Oct 022012
 

Laura Jurca

Informatii generale

Nume: Laura Jurca
Data nasterii: 14 Septembrie 1999
Club: SSV Ulm
CNS Cetate Deva (pana in 2017)
STV Lenzburg (dubla legitimare 2010-2011)
Antrenori club Deva: Ioan Coroiu, Adela Popa
Ulpia Barbu (prima antrenoare)
Componenta a lotului olimpic Izvorani 2013-2016
Antrenori lot olimpic Izvorani: Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Ioan Coroiu, Alexandru Militaru (2013), Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Adela Popa, Lucian Sandu
Componenta a Lotului Olimpic Deva 2016 – 2017
Antrenori Lot Olimpic Deva: Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator), Daniela Maranduca Nicolai, Remus Nicolai, Adela Popa

Rezultate competitii

  • 2017: Saintegym Cup, St.Etienne - locul 8 cu echia Romaniei; CN Maestre - locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 5 paralele si sarituri; World Cup Szombathely (FIG World Challenge Cup, C III) – locul 6 paralele
  • 2015: Challenge Cup, Doha (FIG World Challenge Cup, C III) – locul 2 sol, locul 4 paralele si barna;  Campionatele Europene, Montpellier – locul 7 individual compus; Trofeo 4 Nazzioni, Torino – locul 3 cu echipa Romaniei, locul 7 individual compus; Jocurile Europene, Baku – locul 7 cu echipa Romaniei, locul 9 individual compus; CN Maestre – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva I, locul 6 individual compus, locul 2 paralele, locul 3 sol; Novara Cup – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 7 individual compus; Campionatele Mondiale, Glasgow – locul 13 cu echipa Romaniei, locul 8 individual compus; Elite Gym Massilia, Marseille – locul 3 cu echipa Romaniei, locul 8 individual compus, locul 1 sarituri si barna
  • 2014Trofeo Citta di Jesolo - locul 2 cu echipa Romaniei locul 4 individual compus, locul 2 sol, locul 3 sarituri, locul 8 paralele; Triunghiular Fra-Bel-Rou, Avoine - locul 1 cu echipa Romaniei, locul 3 individual compus; Campionatele Europene de Junioare, Sofia - medalie de bronz cu echipa Romaniei, medalie de argint individual compus, medalie de argint sarituri, locul 5 sol; Jocurile Olimpice de Tineret, Nanjing - locul 7 individual compus locul 4 sarituri, locul 7 paralele, locul 8 barna, locul 4 sol
  • 2013: L’International Gymnix, Montreal – locul 7 cu echipa Romaniei; Trofeo Citta di Lugano – locul 7 individual compus; Bilateral Fra-Rou, Andrezieux-Boutheon - locul 1 cu echipa Romaniei, locul 7 individual compus, locul 3 sarituri, locul 5 sol; CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, al 2-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5); Festivalul Olimpic al Tineretului European, Utrechtmedalie de bronz cu echipa Romaniei, locul 7 individual compus, medalie de argint sarituri, loucl 6 barna; CN Maestre – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva I, locul 6 individual compus, locul 1 sarituri, locul 4 sol
  • 2012: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 2 individual compus, locul 1 sarituri, locul 2 barna, locul 3 sol, locul 4 paralele (categoria II, nivel 5); Gymnova Cup, Keerbergen – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 4 individual compus (categoria Juniors), locul 2 sol, locul 4 sarituri; Gym Festival, Trnava – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva (Adela Florea); CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, al 2-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5); Hamburg Gymnastics Cup – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva; CN Individual Junioare – locul 2 paralele (categoria II, nivel 5); CN Maestre/Sperante – locul 5 cu echipe CNS Cetate Deva II, locul 4 sarituri, locul 7 sol
  • 2011: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 2 individual compus, locul 2 barna si paralele, locul 3 sarituri, locul 5 sol (categoria III, nivel 4);  Campionatul  cantonului Aargau, Lenzburg - locul 1 cu echipa STV Lenzburg, locul 1 individual compus, locul 1 barna si sol, locul 3 paralele, locul 4 sarituri (categoria P4); CN Junioare Elevtia, Ruti - locul 4 cu reprezentativa AG, locul 3 individual compus, locul 1 sol, locul 6 barna (categoria P4); CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, al 4-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Echipe Elvetia, Niederlinz – locul 1 cu reprezentativa AG1; Hamburg Gymnastics Cup – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva; CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, sarituri, barna si sol, locul 3 paralele (categoria III, nivel 4); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 2 individual compus (juniorinnenstufe); Krstic & Dzelatovic Memorial Tournament, Novi Sad – locul 1 individual compus, locul 1 paralele si barna, locul 2 sarituri, locul 5 sol (categoria 2, 11-13 ani)
  • 2010: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva I, locul 4 individual compus, locul 5 paralele, locul 4 sol (categoria III, nivel 3); Gym Cup, Linderhof – locul 2 cu echipa STV Lenzburg, locul 8 individual compus(categoria P4); Campionatul  cantonului Aargau, Mohlin – locul 3 individual compus (al 6-lea punctaj sarituri, al 5-lea punctaj paralele, al 2-lea punctaj barna, al 4-lea punctaj barna) (categoria P4); Concurs de calificare  Luzern, Meggen – locul 1 individual compus (categoria P4); CN Junioare Elvetia, Uetendorf - locul 8 individual compus, locul 2 sol, locul 3 barna, locul 4 paralele (categoria P4)DKMT Cup, Deva – participare HC – al 6-lea punctaj individual compus (categoria 11-13 ani); CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva I, al 3-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3);  CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, locul 3 barna si locul 6 sarituri (categoria III, nivel 3); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 2 individual compus (jugendstufe)
  • 2009: CN Scolar – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 11 individual compus (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 27 individual compus (categoria IV, nivel 2); Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 7 individual compus (nachwuchsstufe)

Galerie foto

  • 2013 CN Maestre, Bucuresti (© Dan Mares)
  • 2013 Festivalul Olimpic al Tineretului European, Utrecht (© Jan de Koning)
  • Finala pe echipe
  • Individual compus
  • Finale pe aparate
  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2013 Bilateral Fra-Rou, Andrezieux-Boutheon (© Benoit Bonatre)
  • Echipe/Individual compus
  • Finale pe aparate
  • 2013 Trofeo Citta di Lugano (© Petre Oprea)
  • 2012 CN Maestre/Sperante, Onesti
  • Finala pe echipe (© Dan Mares)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2011 Hamburg Gymnastics Cup
  • Ziua 1 (© D.R. Photographie – foto 1; © Petre Oprea – foto 2-3)
  • Ziua 2 (© DR Photographie – foto 1-2; © Petre Oprea – foto 3)
  • 2011 CN Echipe Elvetia, Niederlinz (© Petre Oprea)
  • 2011 CN Echipe Junioare, Deva (© Petre Oprea)
  • 2011 Campionatul  cantonului Aargau, Lenzburg (© Petre Oprea)
  • 2010 Alpen Adria Cup, Klagenfurt (© Alpen Adria Cup)
  • 2010 CN Junioare Elvetia, Uetendorf (© Petre Oprea)
  • 2010 Concurs de calificare  Luzern, Meggen (© Petre Oprea)
  • 2010 Campionatul  cantonului Aargau, Mohlin (© Petre Oprea)
  • Alte poze (© Tare!)