Oct 022012
 
Anda Mihaela Butuc

© Dan Mares

Informatii generale

Nume: Anda Mihaela Butuc
Data nasterii: 21 Iunie 2000
Bucuresti
Club: CS Dinamo Bucuresti (din 2014)
CSS 2 Bucuresti
Antrenori club: Bianca Abrudean, Ancuta Gheorghe-Dan, Liliana Plisca
Componenta a lotului national de junioare Deva din 2011
Antrenori lot Deva: Alexandru Militaru, Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Gheorghe Orban (coordonator), Adela Popa,  coregraf Corina Dorean
Componenta a lotului olimpic Izvorani din 2013
Antrenori lot olimpic Izvorani: Octavian Bellu (coordonator), Maria Bitang (coordonator), Ioan Coroiu, Alexandru Militaru (2013), Cristian Moldovan, Lacramioara Moldovan, Adela Popa, Lucian Sandu

Rezultate competitii

  • 2014Triunghiular Fra-Bel-Rou, Avoine - locul 1 cu echipa Romaniei, locul 15 individual compus; Trofeo Citta di Jesolo - locul 2 cu echipa Romaniei, locul 12 individual compus, locul 4 paralele; Campionatele Europene de Junioare, Sofia - medalie de bronz cu echipa Romaniei, locul 6 barna; CN Senioare - locul 11 individual compus, locul 8 paralele
  • 2013: Nadia Comaneci International Invitational, Oklahoma - locul 8 cu echipa Romaniei, locul 1 barna; CN Maestre - 3rd locul 3 cu echipa CSA Steaua – CSS2 Bucuresti, locul 8 individual compus, locul 3 barna, locul 5 paralele; CN Echipe Junioare – locul 1 individual compus, locul 2 paralele si barna (categoria II, nivel 5)
  • 2012: CN Scolar – locul 3 cu echipa CSS 2 Bucuresti, locul 1 barna, locul 2 paralele (categoria III, nivel 4); CN Echipe Junioare – primul punctaj individual (categoria III, nivel 4); CN Individual Junioare – locul 3 paralele – singura participare (categoria III, nivel 4); CN Maestre/Sperante – locul 2 barna, locul 4 paralele; Tournoi International de Gymnastique d’Arques - locul 1 cu echipa Romaniei (Cristina Vrabie), locul 3 individual compus, locul 1 barna, locul 3 paralele (age group 1)
  • 2011: CN Scolar – locul 4 individual compus, locul 1 paralele si sol, locul 5 barna (categoria III, nivel 3); CN Echipe Junioare – primul punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 4 individual compus, locul 4 barna, locul 6 paralele (categoria III, nivel 3)
  • 2010: CN Scolar – locul 1 cu echipa CSS 2 Bucuresti, locul 2 individual compus, locul 1 paralele si barna, locul 3 sol (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 1 cu echipa CSS 2 Bucuresti, locul 2 individual compus, locul 2 paralele, locul 3 barna, locul 5 sol (categoria IV, nivel 2); CN Echipe Junioare – al 9 lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); CN Individual Junioare – locul 10 individual compus, locul 1 paralele, locul 8 barna (categoria III, nivel 3)
  • 2009: CN Scolar – locul 1 individual compus, locul 1 paralele si sol, locul 3 sarituri si barna (categoria IV, nivel 1); CN Mica Gimnasta – locul 2 individual compus, locul 2 paralele si sol, locul 3 sarituri si barna (categoria IV, nivel 1)

Galerie foto

  • 2013 CN Maestre, Bucuresti (© Dan Mares)
  • 2012 Tournoi International de Gymnastique d’Arques
  • Competitia pe echipe/ Individual compus (© Benoit Bonatre)
  • Finalele pe aparate (© Benoit Bonatre)
  • 2012 CN Maestre/Sperante, Onesti
  • Finala pe echipe (© Dan Mares)
  • Finalele pe aparate (© Dan Mares)
  • 2011 CN Individual Junioare, Focsani(© CSS 2 Bucuresti)
  • 2010 CN Individual Junioare, Bacau (© Ionut Branzei)

 Leave a Reply

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>