Dec 062012
 
Raluca Haidu

© COSR

Informatii generale

Nume: Raluca Oana Haidu
Data nasterii: 20 Noiembrie 1994
Petrosani, Hunedoara
Club: CNS Cetate Deva
Antrenori club: Ramona Micu, Florin Cotutiu
Componenta a lotului national de junioare Deva in perioada 2007-2008
Antrenori lot junioare Deva:  Florin Cotutiu, Ramona Micu, Gheorghe Orban (coordonator), Adela Popa, coregraf Corina Dorean
Componenta a lotului olimpic Deva in perioada 2008 – 2010
Antrenori lot olimpic Deva: Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator), Lucian Sandu,  Marius Vintila, coregraf Valer Puia
Componenta a lotului olimpic Izvorani in perioada 2010-2012
Antrenori lot olimpic Izvorani: Octavian Bellu (coordinator), Maria Bitang (coordinator), Raluca Bugner, Liliana Cosma (2010), Florin Cotutiu, Lucian Sandu,Marius Vintila, coregraf Mariana Ristea
Status actual: retrasa din activitatea competitionala (2012)

Rezultate competitii

  • 2012: Bilateral Fra-Rou, Cholet – a 2-a nota paralele; Triunghiular Ger-Fra-Rou, Ulm – a 4-a nota paralele; Campionatele Europene, Bruxellesmedalie de aur cu echipa Romaniei; Gym Festival, Trnava – locul 2 individual compus, locul 4 sol, locul 5 paralele, locul 7 barna; rezerva Romaniei pentru Jocurile Olimpice, Londra (fara deplasare)
  • 2011: Nationalele Frantei, Touluse – locul 1 cu echipa Alliance Dijon Gym; Grand Prix, Glasgow (FIG World Cup A, II) – locul 3 individual compus; Grand Prix, Brno – locul 1 in echipa cu Cristian Bataga; CN Maestre – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 3 individual compus, locul 2 sarituri, locul 2 paralele, locul 4 sol, locul 8 barna; Triunghiular Ger–Rou–Sui, Erzingen – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 4 individual compus; Bilateral Marea Britanie, Lilleshal – locul 2 cu echipa Romaniei; Campionatele Mondiale, Tokiolocul 4 cu echipa Romaniei, locul 18 individual compus
  • 2010: Triunghiular Gbr-Ger-Rou, Lileshall – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 4 individual compus; Triunghiular Fra-Gbr-Rou, Arques – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 3 individual compus; Internationale Romaniei, Bucuresti – locul 1 individual compus, locul 2 paralele, al 4-lea punctaj finala sol (HC), al 6-lea punctaj finala barna (HC); Campionatele Europene, Birminghammedalie de bronz cu echipa Romaniei, medalie de bronz barna; Bilateral Marea Britanie, Ipswichlocul 1 cu echipa Romaniei, locul 3 individual compus, locul 3 sarituri, locul 5 sol; CN Maestre – locul 1 cu echipa CSS Cetate Deva, locul 6 individual compus, locul 2 sarituri, locul 4 paralele si barna, locul 5 sol; Triunghiular Sui-Ger-Rou, Schaffhausen – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 2 individual compus; Campionatele Mondiale, Rotterdam – locul 4 cu echipa Romaniei, locul 10 individual compus
  • 2009: Citta di Jesolo Trophy, Jesolo – locul 9 individual compus (junioare); Citta di Lugano Trophy, Lugano – locul 7 individual compus; Internationalele Romaniei, Ploiesti – locul 1 sol,al 2-lea punctaj individual compus (HC), al 4-lea punctaj finala barna (HC), al 5-lea punctaj finala sarituri (HC); Bilateral Spania, Salt – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 3 individual compus , locul 1 sol; Festivalul Olimpic al Tineretului European, Tampere- medalie de argint cu echipa Romaniei, locul 6 individual compus, medalie de bronz sol; International Junior, Yokohama – locul 6 individual compus, locul 6 sarituri, locul 7 paralele si sol
  • 2008: Zelena Jama Open, Ljubljana – locul 1 cu echipa CSS Cetate Deva; CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS – CSS Cetate Deva,al 8-lea punctaj individual (3 aparate) (categoria I); CN Maestre/ Sperante – locul 2 cu echipa CNS – CSS Cetate Deva I,locul 4 barna si sol; CN Individual Junioare – locul 5 individual compus, locul 3 paralele si sol, locul 5 barna, locul 6 sarituri (categoria I)
  • 2007: Zelena Jama Open, Ljubljana – locul 1 cu echipa CSS Cetate Deva, locul 2 individual compus; CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipe CNS-CSS Cetate Deva, al 6-lea punctaj individual (categoria I); CN Maestre / Sperante – locul 1 cu echipa CNS-CSS Cetate Deva, locul 2 individual compus, locul 3 barna, locul 6 paralele si sol; Leverkusen Cup – locul 6 individual compus, locul 8 paralele, locul 1 sol; CN Individual Junioare – locul 5 individual compus, locul 3 paralele si barna, locul 6 sarituri si sol (categoria II); Massilia Gym Cup – locul 3 cu echipa Romaniei, locul 11 individual compus, locul 8 sol
  • 2006: CN Scolar – locul 5 cu echipa CSS Cetate Deva, locul 10 individual compus, locul 2 sol, locul 9 barna (categoria III); CN Echipe Junioare – locul 4 cu echipa CNS Cetate Deva II, al 4-lea punctaj individual (categoria III); CN Maestre/ Sperante – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva II, locul 7 individual compus, locul 5 sol, locul 7 barna, locul 8 paralele
  • 2004: CN Scolar – locul 3 cu echipa CSS Cetate Deva, locul 30 individual compus; CN Mica Gimnasta – locul 2 cu echipa CSS Cetate Deva, locul 49 individual compus

Vizitati si Raluca Haidu online !

 Leave a Reply

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>