Oct 022012
 

Denisa Golgota

Informatii generale

Nume: Denisa Golgota
Data nasterii: 8 Martie 2002
Alimpesti, Gorj
Club: CNS Cetate Deva
Antrenori:  Mirela Dicu, Cristian Enoiu
Componenta a lotului de junioare Deva 2015 – 2016
Antrenori lot junioare Deva: Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator), Ramona Micu, Daniela Maranduca Nicolai, Remus Nicolai, coregraf Corina Dorean
Componenta a Lotului Olimpic Deva din 2016
Antrenori Lot Olimpic Deva: Liliana Cosma, Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator), Daniela Maranduca Nicolai (2016-2017), Remus Nicolai (2016-2017), Adela Popa, Marius Vintila (din 2018), Florin Uzum (din 2018)

Rezultate competitii

  • 2017: CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, al doilea punctaj individual (categoria I, nivel 5); Festivalul Olimpic al Tineretului European, Gyor – locul 10 cu echipa Romaniei, locul 15 individual compus, medalie de argint sarituri; CN Maestre – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 2 individual compus, locul 1 sarituri, locul 3 sol, locul 8 paralele; Japan Junior International, Yokohama – participare limitata de accidentare
  • 2016: L’International Gymnix, Coupe Junior, Montreal - locul 5 cu echipa Romaniei, locul 22 individual compus, locul 4 sarituri; Bilateral Bel-Rou, Mouscron – locul 1 cu echipa Romaniei; Bilateral Fra-Rou, Hagenou – locul 1 cu echipa Romaniei; Campionatele Europene de Junioare, Bernamedalie de bronz cu echipa Romaniei, medalie de aur sol, medalie de argint sarituri; CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, primul punctaj individual (categoria I, nivel 5); CN Maestre – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 5 individual compus, locul 1 sarituri, locul 2 sol; CN Individual Junioare – locul 4 individual compus, locul 1 sarituri, locul 2 sol, locul 5 barna, locul 7 paralele (categoria I, nivel 5)
  • 2015: CN Echipe Junioare – primul punctaj individual (categoria II, nivel 4); CN Maestre – locul 3 cu echipa CNS Cetate Deva II, locul 8 indivdiaul compus, locul 1 sarituri, locul 6 sol, locul 8 barna; CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, locul 1 sarituri, paralele, barna, sol (categoria II, nivel 4)
  • 2014CN Echipe Junioare - al 13-lea punctaj individual (categoria II, nivel 4); CN Individual Junioare - locul 13 individual compus, locul 3 sarituri (categoria II, nivel 4); Alpen Adria Cup, Klagenfurt - locul 3 individual compus (level 2)
  • 2013: CN Scolar – locul 3 individual compus, locul 2 sarituri, locul 3 sol, locul 4 barna, locul 7 paralele (categoria III, nivel 3); CN Echipe Junioare - al 3-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 5 individual compus, locul 2 sol, locul 3 paralele, locul 4 sarituri (categoria III, nivel 3), Jana Gajdose Memorial, Brno – locul 3 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 19 individual compus; Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 1 individual compus ( nachwuchsstufe)
  • 2012: CN Scolar – locul 8 individual compus, locul 3 paralele (categoria IV, nivel 1); Krstic & Dzelatovic Memorial Tournament, Novi Sad – locul 6 individual compus, locul 2 barna, locul 3 sol, locul 6 paralele, locul 7 sarituri (categoria 8-10 ani)

Galerie foto

  • 2014 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 Antrenamente (© Puzzlegym)
  • 2012 Krstic & Dzelatovic Memorial Tournament, Novi Sad (© L. Hribar)
  • 2012 CN Scolar, Buzau (© gimnastica.net)

 Leave a Reply

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>