivel 4); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 1 individual compus (jugendstufe)
  • 2012: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 4 individual compus, locul 6 paralele, barna si sol (categoria III, nivel 3); CN Echipe Junioare – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, al 9-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 17 individual compus (categoria III, nivel 3); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 6 individual compus (nachwuchsstufe)
  • 2011: CN Scolar – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 14 individual compus, locul 8 sol (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 3 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 11 individual compus, locul 8 barna (categoria IV, nivel 2)
  • 2010: CN Scolar – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 8 individual compus, locul 2 barna, locul 6 paralele si sol (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 5 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 26 individual compus (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2014 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 Alpen Adria Cup, Klagenfurt (© Alpen Adria Cup)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
Oct 022012
 

Ioana Crisan6

Informatii generale

Nume: Ioana Teodora Crisan
Data nasterii: 15 Octombrie 2001
Cluj Napoca, Cluj
Club: CNS Cetate Deva (din 2011)
CSS Viitorul Cluj (pana in 2011)
Antrenori club: Liliana Cosma, Gheorghe Orban (CNS Cetate Deva 2013)
Ioan Coroiu, Adela Popa (CNS Cetate Deva 2011-2012)
Dana Aron, Dan Florian (CSS Viitorul Cluj)
Componenta a Lotului de Junioare Deva in perioada 2013-2016
Antrenori Lot Junioare Deva: Liliana Cosma (coordonator 2013-2014), Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator din 2014), Ramona Micu, Daniela Maranduca Nicolai (din 2014), Remus Nicolai (din 2014), Gheorghe Orban (2013), coregraf Corina Dorean
Componenta a Lotului Olimpic Deva din 2016
Antrenori Lot Olimpic Deva: Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator), Daniela Maranduca Nicolai (2016-2017), Remus Nicolai (2016-2017), Adela Popa, Marius Vintila (din 2018), Florin Uzum (din 2018)

Rezultate competitii

  • 2017: Sainte Gym Cup, Saint-Etienne – locul 8 cu echipa Romaniei, locul 21 individual compus;  Campionatele Europene Individuale, Cluj-Napoca –  locul 18 individual compus; World Cup, Osijek (FIG Challenge Cup, CIII) – locul 4 barna, locul 6 paralele, locul 7 sol; CN Maestre – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 3 individual compus, locul 2 sarituri, locul 6 paralele, locul 8 barna; Internationaux de France, Paris (FIG Challenge Cup, CIII) – locul 8 sol; Campionatele Mondiale Individuale, Montreal – locul 23 individual compus
  • 2016: L’International Gymnix, Coupe Junior, Montreal – locul 5 cu echipa Romaniei, locul 21 individual compus; Bilateral Bel-Rou, Mouscron – locul 1 cu echipa Romaniei; Bilateral Fra-Rou, Hagenou – locul 1 cu echipa Romaniei; Campionatele Europene de Junioare, Bernamedalie de bronz cu echipa Romaniei, locul 9 individual compus, locul 8 barna; CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, al 4-lea punctaj individual (categoria I, nivel 5); CN Maestre – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 2 individual compus, locul 2 sarituri, locul 3 sol, locul 4 paralele, locul 7 barna; Gimnaziada, Trabzonmedalie de argint cu echipa Romaniei, medalie de bronz individual compus, medalie de argint sarituri; CN Individual Junioare – locul 3 individual compus, locul 2 paralele si barna, locul 3 sarituri, locul 4 sol (categoria I, nivel 5); Top Gym, Charleroi – locul 3 sarituri, locul 2 cu echipa Suedia/Romania
  • 2015: Nadia Comaneci International Invitational, Oklahoma – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 1 individual compus, sarituri si barna, locul 2 paralele, locul 3 sol; CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, primul punctaj individual (categoria I, nivel 5); Festivalul Olimpic al Tineretului European, Tbilisi - locul 4 cu echipa Romaniei, locul 6 individual compus, locul 6 barna
  • 2014: Nadia Comaneci International Invitational, Oklahoma – locul 3 cu echipa Romaniei, locul 2 individual compus; CN Echipe Junioare - locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, al 9-lea punctaj individual (categoria II, nivel 4); CN Individual Junioare- locul 1 individual compus, locul 1 sarituri si barna, locul 3 paralele si sol (categoria II, nivel 4); CN Echipe - locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva I; Master Massilia, Maerseille - locul 9 cu echipa Romaniei, locul 26 individual compus; Top Gym, Charleroi – locul 3 individual compus, locul 7 sarituri, locul 5 barna; locul 4 cu echipa Romania-Israel
  • 2013: CN Scolar -  locul 3 indiviudal compus, locul 1 sarituri, locul 2 paralele, locul 5 barna (categoria III, nivel 4); CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, al 8-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, locul 1 sarituri si sol, locul 2 barna si paralele (categoria III, nivel 4)
  • 2012: CN Individual Junioare – al 3-lea punctaj individual – participare HC (categoria III, nivel 3); Krstic & Dzelatovic Memorial Tournament, Novi Sad – locul 1 individual compus, locul 1 sol, locul 2 paralele si barna, locul 3 sarituri (categoria 2, 11-13 ani)
  • 2011: CN Scolar – locul 4 cu echipa CSS Viitorul Cluj, locul 5 individual compus, locul 2 sarituri, locul 2 barna, locul 5 paralele (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 3 individual compus, locul 1 barna, locul 6 sarituri si sol, locul 7 paralele (categoria IV, nivel 2); Krstic & Dzelatovic Memorial Tournament, Novi Sad – locul 1 individual compus, locul 1 barna, locul 2 sarituri, locul 3 sol, locul 5 paralele (categoria 1, 8-10 ani)
  • 2010: CN Scolar – locul 9 cu echipa CSS Viitorul Cluj, locul 1 individual compus, locul 2 sarituri, locul 3 sol (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 17 individual compus, locul 7 paralele, locul 8 sol (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2014 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2013 CN Scolar, Buzau (© Dan Mares)
  • Antrenament
  • Concurs
  • 2012 Krstic & Dzelatovic Memorial Tournament, Novi Sad (© L. Hribar)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2011 Krstic & Dzelatovic Memorial Tournament, Novi Sad (© CNS Cetate Deva)
Oct 022012
 
