Oct 022012
 
Adela Florea

© Tare!

Informatii generale

Nume: Adela Paula Florea
Data nasterii: 10 Iunie 2000
Filipisul Mic, Mures
Club: CNS Cetate Deva
Antrenori club: Liliana Cosma, Gheorghe Orban (2013)
Ioan Coroiu, Adela Popa (pana in 2013)
Cristinel Micu, Luciana Rusan Menciu (primii antrenori)
Componenta a lotului de junioare Deva in 2013-2014
Antrenori lot Deva: Liliana Cosma (coordonator), Florin Cotutiu, Ramona Micu, Gheorghe Orban, coregraf Corina Dorean
Status actual: retrasa din activitatea competitionala

Rezultate competitii

  • 2016: CN Scolar- locul 1 individual compus, locul 1 paralele, locul 2 barna si sol, locul 3 sarituri (senioare)
  • 2015: CN Scolar- locul 1 paralele si barna, locul 2 sol (categoria I, nivel 5); CN Echipe Junioare – locul 3 cu echipa CNS Cetate Deva I, al 20-lea punctaj individual (categoria I, nivel 5); CN Individual Junioare – locul 12 individual compus, locul 8 sarituri (categoria I, nivel 5)
  • 2014: International Gymnix Junior Cup, Montreal - locul 5 cu echipa Romaniei, locul 22 individual compus
  • 2013CN Echipe Junioare – al 9-lea punctaj individual (categoria II, nivel 5); CN Maestre – locul 4 cu echipa CNS Cetate Deva II, locul 25 indiviudal compus
  • 2012: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 1 sarituri si paralele, locul 2 barna (categoria III, nivel 4); Gymnova Cup, Keerbergen – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 1 individual compus (categoria Youngster), locul 2 barna, locul 5 sarituri, locul 7 paralele; Gym Festival, Trnava – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva (Laura Jurca); CN Echipe Junioare – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, al 4-lea punctaj individual (categoria III, nivel 4)
  • 2011: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva ,locul 1 individual compus, locul 1 sarituri si barna, locul 2 sol, locul 6 paralele (categoria III, nivel 3); CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva, al 2-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3); Hamburg Gymnastics Cup – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva; CN Individual Junioare – locul 1 individual compus, locul 1 paralele, locul 2 barna, locul 4 sarituri (categoria III, nivel 3);  Alpen Adria Cup, Klagenfurt – locul 1 individual compus (nachwuchstufe); Krstic & Dzelatovic Memorial Tournament, Novi Sad – locul 3 individual compus, locul 2 paralele, locul 3 sarituri si sol (categoria 2, 11-13 ani)
  • 2010: CN Scolar – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva I, locul 12 individual compus, locul 4 paralele (categoria III, nivel 3); DKMT Cup, Deva – locul 1 individual compus (categoria 8-10 ani);  CN Echipe Junioare – locul 1 cu echipa CNS Cetate Deva I, al 5-lea punctaj individual (categoria III, nivel 3);  CN Individual Junioare – locul 5 individual compus, locul 5 paralele, locul 6 sarituri si barna (categoria III, nivel 3); Top-Gym, Charleroi – locul 7 cu echipa  Suedia-Romania, locul 24 individual compus, locul 13 sarituri;  Krstic & Dzelatovic Memorial Tournament, Novi Sad – locul 1 individual compus, locul 1 barna, locul 2 sarituri si paralele (categoria 1, 8-10 ani)
  • 2009: CN Scolar – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 17 individual compus (categoria IV, nivel 2); CN Mica Gimnasta – locul 2 cu echipa CNS Cetate Deva, locul 9 individual compus, locul 5 barna (categoria IV, nivel 2)

Galerie foto

  • 2013 CN Maestre, Bucuresti (© Dan Mares)
  • 2013 CN Echipe, Onesti (© Dan Mares)
  • 2012 CN Scolar, Buzau (© gimnastica.net)
  • 2011 Alpen Adria Cup, Klagenfurt (© Alpen Adria Cup)
  • 2011 Hamburg Gymnastics Cup (© Hamburg Gymnastics 1;  © DR Photographie 2-3)
  • 2010 Top Gym, Charleroi (©Tofgym 1-3; © Pierre Mertens 4-6)
  • Alte Poze (© Tare)