Oct 012012
 

© Steafan Wurzer

Informatii generale

Nume: Miriam Aribasoiu
Data nasterii
: 19 Septembrie 1998
Targu-Jiu, Gorj
Club: CNS Cetate Deva
Antrenori club: Ulpia Barbu, Mirela Dicu, Alexandru Militaru, Lenuta Slabu, Sorin Tolteanu, coregraf Gheorghe Cosma
Componenta a lotului national de junioare Deva din 2011
Antrenori lot junioare Deva (2011-2012): Ramona Micu (2011), Alexandru Militaru, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Gheorghe Orban (coordonator), Adela Popa, coregraf Corina Dorean
Antrenori lot junioare Deva (din 2013): Liliana Cosma (coordonator), Florin Cotutiu, Ramona Micu, Gheorghe Orban, coregraf Corina Dorean
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2013: CN Echipe Junioare – al 4-lea punctaj individual (categoria I, nievl 6); CN Maestre – locul 4 cu echipa CNS Cetate Deva II, locul 16 individual compus; CN Individual Junioare – locul 5 individual compus, locul 2 paralele si barna, locul 4 sol, locul 5 sarituri (categoria I, nivel6)
  • 2012: Trofeo Cita di Jesolo – locul 4 cu echipa Romaniei, locul 17 individual compus (junioare); Bilateral Fra-Rou, Cholet – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 10 individual compus (junioare); Campionatele Europene de Junioare, Bruxellesmedalie de bronz cu echipa Romaniei, al 21-lea punctaj individual in calificari; CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa  CNS Cetate Deva, al 5-lea punctaj individual (categoria I, nivel 6)
  • 2011: CN Echipe Junioare - locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva II, al 6-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5); CN Maestre/Sperante – locul 7 individual compus, locul 3 paralele si barna, locul 7 sarituri
  • 2010: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva II, locul 2 individual compus, locul 1 sol, locul 3 barna, locul 5 paralele (categoria III, nivel 4);  DKMT Cup, Deva – participare HC- al 8-lea punctaj individual compus (categoria 11-13 ani); CN Individual Junioare – locul 10 individual compus (categoria III, nivel 4); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 13 individual compus (jugendstufe)
  • 2009: CN Scolar – locul 3 cu echipa CNS Cetare Deva II, locul 21 individual compus (categoria III); CN Echipe Junioare – locul 5 cu echipa CNS Cetate Deva II, al 34-lea punctaj individual (categoria III);  CN Individual Junioare – locul 10 individual compus (categoria III)
  • 2008CN Scolar – locul 8 individual compus, locul 1 barna (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 6 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 22 individual compus (categoria IV, nivel 2)

Galerie foto

  • 2013 CN Maestre, Bucuresti
  • (© Dan Mares)
  • (© Laura Andreea)
  • 2013 CN EChipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 Campionatele Europene de Junioare, Bruxelles (© Grace Chiu 1; © Gymnet.org 2-6)
  • 2011 CN Maestre/Sperante, Onesti (© Ela Enea foto 1-3; © Dan Mares foto 4-6)