Olivia Cimpian

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Olivia Cimpian
Data nasterii: 1 Ianuarie 2001
Arad
Club: CNS Cetate Deva 2010-2017
CSM Arad pana in 2010
Antrenori club: Liliana Cosma, Gheorghe Orban (CNS Cetate Deva 2013)
Ioan Coroiu, Adela Popa (CNS Cetate Deva 2010, 2012)
Gina Gogean, Cristinel Micu, Luciana Rusan Menciu, Lenuta Slabu (CNS Cetate Deva 2011)
Carina Franiov, Ciprian Hegyi (CSM Arad)
Componenta a Lotului de Junioare Deva in perioada 2013-2016
Antrenori Lot Junioare Deva: Liliana Cosma (coordonator 2013-2014), Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator din 2014) Ramona Micu, Daniela Maranduca Nicolai (din 2014), Remus Nicolai (din 2014), Gheorghe Orban (2013), coregraf Corina Dorean
Componenta a Lotului Olimpic Deva in perioada 2016-2017
Antrenori Lot Olimpic Deva: Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator), Daniela Maranduca Nicolai, Remus Nicolai, Adela Popa
Status actual: reprezinta Ungaria (din 2018)

Rezultate competitii

  • 2017: Challenge Cup, Doha (FIG World Challenge Cup, CIII)- locul 10 paralele, locul 12 sol, locul 14 barna in calificari; Campionatele Europene, Cluj-Napoca – locul 23 individual compus
  • 2016: L’International Gymnix, Coupe Junior, Montreal - locul 5 cu echipa Romaniei, locul 12 individual compus, locul 3 sol; Bilateral Bel-Rou, Mouscron – locul 1 cu echipa Romaniei; Bilateral Fra-Rou, Hagenou – locul 1 cu echipa Romaniei; Campionatele Europene de Junioare, Bernamedalie de bronz cu echipa Romaniei; locul 8 sarituri, locul 3 in calificari sol (retrasa din finala din motive medicale); CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, locul 1 paralele, barna si sol, locul 2 sarituri (categoria I, nivel 5); Top Gym, Charleroi – locul 3 individual compus, locul 1 sarituri si sol, locul 2 paralele si barna, locul 2 cu echipa Suedia/Romania
  • 2015: Nadia Comaneci International Invitational, Oklahoma - locul 1 cu echipa Romaniei, locul 1 individual compus si sol, locul 2 sarituri, locul 3 paralele; CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva II, al 2-lea punctaj individual (categoria I, nivel 5); Festivalul Olimpic al Tineretului European, Tbilisi – locul 4 cu echipa Romaniei, locul 14 individual compus, locul 7 sol; CN Maestre – locul 3 cu echipa CNS Cetate Deva II, locul 5 individual compus, locul 3 sarituri si paralele, locul 5 sol; CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, sarituri, paralele, barna si sol (categoria I, nivel 5)
  • 2014: Nadia Comaneci International Invitational, Oklahoma - locul 3 cu echipa Romaniei, locul 3 individual compus;  CN Scolar - locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 2 individual compus, locul 1 paralele, locul 2 sarituri si sol, locul 3 barna (categoria II, nivel 4); CN Echipe Junioare - locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, primul punctaj individual (categoria II, nivel 4); CN Indiviudal Junioare - locul 2 individual compus, locul 2 sarituri, paralele, barna, locul 7 sol (categoria II, nivel 4); CN Echipe - locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva I; Master Massilia, Marseille - locul 9 cu echipa Romaniei; locul 24 individual compus, locul 2 sol; Top Gym, Charleroi – locul 10 individual compus, locul 1 sol, locul 11 paralele, locul 4 cu echipa Romania-Israel
