Oct 022012
 
Madalina Blendea

© Petre Oprea

Informatii generale

Nume: Madalina Blendea
Data nasterii: 8 Ianuarie 1999
Borascu, Gorj
Club: CNS Cetate Deva
Antrenori club:  Ioan Coroiu, Adela Popa
Ulpia Barbu (prima antrenoare)
Componenta a lotului olimpic Izvorani in 2013
Antrenori lot Izvorani: Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Ioan Coroiu, Alexandru Militaru, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Adela Popa, Lucian Sandu
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2013Bilateral Fra-Rou, Andrezieux-Boutheon - locul 1 cu echipa Romaniei, locul 4 individual compus, locul 2 paralele, locul 3 barna; CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, al 3-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5)
  • 2012: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 1 individual compus, paralele, barna, sol, locul 3 sarituri (categoria II, nivel 5)
  • 2011: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 1 individual compus, sarituri, paralele, barna, sol (categoria III, nivel 4); CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, primul punctaj individual (categoria III, nivel 4); Hamburg Gymnastics Cup – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva; CN Individual Junioare – locul 3 individual compus, locul 1 paralele, locul 2 sarituri si sol (categoria III, nivel 4); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 1 individual compus (juniorinenstufe); Patrulater Junioare Ita-Fin-Ger-Rou, Capo D’Orlando – locul 2 cu echipa Romaniei, locul 6 individual compus
  • 2010: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva I, locul 1 individual compus, locul 1 paralele si barna, locul 5 sol, locul 6 sarituri (categoria III, nivel 3); DKMT Cup, Deva – locul 2 individual compus (categoria 11-13 ani); CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva I, primul punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 3 individual compus, locul 1 sarituri, locul 2 paralele si sol (categoria III, nivel 3); Top-Gym, Charleroi – locul 7 cu echipa Suedia-Romania, locul 14 individual compus (a 2-a nota ca executie la paralele), locul 12 paralele, locul 11 barna
  • 2009: CN Scolar – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 1 individual compus, locul 1 paralele si barna, locul 6 sol (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 1 individual compus, locul 1 paralele si barna, locul 2 sol (categoria IV, nivel 2)

Galerie foto

  • 2013 CN Junioare Echipe, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 CN Scolar, Buzau (© gimnastica.net)
  • 2011 Hamburg Gymnastics Cup
  • Ziua 1 (© Petre Oprea foto 1; © Hamburg Gymnastics foto 2-3)
  • Ziua 2 (© DR Photographie)
  • 2011 CN Echipe Junioare, Deva (© Petre Oprea)
  • 2010 Top-Gym, Charleroi
  • Antrenamente (© Benoit Bonatre)
  • Calificari/Individual compus (© Benoit Bonatre)
  • Finalele pe aparate (© Benoit Bonatre 1-3; © Tofgym 4-6)