Oct 262015
 

 

 

DSC_5049Sambata, 24 octombrie 2015, la Focsani a avut loc traditionala “Cupa Vrancea”. Gimnastelor de la clubul gazda din Focsani li s-au alaturat gimnastele obisnuite sa participe, din imprejurimi: CSS Buzau, CSS Galati, SCM Bacau dar si gimnaste de mai departe, care, impreuna cu antrenorii, au dorit sa se mai obisnuiasca putin cu atmosfera de concurs: CSS Sibiu, CS Petrolul Ploiesti, CSM Arad, CSS 1 Constanta si CS Farul Constanta! Felicitari organizatorilor pentru ca, nu-i asa, cu totii stim ca experienta de concurs este atat de benefica micutelor gimnaste!

* * *

Categoria III – nivel 2

Individual compus: 1. Daria Berar (CSM Arad); 2. Alina Craciun (CSSG Focsani); 3. Daria Popa (CS Petrolul Ploiesti). (In poza nu apare Daria Berar, dintr-o mica eroare organizatorica, corectata ulterior)

DSC_5054

Sarituri: 1. Alina Craciun (CSSG Focsani); 2. Iulia Trestianu (CSSG Focsani); 3. Rut Damian (CSSG Focsani); Raluca Lozneanu (CSSG Focsani); Alexia Cojan (CS Farul Constanta)

DSC_5056

Paralele: 1. Mara Ceplinschi (CS Farul Constanta); 2. Daria Berar (CSM Arad); 3. Alina Craciun (CSSG Focsani); Beatrice Panaite (CSS Buzau); Bianca Stoica (CS Petrolul Ploiesti)

DSC_5059

Barna: 1. Daria Berar (CSM Arad); 2. Raluca Lozneanu (CSSG Focsani); 3. Cristina Vesa (CSM Arad); Alina Craciun (CSSG Focsani); Daria Popa (CS Petrolul Ploiesti). (In fotografie nu apare medaliata cu aur, Daria Berar – o mica eroare, corectata ulterior).

DSC_5062

Sol: 1. Daria Berar (CSM Arad); 2. Daria Popa (CS Petrolul Ploiesti); 3. Rut Damian (CSSG Focsani); Alina Craciun (CSSG Focsani); Maria Ceplinschi (CS Farul Constanta)

DSC_5067

Categoria II, nivel 3

Individual compus: 1. Emilia Munteanu (CSS 1 Constanta); 2. Silvia Sfiringu (CS Farul Constanta); 3. Iohana Pasere (CSSG Focsani)

DSC_5070

Sarituri: 1. Silvia Sfiringu (CS Farul Constanta); 2. Emilia Munteanu (CSS 1 Constanta); 3. Nicola Pahontu (CSS Buzau); Iohana Pasere (CSSG Focsani)

DSC_5073

Paralele: 1. Emilia Munteanu (CSS 1 Constanta); 2. Nicola Pahontu (CSS Buzau); 3. Silvia Sfiringu (CS Farul Constanta)

DSC_5081

Barna: 1. Silvia Sfiringu (CS Farul Constanta); 2. Loredana Constantin (CSS Focsani); 3. Emilia Munteanu (CSS 1 Constanta)

DSC_5088

Sol: 1. Emilia Munteanu (CSS 1 Constanta); 2. Diana Harabagiu (CSS 1 Constanta); 3. Silvia Sfiringu (CS Farul Constanta)

DSC_5094

Categoria II – nivel 4

Individual compus: 1. Bianca Matei (CSS 1 Constanta); 2. Paula Popescu (CSS Sibiu); 3. Adelina Ciobotaru (CSSG Focsani)

DSC_5098

Sarituri: 1. Adelina Ciobotaru (CSS Focsani); 2. Teodora Patrascu (CSSG Focsani); 3. Paula Popescu (CSS Sibiu)

DSC_5099

Paralele: 1. Bianca Matei (CSS 1 Constanta); 2. Teodora Patrascu (CSSG Focsani); 3. Paula Popescu (CSS Sibiu)

DSC_5103

Barna: 1. Bianca Matei (CSS 1 Constanta); 2. Paula Popescu (CSS Sibiu)

DSC_5111

Sol: Bianca Matei (CSS 1 Constanta); 2. Adelina Ciobotaru (CSSG Focsani); Paula Popescu (CSS Sibiu)

DSC_5118

La categoria I – Junioare, a fost prezenta doar Laura Nacu, pe care o felicitam pentru ambitia de a continua!

DSC_5120

 

Multumim pentru fotografii celui care ne este aproape mereu, tatic de gimnasta si fotograf de gimnastica, domnul Catalin Pahontu!

Felicitari gimnastelor si antrenorilor si mult succes in pregatirea campionatului national!

 Posted by on octombrie 26, 2015