  • 2013: CN Scolar–  locul 1 individual compus, locul 1 paralele si sol, locul 2 barna, locul 3 sarituri (categoria III, nivel 4); CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, primul punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare - locul 2 individual compus, locul 3 sol, locul 4 sarituri, locul 5 paralele (categoria III, nivel 4); Alpen Adria Cup, Klagenfurt - locul 2 individual compus (jugendstufe)
  • 2012: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 3 individual compus, locul 1 sol si paralele, locul 3 barna, locul 6 sarituri (categoria III, nivel 3); Gymnova Cup, Keerbergen – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 3 individual compus (categoria Youngster); CN Echipe Junioare – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, al 20-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 4 individual compus, locul 3 sol, locul 4 sarituri, locul 7 barna (categoria III, nivel 3); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 1 individual compus (nachwuchsstufe)
  • 2011: CN Scolar – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 7 individual compus, locul 6 paralele, locul 7 sarituri si sol (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 3 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 6 individual compus, locul 2 barna si sol (categoria IV, nivel 2); Krstic & Dzelatovic Memorial Tournament, Novi Sad – locul 2 individual compus, locul 1 sol, locul 7 sarituri si barna (categoria 1, 8-10 ani)
  • 2010: CN Scolar – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 3 individual compus, locul 1 paralele, locul 2 sol, locul 6 paralele (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 5 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 8 individual compus, locul 7 sol (categoria IV, nivel 1); DKMT Cup, Novi Sad – locul 2 individual compus, sarituri, paralele, barna si sol (categoria 8-10 ani); Krstic & Dzelatovic Memorial Tournament, Novi Sad – locul 5 individual compus, locul 6 sol (categoria I, 8-10 ani)

Galerie Foto

  • 2014 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 Alpen Adria Cup, Klagenfurt (© Alpen Adria Cup)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva
  • Individual compus (© Dan Mares)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)
  • 2012 CN Scolar (© gimnastica.net)

 

Oct 022012
 
Cristina Vrabie

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Cristina Vrabie
Data nasterii: 9 Martie 2000
Bucuresti
Club: CSA Steaua Bucuresti
Antrenori club: Angela Cacoveanu, Gheorghe Neagu, Eliza Stoica, coregraf Mariana Ristea
Componenta a lotului national de junioare Deva in 2012
Antrenori lot Deva: Alexandru Militaru, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Gheorghe Orban (coordonator),  Adela Popa, coregraf Corina Dorean
Componenta a lotului olimpic Izvorani / Bucuresti (2013 – 2015)
Antrenori lot olimpic Izvorani / Bucuresti: Ocatvian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Ioan Coroiu, Alexandru Militaru (2013), Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Adela Popa, Lucian Sandu
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Continue reading »

