Mar 232015

Andreea & Andreea – Dublu Start la Cottbus Challenge Cup. Medalii si Emotii.

In perioada 19-22 Martie 2015, a avult loc la Cottbus, Cupa Mondiala Challenge – Turnier der Meister. La editia de anul trecut isi facea debutul la seniorat multi-medaliata europeana de junioare, Andreea Munteanu. A fost un debut ezitant, sub potentialul ei, dar apreciat totusi cu [...] Continue reading

Dec 072014

Repetitie la Glasgow

La inceputul lunii decembrie (6 decembrie 2014), in ultima competitie a anului, Cupa Mondiala de la Glasgow, Larisa Iordache a reusit al doilea succes consecutiv in cadrul circuitului Cupei Mondiale, terminand anul pe prima pozitie a clasamentului. Larisa s-a impus categoric, acumuland un total de [...] Continue reading

Posted by on decembrie 7, 2014
Dec 022014

Internationalele Toamnei 2014. Cupa Mondiala de la Stuttgart, Alpen Adria Cup si Top Gym

Zilele de 29 si 30 noiembrie au fost marcate de multiple participari internationale ale gimnastelor Romaniei si, imbucurator, si de foarte multe medalii intrucat fiecare participanta a castigat cel putin cate o medalie. Balul a fost deschis de catre insasi gimnasta numarul 1 a Romaniei, Larisa Iordache [...] Continue reading

Posted by on decembrie 2, 2014
Noi 122014

Intrecerea cluburilor, Onesti 2014

Onestiul a gazduit la finalul saptamanii trecute, Campionatele Nationale ale Reprezenatativelor de Club, o competitie mixta, deschisa atat junioarelor cat si senioarelor dar urmand codul de punctaj si regulile senioarelor. Cu mic cu mare, fiecare a pus umarul pentru o clasare cat mai buna a [...] Continue reading