Oct 022012
 
Olivia Cimpian

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Olivia Cimpian
Data nasterii: 1 Ianuarie 2001
Arad
Club: CNS Cetate Deva 2010-2017
CSM Arad pana in 2010
Antrenori club: Liliana Cosma, Gheorghe Orban (CNS Cetate Deva 2013)
Ioan Coroiu, Adela Popa (CNS Cetate Deva 2010, 2012)
Gina Gogean, Cristinel Micu, Luciana Rusan Menciu, Lenuta Slabu (CNS Cetate Deva 2011)
Carina Franiov, Ciprian Hegyi (CSM Arad)
Componenta a Lotului de Junioare Deva in perioada 2013-2016
Antrenori Lot Junioare Deva: Liliana Cosma (coordonator 2013-2014), Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator din 2014) Ramona Micu, Daniela Maranduca Nicolai (din 2014), Remus Nicolai (din 2014), Gheorghe Orban (2013), coregraf Corina Dorean
Componenta a Lotului Olimpic Deva in perioada 2016-2017
Antrenori Lot Olimpic Deva: Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator), Daniela Maranduca Nicolai, Remus Nicolai, Adela Popa
Status actual: reprezinta Ungaria (din 2018)

Rezultate competitii

  • 2017: Challenge Cup, Doha (FIG World Challenge Cup, CIII)- locul 10 paralele, locul 12 sol, locul 14 barna in calificari; Campionatele Europene, Cluj-Napoca – locul 23 individual compus
  • 2016: L’International Gymnix, Coupe Junior, Montreal - locul 5 cu echipa Romaniei, locul 12 individual compus, locul 3 sol; Bilateral Bel-Rou, Mouscron – locul 1 cu echipa Romaniei; Bilateral Fra-Rou, Hagenou – locul 1 cu echipa Romaniei; Campionatele Europene de Junioare, Bernamedalie de bronz cu echipa Romaniei; locul 8 sarituri, locul 3 in calificari sol (retrasa din finala din motive medicale); CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, locul 1 paralele, barna si sol, locul 2 sarituri (categoria I, nivel 5); Top Gym, Charleroi – locul 3 individual compus, locul 1 sarituri si sol, locul 2 paralele si barna, locul 2 cu echipa Suedia/Romania
  • 2015: Nadia Comaneci International Invitational, Oklahoma - locul 1 cu echipa Romaniei, locul 1 individual compus si sol, locul 2 sarituri, locul 3 paralele; CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva II, al 2-lea punctaj individual (categoria I, nivel 5); Festivalul Olimpic al Tineretului European, Tbilisi – locul 4 cu echipa Romaniei, locul 14 individual compus, locul 7 sol; CN Maestre – locul 3 cu echipa CNS Cetate Deva II, locul 5 individual compus, locul 3 sarituri si paralele, locul 5 sol; CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, sarituri, paralele, barna si sol (categoria I, nivel 5)
  • 2014: Nadia Comaneci International Invitational, Oklahoma - locul 3 cu echipa Romaniei, locul 3 individual compus;  CN Scolar - locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 2 individual compus, locul 1 paralele, locul 2 sarituri si sol, locul 3 barna (categoria II, nivel 4); CN Echipe Junioare - locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, primul punctaj individual (categoria II, nivel 4); CN Indiviudal Junioare - locul 2 individual compus, locul 2 sarituri, paralele, barna, locul 7 sol (categoria II, nivel 4); CN Echipe - locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva I; Master Massilia, Marseille - locul 9 cu echipa Romaniei; locul 24 individual compus, locul 2 sol; Top Gym, Charleroi – locul 10 individual compus, locul 1 sol, locul 11 paralele, locul 4 cu echipa Romania-Israel
  • 2013: CN Scolar–  locul 1 individual compus, locul 1 paralele si sol, locul 2 barna, locul 3 sarituri (categoria III, nivel 4); CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, primul punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare - locul 2 individual compus, locul 3 sol, locul 4 sarituri, locul 5 paralele (categoria III, nivel 4); Alpen Adria Cup, Klagenfurt - locul 2 individual compus (jugendstufe)
  • 2012: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 3 individual compus, locul 1 sol si paralele, locul 3 barna, locul 6 sarituri (categoria III, nivel 3); Gymnova Cup, Keerbergen – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 3 individual compus (categoria Youngster); CN Echipe Junioare – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, al 20-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 4 individual compus, locul 3 sol, locul 4 sarituri, locul 7 barna (categoria III, nivel 3); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 1 individual compus (nachwuchsstufe)
  • 2011: CN Scolar – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 7 individual compus, locul 6 paralele, locul 7 sarituri si sol (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 3 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 6 individual compus, locul 2 barna si sol (categoria IV, nivel 2); Krstic & Dzelatovic Memorial Tournament, Novi Sad – locul 2 individual compus, locul 1 sol, locul 7 sarituri si barna (categoria 1, 8-10 ani)
  • 2010: CN Scolar – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 3 individual compus, locul 1 paralele, locul 2 sol, locul 6 paralele (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 5 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 8 individual compus, locul 7 sol (categoria IV, nivel 1); DKMT Cup, Novi Sad – locul 2 individual compus, sarituri, paralele, barna si sol (categoria 8-10 ani); Krstic & Dzelatovic Memorial Tournament, Novi Sad – locul 5 individual compus, locul 6 sol (categoria I, 8-10 ani)

Galerie Foto

  • 2014 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 Alpen Adria Cup, Klagenfurt (© Alpen Adria Cup)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva
  • Individual compus (© Dan Mares)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)
  • 2012 CN Scolar (© gimnastica.net)