Oct 022012
 
Andra Stoica

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Andra Stoica
Data nasterii: 27 August 2000
Giurgiu
Club: CS Dinamo Bucuresti
CSS 7 Dinamo Bucuresti (pana in 2014)
Antrenor club: Mariana Cimpeanu Silisteanu
Componenta a lotului national de junioare Onesti in 2011
Antrenori lot Onesti: Corneliu Agop (coordonator), Tabita Trandafir
Componenta a lotului national de junioare Deva (2011 – 2012)
Antrenori lot Deva: Alexandru Militaru, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Gheorghe Orban (coordonator), Adela Popa, coregraf Corina Dorean
Componenta a lotului olimpic Izvorani (2013 – 2015)
Antrenori lot olimpic Izvorani: Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Ioan Coroiu, Alexandru Militaru, (2013) Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Adela Popa, Lucian Sandu
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2014: Trofeo Citta di Jesolo - locul 2 cu echipa Romaniei; Triunghiular Fra-Bel-Rou, Avoine- locul 1 cu echipa Romaniei, locul 5 individual compus; Campionatele Europene, Sofia - medalie de bronz cu echipa de junioare a Romaniei; CN Maestre -  locul 6 individual compus, locul 6 barna
  • 2013: Trnava Gym Festival – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 2 individual compus; CN Echipe Junioare – al 12-lea punctaj paralele – singura participare (categoria II, nivel 5); CN Maestre – locul 2 cu echipa Dinamo Bucuresti, locul 10 individual compus, locul 7 sol; CN Individual Junioare – locul 9 individual compus, locul 1 sol, locul 2 sarituri, locul 3 barna (categoria II, nivel 5)
  • 2012: CN Scolar – locul 1 individual compus, locul 2 sarituri si sol, locul 3 paralele, locul 6 barna (categoria III, nivel 4); CN Echipe Junioare – al 2-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 6 paralele – singura participare (categoria III, nivel 4)
  • 2010: CN Scolar – locul 3 individual compus, locul 2 paralele, locul 3 sol, locul 5 sarituri, locul 6 barna (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 7 individual compus, locul 3 sarituri si paralele, locul 7 barna (categoria IV, nivel 2)
  • 2009: CN Scolar – locul 3 cu echipa CSS7 Dinamo I, locul 9 individual compus, locul 6 sarituri (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 3 individual compus, locul 3 sarituri si barna, locul 8 sol (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2013 CN Maestre, Bucuresti (© Dan Mares)
  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2012 CN Scolar, Buzau (© gimnastica.net)
Oct 022012
 
Adela Florea

© Tare!

Informatii generale

Nume: Adela Paula Florea
Data nasterii: 10 Iunie 2000
Filipisul Mic, Mures
Club: CNS Cetate Deva
Antrenori club: Liliana Cosma, Gheorghe Orban (2013)
Ioan Coroiu, Adela Popa (pana in 2013)
Cristinel Micu, Luciana Rusan Menciu (primii antrenori)
Componenta a lotului de junioare Deva in 2013-2014
Antrenori lot Deva: Liliana Cosma (coordonator), Florin Cotutiu, Ramona Micu, Gheorghe Orban, coregraf Corina Dorean
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2016: CN Scolar- locul 1 individual compus, locul 1 paralele, locul 2 barna si sol, locul 3 sarituri (senioare)
  • 2015: CN Scolar- locul 1 paralele si barna, locul 2 sol (categoria I, nivel 5); CN Echipe Junioare – locul 3 cu echipa CNS Cetate Deva I, al 20-lea punctaj individual (categoria I, nivel 5); CN Individual Junioare – locul 12 individual compus, locul 8 sarituri (categoria I, nivel 5)
  • 2014: International Gymnix Junior Cup, Montreal - locul 5 cu echipa Romaniei, locul 22 individual compus
  • 2013CN Echipe Junioare – al 9-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5); CN Maestre – locul 4 cu echipa CNS Cetate Deva II, locul 25 indiviudal compus
  • 2012: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 1 sarituri si paralele, locul 2 barna (categoria III, nivel 4); Gymnova Cup, Keerbergen – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 1 individual compus (categoria Youngster), locul 2 barna, locul 5 sarituri, locul 7 paralele; Gym Festival, Trnava – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva (Laura Jurca); CN Echipe Junioare – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, al 4-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4)
  • 2011: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva ,locul 1 individual compus, locul 1 sarituri si barna, locul 2 sol, locul 6 paralele (categoria III, nivel 3); CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, al 2-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); Hamburg Gymnastics Cup – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva; CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, locul 1 paralele, locul 2 barna, locul 4 sarituri (categoria III, nivel 3);  Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 1 individual compus (nachwuchstufe); Krstic & Dzelatovic Memorial Tournament, Novi Sad – locul 3 individual compus, locul 2 paralele, locul 3 sarituri si sol (categoria 2, 11-13 ani)
  • 2010: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva I, locul 12 individual compus, locul 4 paralele (categoria III, nivel 3); DKMT Cup, Deva – locul 1 individual compus (categoria 8-10 ani);  CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva I, al 5-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3);  CN Individual Junioare – locul 5 individual compus, locul 5 paralele, locul 6 sarituri si barna (categoria III, nivel 3); Top-Gym, Charleroi – locul 7 cu echipa  Suedia-Romania, locul 24 individual compus, locul 13 sarituri;  Krstic & Dzelatovic Memorial Tournament, Novi Sad – locul 1 individual compus, locul 1 barna, locul 2 sarituri si paralele (categoria 1, 8-10 ani)
  • 2009: CN Scolar – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 17 individual compus (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 9 individual compus, locul 5 barna (categoria IV, nivel 2)

