Oct 022012
 

© Dan Mares

Informatii generale

Name: Corina Andreea Gaianu
Data nasterii: 17 Ianuarie 2001
Constanta
Club: CS Farul Constanta
Antrenori club: Clementa Garabet, Daniela Maranduca Nicolai, Remus Nicolai, coregraf Georgeta Radvan
Componenta a lotului national de junioare Onesti (2013)
Antrenori lot Onesti: Daniela Maranduca Nicolai, Remus Nicolai, Benoni Pereteanu (coordonator)
Componenta a lotului de junioare Deva din 2013
Antrenori lot Deva: Liliana Cosma (coordonator 2013-2014), Florin Cotutiu, Nicolae Forminte (coordonator din 2014), Ramona Micu, Daniela Maranduca Nicolai, Remus Nicolai, coregraf Corina Dorean
Status actual: retrasa din activitatea competitionala (2015)

Rezultate competitii

  • 2015: CN Echipe Junioare – locul 2 cu echipa CS Farul Constanta, al 11-lea punctaj individual (categoria I, nivel 5)
  • 2014: CN Echipe Junioare - participare la paralele – al 8-lea punctaj (categoria II, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 6 individual compus, locul 2 sol, locul 6 barna, locul 7 sarituri (categoria II, nivel 4); Coupe Avenir, Malmedy – locul 1 cu echipa Romaniei, locul 9 individual compus, locul 7 paralele
  • 2013CN Echipe Junioare – locul 2 cu echipa CS Farul Constanta I, al 5-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 7 individual compus, locul 8 barna (categoria III, nivel 4)
  • 2012: CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CS Farul Constanta I, al 2-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, locul 2 sarituri si barna, locul 3 paralele, locul 4 sol (categoria III, nivel 3)
  • 2011: CN Scolar – participare HC – al doilea punctaj cu echipa CS Farul Constanta, al 3-lea punctaj individual (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 1 cu echipa CS Farul Constanta I, locul 9 individual compus, locul 5 sarituri, locul 6 sol, locul 9 barna; CN Echipe Junioare – locul 7 cu echipa CS Farul Constanta II, al 15-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 14 individual compus (categoria III, nivel 3)
  • 2010: CN Mica Gimnasta – locul 2 cu echipa CS Farul Constanta I, locul 10 individual compus, locul 5 sol (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2014 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2013 CN Echipe Junioare, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 CN Individual Junioare, Deva (© Dan Mares)
  • 2012 Cupa CSM Onesti (© Dan Mares)
  • 2011 CN Mica Gimnasta, Buzau (© Farul Gimnastica)
  • 2011 Cupa CSM Onesti (© Farul Gimnastica)