Galerie foto

  • 2013 CN Maestre, Bucuresti (© Dan Mares)
  • 2013 CN Echipe, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 CN Scolar, Buzau (© gimnastica.net)
  • 2011 Alpen Adria Cup, Klagenfurt (© Alpen Adria Cup)
  • 2011 Hamburg Gymnastics Cup (© Hamburg Gymnastics 1;  © DR Photographie 2-3)
  • 2010 Top Gym, Charleroi (©Tofgym 1-3; © Pierre Mertens 4-6)
  • Alte Poze (© Tare)
Oct 022012
 
Diana Rahela Damian

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Diana Rahela Damian
Data nasterii: 6 Iunie 2000
Focsani, Vrancea
Club: CSSG Focsani
Antrenori club:  Nicoleta Raducan, Florin Rosioru
Componenta a lotului national de junioare Onesti in perioada 2010-2011
Antrenori lot Onesti: Corneliu Agop (coordonator 2011), Martin Simo (coordonator 2010), Carmen Smeu, Tabita Trandafir
Componenta a lotului national de junioare Deva din 2011
Antrenori lot Deva (2011 – 2012): Alexandru Militaru, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Gheorghe Orban (coordonator), Adela Popa, coregraf Corina Dorean
Antrenori lot Deva (2013): Liliana Cosma (coordonator), Florin Cotutiu, Ramona Micu, Gheorghe Orban, coregraf Corina Dorean
Status actual: retrasa din gimnastica artistica (2013)

Rezultate competitii

  • 2012: CN Scolar – locul 2 cu echipa CSSG Focsani, locul 3 individual compus, locul 1 sol,locul 3 sarituri, locul 7 barna, locul 8 paralele (categoria III, nivel 4); CN Echipe Junioare – locul 3 cu echipa CSSG Focsani, al 6-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 2 individual compus, locul 1 barna, locul 2 sol, locul 5 paralele (categoria III, nivel 4); CN Maestre/Sperante – locul 3 cu echipa CSSG Focsani, al 9-lea punctaj individual compus, locul 2 sol, locul 7 barna
  • 2011: CN Scolar – locul 2 cu echipa CSSG Focsani, locul 2 individual compus, locul 2 paralele si barna (categoria III, nivel 3); CN Echipe Junioare – locul 2  cu echipa CSSG Focsani, al 6-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 3 individual compus, locul 1 barna, locul 5 paralele, locul 6 sarituri (categoria III, nivel 3)
  • 2010: CN Scolar – locul 3 cu echipa CSSG Focsani, locul 1 individual compus, locul 1 sarituri si sol, locul 2 paralele, locul 3 barna (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta –  locul 3 cu echipa CSSG Focsani, locul 3 individual compus, locul 2 barna si sol, locul 5 sarituri, locul 6 paralele; CN Echipe Junioare – locul 2  cu echipa CSSG Focsani, al 5-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 7 individual compus, locul 6 sarituri si sol, locul 8 paralele (categoria III, nivel 3)
  • 2009: CN Scolar – locul 1 cu echipa CSSG Focsani, locul 3 individual compus, locul 2 barna si sol (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 1 cu echipa CSSG Focsani, locul 2 individual compus, locul 1 sol, locul 2 paralele, locul 7 sarituri, locul 9 barna (categoria IV, nivel 2)

Galerie foto

  • 2012 CN Maestre/Sperante, Onesti
  • Finala pe echipe (© Dan Mares)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva
  • Individual compus (© Dan Mares)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)